Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    o kurcze, jaka fajna strona
    nie wiedziałam o jej istnieniu

  2. #22

    Domyślnie

    Wolałbym chyba kupić niedużą lustrzankę, niż używać FTZ. Plusem bezluster jest nowa, zaprojektowana do nich optyka, szczególnie te nieduże obiektywy. Sony dla podróżników i osób dla których liczy się kompaktowość sprzętu, a nie chcą dużych kompromisów, stworzyło aparat A7C oraz całą linę obiektywów, od małego zooma po malutkie stałki https://www.optyczne.pl/16219-news-T...i_od_Sony.html Wstaw sobie różne modele do ww porównania rozmiarów.
    Problem, że każą sobie za to sporo płacić. Dlatego sporo osób ratuje się pierwszą A7, to jest też jakiś pomysł na niedrogie wejście w system tzw. pełnej klatki, choć nie ma sensu porównywać tego aparatu z tym co oferują dzisiejsze modele. Jedynie matryca wytrzymuje porównanie.

    Mały, kompaktowy sprzęt zaproponowałem na pierwszej stronie z budżetem około 4k zł spokojnie możesz celować w a6300/6400 czy a6500 ze szkłami, które wymieniłem, zwłaszcza jeśli patrzysz na używane. Obiektywy robią różnicę, chcesz mieć lekko patrz na stałki, pod aps-c będą mniejsze, tego nie da się przeskoczyć. Większa matryca mimo wszystko wymusza większą optykę. Do Z50 niestety nie widać na horyzoncie małych szkiełek, ani Nikon, ani inni producenci jakoś się nie kwapią (poza chińskimi manualami). Niestety, aparat fajny, ale poza kitami nie za bardzo jest co do niego podpiąć, żeby było kompaktowo. Koledzy wymienili jeszcze Fuji, na dziś jedynie Sony i Fuji mają jakąś w miarą ciekawą ofertę aps-c, zarówno szkieł jak i obiektywów oraz jakiś rynek używanych sztuk.

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Do Z50 niestety nie widać na horyzoncie małych szkiełek...
    Jest poślizg i to spory ale dlaczego piszesz że nie ma na horyzoncie jak są trzy stałki kompaktowe ?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vixenn Zobacz posta
    Na razie po Waszych propozycjach najbardziej przemawia do mnie Nikon z50 (głównie przez tę przejściówkę, która by wiele ułatwiła w kwestii kupowania obiektywów).


    Kolejne pytanie- znacie może jakąś lepszą wersję kita 18-55 która by była jaśniejsza ale jednocześnie podobnych gabarytów?
    Bo Sigma 17-50 2.8 to chyba też wielki kloc?
    Z50 to akurat najslabszy bezlusterkowiec w swojej klasie nie wiem czemu go polecaja...bo to nikon a forum nikona ? kazdy soniak czy fuji kladzie go na łopatki parametrami. Szkieł natywnych kilka i to tak ciemnych że stare kity 5.6 sa przy nichjasne......chyba ze bedziesz stare gluty zaprojektowane x lat temu podłaczał przez kolejnego gluta przez co zestaw zrobi się znacznie większy. Niestety żółte klapki tutaj zapadły i pchają cię w najsłabszą alternatywe w tej cenie na rynku.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Wymiana D7100 na Z5 lub Z50
    By AdiPL in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 02-11-2020, 10:34
  2. Wymiana D7100 na D500?
    By tiszo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-11-2018, 10:56
  3. Wymiana d7100 na d700
    By xx737 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-10-2018, 15:48
  4. D7100 - wymiana górnego LCD
    By busz in forum Serwis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-12-2016, 13:57
  5. Wymiana DSLR na bezlusterkowca
    By Strus in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 17:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •