Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    cz4rnuch Ale ty nie masz Nikona, więc bierz poprawkę że tak zwalonego zasilania jak w starych Sony chyba nikt nie zrobił w innym sprzęcie

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    cz4rnuch Ale ty nie masz Nikona, więc bierz poprawkę że tak zwalonego zasilania jak w starych Sony chyba nikt nie zrobił w innym sprzęcie
    Robił, robił. Kilka lat temu, a o takim sprzęcie pisałem, to był typowy argument fanów lustrzanek w dyskusji z amatorami bezluster. Argument słuszny i szachujący. Zresztą do tej pory niektóre bezlustra mają słabe baterie. W sumie nie tyle słabe baterie co po prostu spore zapotrzebowanie na prąd.

  3. #13

    Domyślnie

    Bateria w Sony A7m2 jest po prostu fizycznie zbyt mała do obsługi tylu funkcji ze stabilizacją matrycy na czele.

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Robił, robił. Kilka lat temu, a o takim sprzęcie pisałem, to był typowy argument fanów lustrzanek w dyskusji z amatorami bezluster. Argument słuszny i szachujący. Zresztą do tej pory niektóre bezlustra mają słabe baterie. W sumie nie tyle słabe baterie co po prostu spore zapotrzebowanie na prąd.
    To jest oczywiste ale od Sony A7III, Nikon Z6/Z7 i nowszych poprawiło się to bardzo, przykładem błędów konstrukcyjnych jest A7II i przekonałem się o tym na własnej skórze, zwyczajnie do całkiem dobrego sprzętu wpakowali nowe rozwiązania bez popracowaniem nad zasilaniem.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vixenn Zobacz posta
    Cześć wszystkim Kiedyś się tu udzielałam ale było to na tyle dawno, że zapomniałam danych do logowania więc wracam ze świeżym kontem i pytaniami.

    Aktualnie mam Nd7100+ Sigma 18-50 1.8 + 50 1.8
    Generalnie z użyteczności tego zestawu jestem zadowolona ale ze względów praktycznych chciałabym wymienić na coś mniejszego i lżejszego (ale o zbliżonych możliwościach).
    Zależy mi na tym, żeby pod nowe body rynek wtórny obiektywów był jak najbardziej rozwinięty bo z tego co się przyglądałam to ceny obiektywów do bezstekowców są kosmiczne. Wstępnie myślałam o Sony a7 II, co myślicie?

    Co fotografuję?
    Wszystko. Trochę portretów, zdjęć z wakacji, natura. Obsługuję sklep internetowy więc zdarza się, że fotografuję produkty.

    Budżet?
    Najlepiej żebym nie musiała dopłacać do sprzedaży obecnego sprzętu. Tutaj proszę też o sugestię za ile racjonalnie mogę wystawić poszczególne elementy na sprzedaż.
    Naprawde chcesz sie pakowac w koszta ?

    Do tego co napisalas wystarczy Ci.... Sony RX100 III z zakresem 24-70/1.8-2.8

    Bedziesz miala maly i bardzo funkcjonalny sprzet.
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  6. #16

    Domyślnie

    @ darekw1967r gdyby wystarczył to rozważałabym zakup takiej "małpki" ale z jakiegoś powodu chcę wyłącznie bezlusterkowca, więc po co takie propozycje?

  7. #17

    Domyślnie

    Może to głupie, ale z takimi założeniami to może... micro 4/3. Albo wspomniane już wcześniej Fuji.

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vixenn Zobacz posta
    @ darekw1967r gdyby wystarczył to rozważałabym zakup takiej "małpki" ale z jakiegoś powodu chcę wyłącznie bezlusterkowca, więc po co takie propozycje?
    Zawsze tu takie tematy kończą się skrajnościami, małpka albo m4/3, a z drugiej strony może Sony A1.

  9. #19

    Domyślnie

    Na razie po Waszych propozycjach najbardziej przemawia do mnie Nikon z50 (głównie przez tę przejściówkę, która by wiele ułatwiła w kwestii kupowania obiektywów).


    Kolejne pytanie- znacie może jakąś lepszą wersję kita 18-55 która by była jaśniejsza ale jednocześnie podobnych gabarytów?
    Bo Sigma 17-50 2.8 to chyba też wielki kloc?
    Ostatnio edytowane przez vixenn ; 23-05-2021 o 11:52

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma szansy na nic kompaktowego używając FTZ, który pełni rolę uzupełnienia odległości, a przez to że bezlustra mają sensory mocno wysunięte do przodu to zestaw z FTZ nawet jest większy od takiego zestawu lustrzankowego.
    Do tego pamiętaj że dobry jasny obiektyw zoom = duże gabaryty i nic tego nie zmieni.
    Z50 z kitem 16-50 i uzupełniaj stałką jaką lubisz, nie ma co kombinować.

    https://j.mp/348MEsN

    Ja już na wycieczki nie zabieram żadnych jasnych zoomów, ewoluowałem i dostosowałem do swoich potrzeb zestaw, póki co uwa zoom i jasne 85mm w 100% spełnia moje oczekiwania i potrzeby.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 23-05-2021 o 12:17

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wymiana D7100 na Z5 lub Z50
    By AdiPL in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 02-11-2020, 10:34
  2. Wymiana D7100 na D500?
    By tiszo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-11-2018, 10:56
  3. Wymiana d7100 na d700
    By xx737 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-10-2018, 15:48
  4. D7100 - wymiana górnego LCD
    By busz in forum Serwis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-12-2016, 13:57
  5. Wymiana DSLR na bezlusterkowca
    By Strus in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 17:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •