Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Canon Pixma Pro 10s

    Witam,

    Potrzebuję porady odnośnie drukarki pixma pro 10s. Drukowalem dlugi czas na orygoinalnych tuszach, 5 pelnych setow poszlo na tuszu z Canona. Wy,yslilem wiec sobie ze chce taniej i zakupilem tusze w butelkach z Ebay z print-de Inktec.
    Stopniowo jak sie kończyly kolejne tusze, na wadze idealnie nabijalem do 33g kardridge. Wszystko dzialalo OK. - nizaspisywalem jednak ktore tusze nabilem a ktore jeszcze byly oryginalne. Teraz nie drukowalem z ponad miesiac. Postanowilem ze puszcze kilka fotografi by dysze nie pozasychaly - wszystko ok, dzysze sa ok.

    Jednak na samym poczatku drukarka poporsila o kolejne tusze. Wymienilem kolejne 3 i jakos mi kolory nie pasowaly. Zaczalem sprawdzac profile ustawienia drukarki sterownika firmware podnioslem ale nadal to samo.
    Uzywam Lightrooma a w sterownikku mam ustawione kolory na manual i brak profilowania, tak aby profile drukarka brala z papieru prosto z lightrooma.

    Problem mam taki.
    Wszystko co powinno byc jasny seledyn..... drukuje sie w odcieniach niebieskich, Niebieskie niebo jest zbyt brazowe.
    Dodakowo piekne wydruki czarno biale - gdzie czarny byl czarnym jak smola, mam przebrązowione lub zalatują na niebiesko. Czarny nadal jest czarny ale wszystko co lekko jasniejsze -kazdy odcien szarosci jest w odcieniu brązu.
    Np cos 100% czarnego jest czarne... ale moje czarne wlosy są brązowe.... :/
    Zamowilem wiec dzisiaj komplet nowych tuszy oryginalnych by sprawdzic czy z powrotem bedzie OK na oryginalach. Ale byc moze cos jeszcze robie zle....
    Potrafi moze ktos pomoc?

  2. #2

    Domyślnie

    przepłucz odpowiednim płynem głowicę i już nigdy więcej nie stosuj zamienników - prawie zawsze kończy się tak samo, powrotem do oryginałów, nie da się tanio i dobrze
    Ostatnio edytowane przez unesco ; 29-05-2021 o 19:46

Podobne wątki

  1. Canon PIXMA PRO-1
    By Czornyj in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 10:42
  2. Canon Pixma IX6550
    By sznuras in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 18:54
  3. Canon Pixma Pro 9500 MK2
    By kaspik in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 19:08
  4. canon Pixma 4850
    By Martines in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 20:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •