Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Baterie EN-EL15 do filmowania

    Cześć wszystkim!
    Jakich używacie baterii EN-EL15 do filmowania? Chodzi mi o to, że kiedy bateria podczas pracy się wyczerpuje, na Nikonie D750 pojawia się czerwone ostrzeżenie o słabej baterii, co daje mi czas na przerwanie np wywiadu i wymianę akumulatora. Rzecz w tym, że ta ikonka pokazuje mi się tylko na oryginalnych bateriach nikona (nawet tych chińskich - byle był napis Nikon . Tanie zamienniki po prostu wyłączają sprzęt bez ostrzeżenia i po kłopocie. Poleca ktoś jakieś zamienniki, czy muszę inwestować w Nikony?

  2. #2

    Domyślnie

    Na newelach mam też ostrzeżenie o wyczerpaniu. Z tym, że u mnie na starym poczciwym D750 zwykły newel wytrzymuje w stosunku do oryginału 60% czasu a z plusem 75%. A LV to wręcz wciąga baterię

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak potrzeba dużo zasilania bez zasięgu do gniazdka to kupiłbym taki komplet:

    Załącznik 52260

    Załącznik 52261

  4. #4

    Domyślnie

    Który newell daje Ci ostrzeżenia? U mnie ten zwykły newell pada bez słowa. Myślałem, żeby wypróbować plusa albo EN-EL15a lub b.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A co do tego zestawu to myślałem o tym Newella: PB-EN15. Ale po przeanalizowaniu za i przeciw, wolę jednak zwykłe akumulatorki, tylko żeby ostrzegały, że koniec jest bliski...

  5. #5

    Domyślnie

    Plusy ostrzegają. Zwykłe prawde mówiąc nie zwróciłem uwagi bo na ogół jak jest już poziom 1/4 energii to wymieniam na nowe bo zawsze pada w najmniej stosownym momencie

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  6. #6

    Domyślnie

    Zatem skuszę się na plusa. Dzięki za pomoc!
    Wczoraj ten mój stary wysłużony zwykły newel padł bez słowa, pokazując przy sprawdzaniu chwilkę przedtem 67%, także żyć nie umierać... albo na odwrót.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •