Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Tryb wyświetlania zdjęć ??? Ustawienia, proszę o pomoc!

    Po przesiadce z lustrzanki Nikon mam właściwie jedyny problem do pokonania którego nie mogę rozwiązać. Chciałbym ustawić tak tryby wyświetlania zdjęć po jego wykonaniu jak w miałem we wszystkich lustrzankach Nikona tzn. : patrząc przez wizjer robię zdjęcie i chciałbym aby ono po zrobieniu wyświetliło się automatycznie ale tylko na wyświetlaczu na określony czas. Przeszkadza mi bardzo jego wyświetlanie się automatycznie w wizjerze i na wyświetlaczu. Czy jest w ogóle taka możliwość ?
    trochę gratów

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Zapomniałeś napisać jaki aparat
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Można ustawić wyświetlanie podglądu tylko na monitorze. Ale wtedy przy zdjęciach przez wizjer nic nie wyświetli, bo monitor jest wyłączony (czujnikiem zbliżeniowym).
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #4

    Domyślnie

    Aparat to Nikon Z6
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zapomniałeś napisać jaki aparat
    - - - - kolejny post - - - - - -

    To niestety do banii
    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Można ustawić wyświetlanie podglądu tylko na monitorze. Ale wtedy przy zdjęciach przez wizjer nic nie wyświetli, bo monitor jest wyłączony (czujnikiem zbliżeniowym).
    trochę gratów

  5. #5

    Domyślnie

    To jak ja sobie radzę z tym problemem: po wykonaniu ujęcia odpuszczam spust migawki jedynie do połowy. Zdjęcia nie będą wyświetlane do czasu, aż go zupełnie nie zwolnisz, więc możesz fotografować dalej. Kiedy wiesz, że już po wszystkim możesz podglądnąć pstryki w preferowany sposób: w wizjerze (ponoć wtedy wyglądasz jak pro, choć ja się czuję jak głupek ) albo tradycyjnie na wyświetlaczu. Jeśli seria jest dłuższa i w ogóle nie chcesz oglądać zdjęć to myk, zwalniasz spust i wciskasz do połowy, a zdjęcia od razu znikają. Nie wiem czy i Tobie podejdzie takie rozwiązanie, jak dla mnie jest całkiem ergonomiczne, na upartego można się doszukiwać drobnych przewag nad zwierciadlanką Jeśli ktoś ma inne rozwiązania fajnie jakby się podzielił nimi

  6. #6

    Domyślnie

    Ja od chyba zawsze mam wyłączony podgląd zdjęcia po jego zrobieniu. Polecam
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  7. #7

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź, tak właśnie robię, ale to rozwiązanie nie sprawdza się przy szybkiej akcji i w sytuacji gdy obiekt się porusza (zmienia odległość od aparatu). W takich sytuacjach chyba lepiej wyłączyć podgląd.
    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    To jak ja sobie radzę z tym problemem: po wykonaniu ujęcia odpuszczam spust migawki jedynie do połowy. Zdjęcia nie będą wyświetlane do czasu, aż go zupełnie nie zwolnisz, więc możesz fotografować dalej. Kiedy wiesz, że już po wszystkim możesz podglądnąć pstryki w preferowany sposób
    - - - - kolejny post - - - - - -

    Podczas szybkich akcji na pewno jest to dobre rozwiązanie
    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Ja od chyba zawsze mam wyłączony podgląd zdjęcia po jego zrobieniu. Polecam
    trochę gratów

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KIT Zobacz posta
    dzięki za odpowiedź, tak właśnie robię, ale to rozwiązanie nie sprawdza się przy szybkiej akcji i w sytuacji gdy obiekt się porusza (zmienia odległość od aparatu). W takich sytuacjach chyba lepiej wyłączyć podgląd.


    - - - - kolejny post - - - - - -

    Podczas szybkich akcji na pewno jest to dobre rozwiązanie
    Oduczyłem się sprawdzania każdego zdjęcia zaraz po zrobieniu.
    Wiele zależy od stylu pracy. Ja często po zrobieniu jednego zdjęcia nie odstawiam aparatu od oka, tylko szukam drugiego / trzeciego kadru. Jak mam chwilę, żeby sprawdzić jak wyszło to wciskam dedykowany przycisk. Przy wyłączonym podglądzie po zrobieniu zdjęcia unikam w ten sposób podświetlania buzi
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Ja od chyba zawsze mam wyłączony podgląd zdjęcia po jego zrobieniu. Polecam
    Też polecam wyłączyć automatyczny podgląd. Oszczędza to czas i ćwiczy wyobraźnię. Jak już konieczne muszę to po zakończeniu serii sprawdzam. Wyobrażam sobie że robię na kliszy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Wiele zależy od stylu pracy. Ja często po zrobieniu jednego zdjęcia nie odstawiam aparatu od oka, tylko szukam drugiego / trzeciego kadru.
    i dlatego mam ustawiony że podgląd jest automatycznie tylko jeśli robię zdjęcia bez patrzenia przez wizjer czyli używając ekranu, jeśli robię przez tak jak ty czyli nie odstawiam oka od wizjera to podgląd jest wyłączony
    Ostatnio edytowane przez notdot ; 24-05-2021 o 16:56
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. TRYB POLA AF i tryb ustawienia ostrości
    By martaa88 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 17:46
  2. D90 - kolejność wyświetlania zdjęć.
    By harryu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-01-2011, 14:36
  3. Użycie zdjęć bez mojej zgody - proszę o pomoc!
    By cetoslava in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 27-01-2009, 15:25
  4. NIKON 3200 wolny zapis zdjęć - bardzo proszę o pomoc!! :(
    By aneczkara in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-10-2008, 13:00
  5. [ Reportaż ] Bardzo proszę o pomoc w pozyskaniu zdjęć
    By Fotoshop in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-06-2007, 15:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •