Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Pierwsze śluby - zestaw DX

    Witam wszystkich.
    Chciałem zasięgnąć Waszej opinii (nie chodzi mi o kłótnie pod postem o różnicach vs FF) na temat fotografii ślubnej szczególnie od osób które ewentualnie używają takiego zestawu.
    Posiadam zestaw DX, mianowicie:
    Body D500, Body D7500, Sigma A 18-35, Sigma A 50-100, do tego jeszcze już mniej potrzebne akurat w tym przypadku 10-20, 70-300, 50 a nawet kit się znajdzie. Do tych body mam 2 Sabinki 700.
    Dostałem propozycję sfotografowania w lipcu 2 małych slubow i chciałem się zorientować czy ktoś fotografuje tym zestawem? Mimo, że jest to jednak DX to d500 daje z sigma Art daje rade, d7500 też źle to nie wygląda tylko tu klops bo jeden slot pamięci.
    Już gdzies podpytują mnie o jakieś ewentualne 50 w sierpniu itp tylko zastanawiam się czy to czas wchodzic w FF bo jestem zadowolony z ww. Zestawu (w końcu to najlepszy dx Nikona).
    Jeżeli są tu jakieś osoby robiące tymi zestawami to podzieliłyby się uwagami? I rada czy może jednak przejść na FF?
    Z GÓRY DZIĘKI!

  2. #2

    Domyślnie

    To sprzedaj d7500, dołóż troszkę do d750 i masz problem z FF z głowy.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    To sprzedaj d7500, dołóż troszkę do d750 i masz problem z FF z głowy.
    Wtedy dochodzi do tego zakup obiektywów pod FF..a akurat jak mam porównywać np serię art 50-100 a nikonowska stalka 50 o tym samym świetle to... Nikonowska stalka leży w szafie..

  4. #4

    Domyślnie

    Gdybym ja miał zarabiać na ślubach to bym po prostu w to zainwestował. D500 zostawiasz, a d7500 jak dla mnie przy posiadaniu d500 jest totalnie zbędny i wolałbym w tej sytuacji mieć d750 albo weź jakieś bezlustro ff. Zależy jak tam z budżetem stoisz.
    Podstawową wadą jaką ma d7500 to właśnie 1 slot, o którym wspomniałeś. Wyobrażasz sobie co by było gdybyś stracił fotki ze ślubu na jedynej karcie? Ja osobiście nie wyobrażam sobie aparatu, który miałby zarabiać, a posiadałby tylko 1 slot na kartę. Ktoś powie, że awaria karty rzadko się zdarza, ale jednak się zdarza. Ja takie coś przeżyłem już 1 raz w aparacie i 2x w rejestratorze samochodowym. Więc to wcale nie takie niemożliwe. A nie stosuję najtańszych kart.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  5. #5

    Domyślnie

    Obawiasz się czy sprzęt da radę, czy tego, że sam sobie z tym możesz nie poradzić? Robiłeś już jakiś reportaż, coś dynamicznego? Co fotografujesz? Pytam, bo zestaw masz bardzo w porządku, masz backup, ogniskowe to kwestia preferencji. FuFu da Ci jedynie (lub aż) lepsze ISO i w razie potrzeby bardziej tło rozmyje, ale roboty samo nie zrobi.

  6. #6

    Domyślnie

    Robiłem, bardziej się balem o sprzęt z ISO w kościele ale w sumie z ciekawości podjechałem dzisiaj do kościoła i muszę powiedzieć że d500 z tymi obiektywami to jednak nie na darmo nazywana jest FXKillerem ? jedyny problem to iso ale po obróbce wygląda to na prawdę dobrze

  7. #7

    Domyślnie

    Na wydrukach żadnego szumu nie zobaczysz (swoją drogą skąd ta tendencja, że wszystko ma być gładkie jak pupa niemowlęcia?), więc luz.

  8. #8

    Domyślnie

    Miałem D500 z artem 50-100. Mocno musi się konkurencja napocić, żeby ten zestaw pokonać. Jeśli chodzi o ISO to D500 też nie jest ułomkiem przecież (choć po przejściu na FX-y nieuczciwe byłoby mówienie, że nie ma różnicy - jest, i to w niektórych okolicznościach duża).
    Myślę, że jest to do ogarnięcia bez problemu. Na pewno przydałoby się doświadczenie i dobre przygotowanie aby nimi zniwelować ewentualne niedogodności. Na koniec oczywiście dobra obróbka i może być dobrze. Jeśli to jest początek początku to ja bym poszedł z tym sprzętem. A co do szumu to tak jak kolega wyżej pisze - nie wszystko musi lśnić.

  9. #9

    Domyślnie

    Mając dwa śluby do zrobienia, zostałbym przy DX a nawet poszedł ze smartfonem Jeśli nie chcesz się tym zawodowo zajmować - daj sobie spokój z dokupowaniem sprzętu, jeśli chcesz to robić zawodowo - po pierwszym sezonie-dwóch sam powinieneś wiedzieć jakie narzędzia do pracy są Ci potrzebne. Ja zaczynałem od F75 więc to co Ty masz dziś to jest pełen wypas

  10. #10

    Domyślnie

    Na początek sprzęt masz ok, inwestuj jak pojawią się jakieś realne pieniądze. I ogarnij proboszcza, bo sam sprzęt nie wystarczy potrzebny też jest papier z kurii. Skilla rozumiem masz i wiesz co z czym.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki zestaw na śluby, imprezy, prywatne foto
    By przeklusek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-07-2015, 08:46
  2. Zestaw pod śluby itd.
    By NikonD in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 03:09
  3. Śluby z D2h (ew. D2x)
    By Aeon88 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 14:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •