Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Rankingowy pomocnik fotozabawowicza

    Dzień dobry wieczór Państwu.

    Niniejsze miałem na myśli już dawno temu, dopiero teraz złożyło się na finalizację zamysłu.
    Do użycia przede wszystkim w "Zabawa Foto - Co To Jest?", w której najwięcej się udzielałem i w której obecnie mamy jakikolwiek ruch.
    Każdy kto miał wielokrotne ex aequo ten wie, ile trza się napisać by skorygować kolejność w rankingu po zmianie punktacji.
    Załączony plik w aplikacji Weksel znacznie to ułatwia. Powinien działać na wszystkich programach obsługujących pliki .xlsm z makrami; nie użyłem odwołań specyficznych dla Łindołsa.

    Na początek jak działa, później o wymogach / ograniczeniach.

    Z ostatniego rankingu kopiujemy tylko punktację użytkowników, pomijając ozdobniki. Ten sposób działania zapewni nam automatyzacją aktualizacji rankingu. O ozdobnikach później.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	picture1.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	52485

    Otwieramy plik w aplikacji weksel i klikamy na zezwolenie na działanie makr (1).
    Czyścimy zakres roboczy (2) i ręcznie wklejamy ranking (2.1), bądź klikamy na (3) co czyści zakres i wkleja zawartość schowka.
    Próba wklejenia z pustego schowka owocuje komunikatem (4)
    Kolejny etap (5) to rozbicie rankingu na poszczególne składniki; dalej najważniejsze są nick oraz liczba punktów.
    Jeśli mamy wpisaną w komórce "L1" swoją nazwę użyszkodnika na forum (6), to automatycznie zostaje zaznaczona nasza liczba punktów (7).
    Możemy ją zmienić odpowiednimi przyciskami (8 ) (9) (10), albo wpisać nową wartość "z palca".
    To samo dotyczy punktacji innych użytkowników (może być konieczna korekta na czyjąś prośbę, lub gdy coś się krzaczy, o czym później) - w tej sytuacji zaznaczamy komórkę z punktacją owego użytkownika i jak wyżej, (8 ) do (10) bądź nowa wartość "z palca".
    Po wpisaniu wartości "z palca" należy zaktualizować ranking przyciskiem (11).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	picture2.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	294,0 KB
ID:	52486

    Wciśnięcie któregokolwiek z przycisków (8 ) ... (11) powoduje posortowanie nicków wedle punktacji i przypisanie miejsca w rankingu.

    Dla przykładu, koledze @sokolnik zapodajemy spora liczbę punktów, dusimy właściwy dzyndzołek et voila!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	picture3.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	183,9 KB
ID:	52487

    Przy tej okazji widać, że mamy wspomniany wcześniej krzak, związany z nieprawidłowym formatowaniem rankingu. Kol. @grocho nie miał minus miedzy spacjami przed liczba punktów.
    Zatem ręczna korekcja wartości w komórkach i raz jeszcze (11) NOWA PUNKTACJA.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	picture4.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	146,6 KB
ID:	52488

    Ostatni już etap, mamy gotowy nowy ranking, zatem dusimy (14) i w drugiej zakładce tworzony jest gotowy do wklejenia na forum tekst.
    Całość jest zaznaczana i kopiowana do schowka, tekst można wkleić bezpośrednio w treść posta na forum.
    Elementy (12) i (13) definiują nam wspomniane wcześniej ozdobniki, które znów się pojawiają, mimo ich nieskopiowania w pierwszym kroku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	picture5.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	161,6 KB
ID:	52489

    Przykład z życia wzięty. Kol. @bogdi64 zyskuje jeden punkt, porównanie przed i po (cwaniaczek 19a se zrobił ):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	picture6.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	52490

    Na koniec wspomniane na początku wymogi / ograniczenia.
    Aby całość sprawnie działała, każda linia w rankingu powinna wyglądać następująco:

    xx. NICK - liczba pkt

    Czyli: "miejsce w rankingu" "kropka spacja" "nick" "spacja minus spacja" "liczba punktów" "spacja pkt"

    Założenie: w nazwach nicków nie występują sekwencje ". " ; " - " ; " pkt" oraz znak "|" - które to używane są do wyznaczania poszczególnych składników rankingu (miejsce, nick, liczba punktów).
    Ułamki od całości oddzielamy przecinkiem; jeśli trafi się kropka jest zamieniana na przecinek podczas Mumbo Jumbo.

    Enjoy your VBA!

    Załącznik: ranking-V0.1.xlsm

    Póki co Easypaste.org, później jak ogarnę coś trwalszego.

    @OjTam
    @siemalysy

    Można by pomyśleć o edycji pierwszego "regulaminowego" posta; tudzież o dodaniu do pierwszego posta w nowej edycji?
    Ostatnio edytowane przez Wind Mill ; 12-06-2021 o 23:38
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  2. #2

    Domyślnie

    O edycję pierwszego posta musisz już modów pytać.
    Się powtórzę: ja mam moda tylko na TMT i FM.

    A co do całego pomysłu... Hm, mieszane mam uczucia. Co w przypadku, w którym ktoś ma . czy inny zastrzeżony znak w nicku (jak choćby PM.M)?
    No i czy nie kopiuje jakiś ozdobników, jak to czasem bywa w przypadku Worda?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Sama kropka nie jest zastrzeżona.
    Tylko ". " jest zamieniane na "|", do użycia jako delimiter.
    Jeśli jednak trafi się "nieprawidłowy" nick, to przed aktualizacją punktacji można go ręcznie poprawić, co i tak jest szybsze niż iks linii do zmiany pozycji w rankingu.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  4. #4

    Domyślnie

    No i fajnie, że też się Tobie chciało mości @Wind Mill

    Chcoaż nie mogę coś doprowadzić do zadziałania Suba sortuj,...
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 13-06-2021 o 05:49
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #5

    Domyślnie

    Klasyka gatunku: "U mnie działa"

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    ...Chcoaż nie mogę coś doprowadzić do zadziałania Suba sortuj,...
    Zapodaj jakieś info, screenshot na priv. Może suba trza napisać od nowa zamiast rejestrować makro?
    Ostatnio edytowane przez Wind Mill ; 13-06-2021 o 09:51
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #6

    Domyślnie

    Może cos moj Office 2k16, nie wiem, bo ja jestem "lajkoniekiem" excelowym, prędzej bym to w powershellu napisał (Z privem jest ten myk, że bym musiał zdj. jako linki wstawiać, wybacz... mam lenia).

    Po zrobieniu mambo dżambo wkleja ładnie w pola, potem zmieniam jedną punktację, daję "nowa punktacja" i wtedy się wysypuje. znika sortowanko, poza cyfrą 1 i otrzymuję errora:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	157,9 KB
ID:	52525

    z debuga:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_3.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	24,3 KB
ID:	52526
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 13-06-2021 o 12:26
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #7

    Domyślnie

    Mikrosyf, żeby coś tak trywialnego nie działało w innej wersji ofisia?

    Ostatnio edytowane przez Wind Mill ; 13-06-2021 o 14:20
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  8. #8

    Domyślnie

    ¯\_(ツ)_/¯
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

Podobne wątki

  1. Warszawa - pomocnik
    By spiritus in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-01-2021, 22:40
  2. Drugi fotograf-pomocnik - woj. mazowieckie i okolice St. Woli
    By kodkod3 in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2018, 11:14
  3. Drugi fotograf pomocnik
    By ppie in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-03-2018, 22:42
  4. Pomocnik do sesji portretowej w Wawie
    By Dino1984 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-07-2012, 13:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •