Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Komunia - test Tamron 85 1.8

    Na prośbę rodzinki robiłem zdjęcia na Komunii, przy okazji przetestowałem nowy zakup.

    1.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51183717196_9202167980_o.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	7,41 MB
ID:	51548

    2.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51186337742_efc4b7c564_o.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	13,21 MB
ID:	51549

    3.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51184686055_75424df6c9_o.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	9,21 MB
ID:	51550

    4.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51183032527_e314b2431d_o.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	9,09 MB
ID:	51551

    5.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51183850363_45bc52209b_o.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	9,14 MB
ID:	51552

    6.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51183845583_bc8aefb299_o.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	10,27 MB
ID:	51553

    7.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51183848748_d6abe4a4a7_o.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	10,27 MB
ID:	51554

    8.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51187237613_15b1f21416_o.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	12,57 MB
ID:	51555
    Ostatnio edytowane przez pawel001 ; 18-05-2021 o 14:15
    D600 + N24-70 + N50 1.8 + SLIK 330DX
    www.hipphotography.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Mnie się podoba, ale nie znam się.
    Może ta 4 nieco dziwna.
    BTW strona ze stopki nie działa.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli komentować poprawność techniczną tych zdjęć, to hmmm.... jakoś ten tamron nie zachwyca.
    Natomiast estetycznie są te zdjęcia porażką.
    Bywają pewne tematy, przy których zachowanie zasady decorum wydaje się oczywistością. Pomyśl, czy łamiąc tę zasadę, sprawiłeś, że zdjęcia są w jakiś sposób lepsze, bardziej interesujące, lepiej (intensywniej) oddają istotę rzeczy, itp...
    Po prostu - pomyśl...
    Czy za kilkanaście lat dziecko będzie z tych zdjęć dumne? Przecież tego typu zdjęcia robi się także "na pamiątkę". Na pamiątkę czego? Wszechogarniającej głupawki?
    A rodzice? Robiłeś zdjęcia na ich prośbę. Spełniłeś tę prośbę, co do istoty sprawy?
    Nawet jeżeli nie każdy swoimi pomysłami dorasta do zdarzeń, w których uczestniczy, to rolą fotografa (= "reżysera zdjęć") jest zapanowanie nad sytuacją i jej sensowne ukształtowanie. Przecież pokazane przez Ciebie zdjęcia nie są reportażem, nie stanowią zapisu zdarzeń. Są jakąś tam "kreacją". Ale kreacją czego? I w imię czego?
    Nie lepiej takie "pstryki" pozostawić smartfoniarzom? Niech się bawią, niech sobie produkują kolejną porcję obrazków. "Proszony" fotograf jest jednak - jak sądzę - od zadań trochę wyższych...
    I nie myśl sobie, że jestem nadmiernie "nabożny". Nie. Ja po prostu uważam, że każdej rzeczy należy odpowiednie dać słowo. Tylko tyle.
    Ostatnio edytowane przez jamnik ; 19-05-2021 o 01:23

  4. #4

    Domyślnie

    hmm z jednej strony masz trochę racji, z drugiej podejrzewam, że rodzice mogli powiedzieć wprost "zrób coś, żeby nudne nie było". W moim przypadku zdjęcia z komunii to było tylko marnowanie tuszu i papieru: ogląda się je tylko przypadkiem przewijając album, nudna pamiątka nudnego wydarzenia Nie mówię o grupowych z rodziną, na to zawsze miło popatrzeć, ale tu komunia była tylko dodatkiem.

  5. #5

    Domyślnie

    @odzio
    W kontekście tego co mówisz, wartość tych zdjęć daje się uzasadnić i obronić: stanowią one swoiste świadectwo czasów, ludzi oraz ich obyczajów i mentalności. Przymiotników nie będę mnożył. Wystarczą rzeczowniki...

  6. #6

    Domyślnie

    Chodzi Ci o to, że pierwsza komunia jest, mówiąc łagodnie, niewiele warta dla dziecka/rodzica? Nie chcę mówić głosem wszystkich ludzi, ale niestety nie znam nikogo, dla kogo - przynajmniej po czasie - byłoby to "głębsze duchowe" przeżycie warte upamiętnienia. Wiadomo, dzieci może dadzą sobie wkręcić, że to wyjątkowy dzień, ale wielkość i tak blednie w świetle podarków. Co to ma mówić o "dzisiejszych" czasach, ludziach i mentalności? Wg mnie tyle, że nic się nie zmieniło wśród wymienionych w stosunku do "ówczesnych". Zmieniła się zamożność i wpadliśmy w konsumpcjonizm, dlatego cała komunia sprowadza się do podarków od chrzestnych czy rodziny. To co powinno się zmienić, a jest betonowe to podejście kościoła (tego z małej litery) i tu (w mojej mało znaczącej opinii oczywiście) leży 90% problemu. Ale w sumie nie chciałbym autorowi wątku urządzić tutaj dyskusji na temat skrajnie konfliktogennego wątku więc skupmy się na fotkach i ewentualnej dyskusji czy takie "niecodzienne" podejście do tematu było stosowne czy nie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamnik Zobacz posta
    Bywają pewne tematy, przy których zachowanie zasady decorum wydaje się oczywistością. Pomyśl, czy łamiąc tę zasadę, sprawiłeś, że zdjęcia są w jakiś sposób lepsze, bardziej interesujące, lepiej (intensywniej) oddają istotę rzeczy, itp...
    Po prostu - pomyśl...
    Czy za kilkanaście lat dziecko będzie z tych zdjęć dumne? Przecież tego typu zdjęcia robi się także "na pamiątkę". Na pamiątkę czego? Wszechogarniającej głupawki?
    A rodzice? Robiłeś zdjęcia na ich prośbę. Spełniłeś tę prośbę, co do istoty sprawy?
    Nawet jeżeli nie każdy swoimi pomysłami dorasta do zdarzeń, w których uczestniczy, to rolą fotografa (= "reżysera zdjęć") jest zapanowanie nad sytuacją i jej sensowne ukształtowanie. Przecież pokazane przez Ciebie zdjęcia nie są reportażem, nie stanowią zapisu zdarzeń. Są jakąś tam "kreacją". Ale kreacją czego? I w imię czego?
    Problem jest szerszy, generalnie masz rację. Z tym, że mnie chyba tak emocjonalnie nie bierze. Zdjęcia i tak nie są "pamiątką" sakramentu czy to eucharystii czy też małżeństwa, bo de facto nie zarejestrujemy istoty tego. Nie ta płaszczyzna. Zdjęcia w tej warstwie dla ludu. Tutaj wg rodzice mieli takie podejście a nie inne, przecież na siłę się nie wygłupiali, widocznie im pasowało.
    A co to reportażu, to w zasadzie każdy z oglądanych "reportaży" ślubnych z reportażem nie ma nic wspólnego, bo jego produktem nie jest zapis rzeczywistości a raczej pewna wyidealizowana projekcja tego zdarzenia.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Zmieniła się zamożność i wpadliśmy w konsumpcjonizm, dlatego cała komunia sprowadza się do podarków od chrzestnych czy rodziny. To co powinno się zmienić, a jest betonowe to podejście kościoła (tego z małej litery) i tu (w mojej mało znaczącej opinii oczywiście) leży 90% problemu.
    kościół (z małej litery) to akurat budynek i owszem w większości przypadków jest betonowy.
    Kościół jako wspólnota akurat zwraca się zawsze o to, by nie traktować tego jarmarcznie, a ludzie sprowadzają do podarków bo im tak pasuje.

  8. #8

    Domyślnie

    Abstrahując od tematyki to sprawdzałeś tego Tamrona pod kątem FF BF? Dla mnie albo jest po prostu nieostry albo masz gdzieś właśnie problemy z kalibracją. To nowy obiektyw i pewnie współpracuje z Tap-in consolą, tam się takie rzeczy ustawia bardzo łatwo

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freebie Zobacz posta
    Abstrahując od tematyki to sprawdzałeś tego Tamrona pod kątem FF BF? Dla mnie albo jest po prostu nieostry albo masz gdzieś właśnie problemy z kalibracją. To nowy obiektyw i pewnie współpracuje z Tap-in consolą, tam się takie rzeczy ustawia bardzo łatwo
    Mój egzemplarz ma rzeczywiście problem z kalibracją, widać to zwłaszcza jak
    Obiekt jest trochę dalej. Mam tap-in więc w wolnym czasie z nim powalczę.
    D600 + N24-70 + N50 1.8 + SLIK 330DX
    www.hipphotography.pl

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    A robiłeś z włączoną stabilizacją? Ja mam wrażenie, że bez stabilizacji wychodzą mi ostrzejsze zdjęcia.
    Z5|D750|35(T)|40(N)|50(A)|85(NA)|135(A)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [test] TAMRON 17-35 2.8-4 Di OSD
    By Cichy in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 111
    Ostatni post / autor: 08-12-2020, 12:04
  2. [test] TAMRON 35/1.4 USD vs. Sigma 35 1.4 A
    By Cichy in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-06-2020, 11:36
  3. TAMRON 24-70 f2,8 VC USD - test obiektywu
    By Maart in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-10-2013, 12:07
  4. Test obiektywu Tamron 10-24/3.5-4.5
    By mjr in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 02:28
  5. Mini test Tamron 28-75 vs Kit
    By Robert S. in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 28-10-2005, 20:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •