Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2021
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    12

    Domyślnie Zakup Samsung NX1 z wypaloną matrycą.

    Witam wszystkich szanownych forumowiczów i o radę pytam.
    Zakupiłem przez przypadek (bo się licytujący wycofali) na Alledrogo Samsunga NX1 za "skromne" 1620 zeta, niestety gdy przyszedł akumulator do niego (nie było w komplecie) okazało się że ma wypalone (chyba grupę) piksele na matrycy (miał być sprawny).
    Matryca raczej niedostępna, więc biję się z myślami oddać czy zostawić to "wymarzone" body...
    Co radzicie czy tą plamę da się łatwo retuszować (początkujący jestem)?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_1566.JPG
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	11,48 MB
ID:	51771
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Martwe piksele NX1.png
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	51772

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Oczywiście że zwrot, a kasę i to nie mała przeznacz na coś bardziej sensownego jak na 2021 rok, przecież kupisz świetny sprzęt w takiej cenie, rozumiem że NX1 ma swoje zalety i w wielu kwestiach konkurencja nadal w tyle ale zejdźmy na ziemię

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2021
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Oczywiście że zwrot, a kasę i to nie mała przeznacz na coś bardziej sensownego jak na 2021 rok, przecież kupisz świetny sprzęt w takiej cenie, rozumiem że NX1 ma swoje zalety i w wielu kwestiach konkurencja nadal w tyle ale zejdźmy na ziemię
    zastanawiam się nad tym ruchem ale w sumie co kupić za 1600 zł.?
    nie siedzę w temacie NX1 kupiłem dość przypadkowo bo przypadkowo kupiłem NX1000 z kilkoma starymi szkłami (myślałem że NX1 starczy mi już do śmierci...)

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    NX500 był ostatnim jaki wypuścili i już nie starczyło im czasu na NX50 i następcę NX1, byłby sprzęt pewnie rewelacja.
    jeśli masz obiektywy to szukałbym NX500 ale nie za jakieś kosmiczne pieniądze co ludzie krzyczą tylko max jakieś 800zł i masz sprzęt rewelacja, ale i NX300 byłby fajny za jakieś ~500zł, miałem NX30 i wtedy był super ale jednak tragiczna jakość wizjera teraz by zniechęciła i tu tylko NX1 pozostaje.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2021
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    NX500 był ostatnim jaki wypuścili i już nie starczyło im czasu na NX50 i następcę NX1, byłby sprzęt pewnie rewelacja.
    jeśli masz obiektywy to szukałbym NX500 ale nie za jakieś kosmiczne pieniądze co ludzie krzyczą tylko max jakieś 800zł i masz sprzęt rewelacja, ale i NX300 byłby fajny za jakieś ~500zł, miałem NX30 i wtedy był super ale jednak tragiczna jakość wizjera teraz by zniechęciła i tu tylko NX1 pozostaje.
    NX500 nie występuje w sprzedaży w PL a z dwóch NX1 jeden trafił się mi z wypaleniami...

    https://allegro.pl/oferta/samsung-nx...QwYTA2MQ%3D%3D

    https://allegro.pl/oferta/samsung-nx...erNotification

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2021
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iRudy Zobacz posta
    NX500 nie występuje w sprzedaży w PL a z dwóch NX1 jeden trafił się mi z wypaleniami...

    https://allegro.pl/oferta/samsung-nx...QwYTA2MQ%3D%3D

    https://allegro.pl/oferta/samsung-nx...erNotification

    ten droższy z tych dwóch aukcji jest już ponownie na licytacji...
    na pewno po zwrocie poznaje go bo ma całkowicie zdarty numer seryjny zresztą cała aukcja jest identyczna z zakończoną poprzednio, piszę to jako ostrzeżenie dla potencjalnych kupców, dodam tylko że ja dostałem swojego od nich z zdartą do połowy naklejką z nr seryjnym i ustawionym językiem niemieckim...
    ciekawe co jest w nim walnięte...
    https://allegro.pl/oferta/samsung-nx1-10748906594

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Trudno znaleźć coś z tego systemu bo to już lata od zakończenia produkcji, sprzedaży, a nawet dawno już brak wsparcia serwisowego.
    Zerknij na ebay.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2021
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Trudno znaleźć coś z tego systemu bo to już lata od zakończenia produkcji, sprzedaży, a nawet dawno już brak wsparcia serwisowego.
    Zerknij na ebay.
    zerkałem i powiem za Sienkiewiczem "Koreańczyki (topowe) trzymają się mocno"...
    z tym Sienkiewiczem żartowałem wiadomo że to cytat z Prusa...
    matryca jest nawet do kupienia (ale drogo jak cholera) tu:
    https://www.tvserviceparts.com/Samsung-AD97-24492A.html
    (przesyłka prawie 100 dolców i nie wiem jak z wiarygodnością sklepu)
    eksperymentuje w jakich warunkach ta plamka mniej się rzuca w oczy ale chyba go oddam z bólem serca
    nie zajmowałem się nigdy retuszem, czy są jakieś metody taśmowego automatycznego retuszu fotek i filmów?

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2021
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iRudy Zobacz posta
    ten droższy z tych dwóch aukcji jest już ponownie na licytacji...
    na pewno po zwrocie poznaje go bo ma całkowicie zdarty numer seryjny zresztą cała aukcja jest identyczna z zakończoną poprzednio, piszę to jako ostrzeżenie dla potencjalnych kupców, dodam tylko że ja dostałem swojego od nich z zdartą do połowy naklejką z nr seryjnym i ustawionym językiem niemieckim...
    ciekawe co jest w nim walnięte...
    https://allegro.pl/oferta/samsung-nx1-10748906594
    Już chyba wiem co było walnięte w drugim bo go dostałem za tego z wypaleniem na matrycy...
    Walnięta jest w nim migawka.
    Otwiera się pierwsza kurtynka i zasłania matrycę podczas całego czasu ekspozycji co naturalnie skutkuje czarnym zdjęciem.
    Aparat oczywiście filmuje poprawnie z migawką elektroniczną
    Czy ktoś mógłby polecić serwis który zmierzyłby się z tym uszkodzeniem?

  10. #10

    Domyślnie

    @koesh jest w ogóle coś dorównującego Samsungowi NX500 pod względem jakości obrazka w takich samych rozmiarach - może 1mm większe?

    Ja swojego NX500 nie oddam, chyba, że za 15 000

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Samsung ] Samsung NX 300
    By Cosnek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 3708
    Ostatni post / autor: 19-02-2024, 11:10
  2. Samsung NX1
    By Daniel*1977 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-04-2015, 16:08
  3. sb900 i wypalona szybka na palniku
    By remnaj in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 13:34
  4. [ Krajobraz ] Wypalona słońcem, wysmagana wiatrem...
    By fiolka in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-08-2010, 12:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •