Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Nikon Z 35mm f/1.8 vs Tamton 35mm f/1.4

    Hej wszystkim, od kilku miesięcy posiadam Nikon z7 II, fotografia studyjna noworodki i dzieci, do tej pory sigma art 35mm F/1.4, chcę zmienić 35kę bo sigmę często muszę kalibrować.
    Co wybrać? Nikon Z 35mm f/1.8 vs Tamron 35mm f/1.4
    Lepsze szkło systemowe Nikon czy Tamron z FTZ który bardzo mnie kusi? ?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartzuza Zobacz posta
    Hej wszystkim, od kilku miesięcy posiadam Nikon z7 II, fotografia studyjna noworodki i dzieci, do tej pory sigma art 35mm F/1.4, chcę zmienić 35kę bo sigmę często muszę kalibrować.
    Co wybrać? Nikon Z 35mm f/1.8 vs Tamron 35mm f/1.4
    Lepsze szkło systemowe Nikon czy Tamron z FTZ który bardzo mnie kusi?
    Nie miałem w ręku Tamrona, ale brak FTZ to gigantyczny plus dla Nikkora, do tego napęd AF przygotowany dla bezluster (bezgłośne ostrzenie) podczas gdy Tammy na 100% będzie słychać jak pracuje AF. Cena chyba podobna, ja wybrałem Nikkora.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Częsta kalibracja w bezlustrze???
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie aż Wlazłem by to sami napisać, po co Ty to kalibrujesz? Te mam tą sigmę na ftz i śmiga jak złoto od czasu jak skalibrowałem lata temu na D810

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Domyślnie

    A no przecież w internetach pisali, że każda Sigma wymaga kalibracji, to sobie kolega kalibruje No dobra, żarty na bok... Tamron 35 1.4 jest mało przewidywany na FTZcie. Przy takim dylemacie brałbym 35 1.8S, chyba że jest drugie body z lustrem... Ale Tamron jest bardzo dobry, Sigma trochę wymięka, choć to oczywiste bo sporo starsza jest...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    A no przecież w internetach pisali, że każda Sigma wymaga kalibracji, to sobie kolega kalibruje No dobra, żarty na bok... Tamron 35 1.4 jest mało przewidywany na FTZcie. Przy takim dylemacie brałbym 35 1.8S, chyba że jest drugie body z lustrem... Ale Tamron jest bardzo dobry, Sigma trochę wymięka, choć to oczywiste bo sporo starsza jest...
    „Koleżanka” ? sigmę kalibrowałam na nikonie d810 średnio raz na kilka miesięcy, teraz na bezlusterkowcu nie jest wcale idealnie, sporo zdjęć z nietrafionym fokusem więc próbuję kalibracji. Nie wiem może wadliwa jakaś lub coś się uszkodziło bo zaliczyła poważny upadek? Zresztą swoje lata ma i pracowała bardzo intensywnie więc pora na zmianę
    Dzięki za rady, wychodzi na to że nikona wybiore.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak obiektyw wadliwy to będą cuda i nawet gorzej niż na lustrzance, objawy bf/ff są ale to albo muzealne obiektywy albo uszkodzone, złe algorytmy trafiania w głębię ostrości itd, a jak są pudła to też szukałbym problemu albo u osoby fotografującej albo w obiektywie.
    Przy obecnie sprzedawanych najnowszych modelach sprzętu od kilku lat jest pod względem AF mega super i wyrównało się wszystko w sony, canonie, nikonie, wszelkie poprawki sprzętu to detal i wyśrubowywanie parametrów jak i działania.

Podobne wątki

  1. Sigma 35mm 1.4 art vs Nikkor 35mm 1.4G
    By pawelszuszu in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-09-2019, 19:03
  2. Samyang AE 35mm f/1.4 AS UMC a Nikkor 35mm f/1.8G AF-S DX
    By morfeus in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 19:42
  3. Nikon 35mm f/2.0D AF
    By Jamal in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-04-2005, 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •