Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1

    Domyślnie Który Nikon Z do filmu?

    Witam forumowiczów. Do tej pory filmowałem lustrzanką 750. Czas na zmiany. Niestety nie miałem nigdy bezlusterkowca dlatego proszę doświadczonych filmowców o poradę.
    To czego brakuje w 750 to stabilizacji, AF, mniejszych szumów w trudnych warunkach i braku ograniczenia długości nagrania. Przy wyższych temperaturach 750 potrafi się nagrzać i zawiesić.
    Czy rozwiązaniem jest któryś z modeli serii Z? Mam świadomość że Nikon nie był i nie jest najlepszą kamerą jednak ulubiony zestaw obiektywów motywuje żeby dać szanse tej marce.

  2. #2

    Domyślnie

    Nikon Z6 lub Z6II, które mają 4K bez cropa i z resamlingiem.
    Z7 z ma line skipping. Nie wiem jak Z7II
    Z5 ma 4K w cropie

    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 31-05-2021 o 18:35
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sporo ludzi vlogujących itp poleca obecnie Z6II, oczywiście wiele takich tematów jest hejtowana przez trolli zwłaszcza z sony i trudno o obiektywne informacje.
    D750 ma bardzo małe szumy i trudno ci będzie znaleźć sprzęt pod tym względem lepszy, tu pewnie tylko Sony A7sIII.
    Z6/Z6II i Sony A7III mają matryce ciut lepsze od D750 ale nie są to jakieś rewolucyjne wartości.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 31-05-2021 o 19:45

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za merytoryczną odpowiedź. Już wiem że obraz będzie bardzo dobry
    Widzę że Z6 ma stabilizację. Czy jest na tyle dobra aby zrobić ujęcie z ręki?
    Czytałem niepochlebne opinie na temat AF ale nie pamiętam czy to chodziło o model Z6 Czy może ktoś opowiedzieć jak to pracuje przy w różnych warunkach oświetleniowych?
    Trzecia sprawa to nie mogę się doczytać na temat ograniczeń wielkości plików lub ograniczeń czasu jednego ujęcia.
    Jak dużą potrzebuje kartę aby nagrać 1 godzinę materiału HD, 4K?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Sporo ludzi vlogujących itp poleca obecnie Z6II
    Dlaczego Z6II a nie Z6?

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z6II ma 4K 60p bez cropa oczywiscie.

    Kwestia dyskusji w necie na temat AF to właśnie to co robią trolle sony.

    Nagrywanie 4K 60p tylko na nośnik XQD, a najlepiej CFE.

    Co do reszty oglądnij sobie testy na youtube.

  6. #6

    Domyślnie

    Z6II ma 2 procesory i SI szybciej wykrywa twarze/oczy. Może to mieć znaczenie, mnie czasem rozczarowuje opóźnienie z jakim automatyka wykrywa twarze w Z5, więc może być to dla Ciebie istotne.

    Co do stabilizacji przy filmowaniu: jeśli masz pewną dłoń to może na krótszej ogniskowej coś nakręcisz, ja sam choć zrobiłem może 20 min ujęć Z5, to wszystko oglądam z niesmakiem (większość leci w). Choć trzeba też wziąć pod uwagę, że nigdy nie filmowałem i nie potrafię tego robić

  7. #7

    Domyślnie

    Do filmu.. najlepiej nic od Nikona Ale jak juz to Z6 II.
    Z6 II to podwojny procesor, lepsze AF, dwa sloty, bardzo dobra stabilizacja, 4k60 (niestety w cropie).
    Jak mialbym brac to albo Z6 II albo cos od Canona/Sony/Panasonica.
    A tak ogolnie mowiac, to w "kreceniu" matryca nie jest kluczowa. Liczy sie oprzet, opcje w menu, AF, wsparcie codekow itd.
    Poza tym, to studnia bez dna jesli chodzi o wydatki (kazdy kto myslal, ze jest nim foto, to sie mylil
    Nagle okaze sie, ze przydalaby sie klatka, lepszy dzwiek, ekran, stabilizator itd.
    Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez docxxx ; 31-05-2021 o 20:37

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Z6II ma 4K 60p bez cropa oczywiscie...
    Nie za bardzo. Akurat Z6II ma kropa do DX przy 4K/60p a do tego spada też jakość obrazka do standardowej. Pod tym względem lepszy jest Z7II.

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Widzę że Z6 ma stabilizację. Czy jest na tyle dobra aby zrobić ujęcie z ręki?
    To zależy. Stojąc w miejscu i bez długich tele się da, ale gdy kamera jest w ruchu to raczej gimbal. Jeśli to dla Ciebie must have to lepsze będą Panasy jak S1 czy S5 a już nowe Canony R6/R5 są pod tym względem genialne. Tyle, że do pełni szczęścia potrzebne są jeszcze stabilizowane szkła RF od Canona. Ale i bez tego jest dobrze. Oczywiście mowa tylko o pełnej klatce.

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Trzecia sprawa to nie mogę się doczytać na temat ograniczeń wielkości plików lub ograniczeń czasu jednego ujęcia...
    Ograniczenia czasowe niestety są. I tu także lepiej wypadają Panasy. Na pewno S1 nie ma limitów nawet w 4K, S5 chyba nie ma limitów poza trybami oferującymi najwyższą jakość obrazka.

    Tak czy inaczej jeżeli szklarnia zmusza Cię przy zostaniu z Nikonem to i tak nie ma powodu do płaczu. Zarówno Z6 jak i Z6II oferują bardzo dużo. Z6 jest przy tym sporo tańszy, ale ma też tylko jedno gniazdo na karty co dla niektórych może być kluczowe.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 31-05-2021 o 21:14

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zgadza się z tym 4K 60p, tylko 30fps jest bez cropa.

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Wiem na co zwrócić uwagę i o co ewentualnie pytać.
    Teraz tylko kwestia ceny. Może ktoś zna pewne źródło gdzie taki sprzęt można kupić trochę taniej niż w Polskich sklepach?
    Ostatnio edytowane przez Maciek N ; 31-05-2021 o 22:02

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-11-2020, 19:48
  2. Nikon FG - nieszczelna pokrywa filmu
    By tristan8609 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 12:11
  3. zakładanie filmu nikon f80
    By googie in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 22:03
  4. Nikon F80 - Nie przewinął filmu
    By kamilp in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-03-2010, 09:11
  5. zwijanie filmu w F100 vs końcówka filmu
    By f22 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-11-2006, 13:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •