Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 77
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    nad morzem
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie chodzi że taniej u chińczyka tylko że nasza dystrybucja przesadza i to solidnie, a potem płacz że ludzie kupują zagranicą.
    Do tego raczej nie ma różnicy w cenie miedzy modelami do innych systemów.

    Viltrox 1.8/85 do Zetki z vat/cło wychodzi ~1500zł, gwarancja tylko rok ale jak nie chcesz zakupu z VAT to masz nadal cały czas za 1250zł, czy warto płacić 50% za dłuższą gwarancje i to na miejscu trzeba sobie zdecydować.
    Tak patrzę i w Europie raczej ceny sa wszędzie zbliżone, więc cały czas porównujemy ceny polskie z tymi w Azji.

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    U nas modele do Z są raczej droższe od modelu Fuji czy Sony., może się wyrównało już nie sprawdzałem.
    Jak kupisz w Viltrox bezpośrednio też masz taniej ale to kwestia dystrybucji i lokalnej pazerności.

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    nad morzem
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    U nas modele do Z są raczej droższe od modelu Fuji czy Sony., może się wyrównało już nie sprawdzałem.
    Jak kupisz w Viltrox bezpośrednio też masz taniej ale to kwestia dystrybucji i lokalnej pazerności.
    koesh,
    no nie zgadzam się z Tobą, pracuje u dystrybutora, więc wiem jak to wygląda od drugiej strony. Proszę zobacz że raczej Europie masz porównywalne ceny. Z korzyści jakie można teraz otrzymać, to jest 5 cio letnia gwarancja i promocja karta o wartości 200 zł z obiektywem. Jak kupujesz na firm e to w ogóle nie ma o czym mówić, jak prywatnie to rzeczywiście możesz zaoszczędzić pare złoty. Klient ma wybór.
    https://www.optyczne.pl/16463-news-P...-Technice.html

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Najlepsze jest ta ściema z kartami Angelbird "o wartości 200zł" buhaha, większej marketingowej głupoty od dawna nie widziałem żeby kartę wartą 30zł wciskać za 200zł

    Jak biorę na firmę to nie patrzę na chińczyka tylko biorę u nas ale bez przesady żeby tym się sugerować przy marketingu.
    Pracowałem przy dystrybucji varta, duracell, karcher, philips, denon ale też przy orange i play, wiem jak to działa ale nie o to chodzi.

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    nad morzem
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Najlepsze jest ta ściema z kartami Angelbird "o wartości 200zł" buhaha, większej marketingowej głupoty od dawna nie widziałem żeby kartę wartą 30zł wciskać za 200zł

    Jak biorę na firmę to nie patrzę na chińczyka tylko biorę u nas ale bez przesady żeby tym się sugerować przy marketingu.
    Pracowałem przy dystrybucji varta, duracell, karcher, philips, denon ale też przy orange i play, wiem jak to działa ale nie o to chodzi.
    Pokaż mi tą kartę, gdzie kosztuje 30 zł? No sorry znam takich którzy wyceniają wszystko wokół według własnego ego. Zostawię to tutaj na wszelki wypadek jakbyś miał problem ze znalezieniem wspomnianej karty https://www.google.com/search?q=ange...hrome&ie=UTF-8

    3maj się.

  6. #16

    Domyślnie

    Wygląda na to, że Chińczyk także stał się pazerny, bo dzisiejsza cena z linka już nie tak fajna Zresztą porównujemy dwa różne podejścia do sprawy. Z jednej strony mamy dystrybutora lub detalistę, którzy uczciwie odprowadzają wszystkie podatki (i które przynajmniej w teorii wracają do nas) a z drugiej nielegalne wprowadzenie na nasz rynek. Wtedy podatków nie trzeba opłacać to i jest taniej. Nie widzę tu jednak generalnie pazerności, bo Chińczyk bierze tyle samo tylko cena jest pomniejszona o to czego nie oddaje Państwu w podatkach.

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pazerność dotyczy tego co napisałem czyli 200-300zł więcej za model do Z.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Joga Zobacz posta
    Pokaż mi tą kartę, gdzie kosztuje 30 zł? No sorry znam takich którzy wyceniają wszystko wokół według własnego ego. Zostawię to tutaj na wszelki wypadek jakbyś miał problem ze znalezieniem wspomnianej karty https://www.google.com/search?q=ange...hrome&ie=UTF-8

    3maj się.
    Taka sama karta innych firm i tych dobrych kosztuje 60zł max, chodzi o to że stworzono otoczkę "pro" koło produktów Angelbird i robi się w balona klientów opowiadając im marketingowe bajki o tym jaki to super produkt za 200zł.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Wygląda na to, że Chińczyk także stał się pazerny, bo dzisiejsza cena z linka już nie tak fajna
    Jak coś ta sama firma https://www.aliexpress.com/item/1005001869783786.html

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Joga Zobacz posta
    Pokaż mi tą kartę, gdzie kosztuje 30 zł?
    ...
    Dość trudno będzie kupić nową kartę SD UHS-II za 30 zł

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Sugerowana cena nadal taka sama a jedynie produkt jest w promocji. Czyli nasz dystrybutor ma cenę zbliżoną a różnica polega na tym, że kupując od Chińczyka omijasz podatki, których legalnie działającym u nas firmom omijać nie wypada a czasami też i nie popłaca Na razie system Z jest młody więc i obiektywy firm trzecich do niego to nowość. Za jakiś czas nowością być przestaną i cena spadnie.

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mi pokazuje cenę 331$ czyli 1214zł.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Viltrox 85mm f/1.8Z
    By OjTam in forum Obiektywy - system Z
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 30-10-2023, 17:19
  2. [ Fujifilm ] [minitest] VILTROX AF 23/1.4 STM
    By Cichy in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2020, 16:43
  3. [ Fujifilm ] Viltrox 33mm F1.4
    By czomolungma in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-04-2020, 16:16
  4. [ Sony ] Viltrox EF-NEX IV adapter
    By ksh in forum Sony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2018, 23:28
  5. Lampa błyskowa Viltrox JY-610, Viltrox,Metz 24 AF-1 digital
    By klaudia0100 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2016, 12:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •