Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Lightroom 6.14 i dwa komputery - jak to zgrać?

    Witam,

    jeśli ktoś ma chęć i czas na kilka słów, z góry dzięki. Mam komputer stacjonarny. Chcę dokupić laptop, abym mógł pracować w innym miejscu. LR 6 umożliwia instalację na dwóch kompach i używanie na obu, ale nie w tym samym momencie (tak to rozumiem i byłoby to logiczne). Co powinienem zrobić, aby obrabiać jedno zlecenie na dwóch kompach na przemian w razie potrzeby? Na obu kompach załóżmy mam zaimportowane "Smart previews". Zrobiłem sobie obróbkę na kompie stacjonarnym "A" 100 zdjęć np. z 1000. Chcę sobie pojechać w inne miejsce z laptopem (komp "B") i pracować dalej z kolejną "setką" fotografii.

    1. Jak to złożyć, aby wszystko grało?
    2. Czy potrzebuję obowiązkowo tych samych nazw dysków i tej samej hierarchii na obu kompach?

    Miło by było, gdybym miał np. przenieść tylko backup katalogu, lub coś w tym rodzaju i na laptopie już by to śmigało. Nie interesują mnie wszystkie dobrodziejstwa LR, jedynie obróbka zdjęć, żadnego katalogowania dziesiątek tysięcy zdjęć itp. Obrabiam, eksportuję z RAW do JPG i wystarczy. Oby to jakoś zgrać.
    Trochę puszek i szkiełek

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Lr w wersji CS6 czyli starej pudełkowej pozwala na używanie na jednym desktopie i jednym mobilnym czyli np laptopie, nie wiem czy były inne licencje, ja używam czasami jednocześnie na obu i nigdy nic nie blokowało, autoryzacja przez konto adobe.
    Żeby prace nazwijmy to zintegrować i synchronizować katalogi trzeba albo udostępnić w sieci lokalnej w jednym z urządzeń katalogi albo trzymać to na dysku sieciowym albo nawet na nośniku usb i tam gdzie trzeba.
    Opis jak to zrobić jest tu na forum ale szukaj igły sam bo mi nie udało się
    Ewentualnie na youtube znajdziesz jak to ustawić w nie jednym tutorialu, byle dotyczyło wersji CS6.

  3. #3

    Domyślnie

    @koesh Dzięki za podpowiedź, właśnie nic nie znalazłem. YT jeszcze nie próbowałem - nie wpadłem na to Tak, wersja pudełkowa. Używać na raz nie potrzebuję, ale zamiennie byłoby idealnie. Poszukam zatem jeszcze, grunt, że temat znany jak rozumiem, kwestia odnalezienia.
    Trochę puszek i szkiełek

  4. #4

    Domyślnie

    Po skończonej pracy na jednym komputerze możesz całość wyeksportować: File -> Export as Catalog... Potem zabierasz wyeksportowane pliki na dysku przenośnym i wczytujesz na drugim komputerze i pracujesz dalej. Ja unikam chmur itp. Wolę mieć zasoby lokalnie bez udostępniania w sieci.

  5. #5

    Domyślnie

    @Krzysztofh Coś takiego znalazłem właśnie na YT. To wypada sprawdzić jak to w praktyce będzie wyglądało po zakupie laptopa Dzięki.
    Trochę puszek i szkiełek

Podobne wątki

  1. Jak bezstratnie zgrać audio z youtube....
    By Radosso in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 23:41
  2. Lightroom 2 i dwa komputery
    By pyziol in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 23:33
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-02-2010, 12:21
  4. SDW-45M + Nikon F-90x + klisza iso 400 _jak to zgrać?
    By perfidniak in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-11-2009, 00:31
  5. zapis w .nef jak to zgrac na kompa?
    By bloszek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-06-2008, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •