Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie nikon d750 lub nikon z 5

    Dobry wieczór .
    Stoję przed zakupem nowego body i zastanawiam się w co iść dwa modele do wyboru d750 lub z5.
    Tak jak obserwuje rynek lustrzanek ,to mnie skłania nikon z 5 , bardziej przyszłościowo .
    Może ktoś z was ma nikona z5 i powie co po nim można się spodziewać ?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dobry, ja bym się też zastanowił nad Z6 bo jednak ma swoje spore plusy zwłaszcza sensor, a zakup XQD nie jest taki straszny bo nie żongluje się garścią kart SD tylko masz np jedną sztukę na lata, cały czas 64GB Sony masz za 460zł.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dobry, ja bym się też zastanowił nad Z6 bo jednak ma swoje spore plusy zwłaszcza sensor, a zakup XQD nie jest taki straszny bo nie żongluje się garścią kart SD tylko masz np jedną sztukę na lata, cały czas 64GB Sony masz za 460zł.
    Jak bym miał taki budżet , to na pewno bym kupił z6

  4. #4

    Domyślnie

    Kup po taniości d750 i resztę zainwestuj w dobre szkła. Fotografia to przede wszystkim obiektywy a nie body.
    Teraz za bezcen są do wyrwania 24-70 2.8, 85 1.4d, 35 f2d, 70-200 2.8 a to pozwoli Ci rozwinąć skrzydła.

    Wysłane z mojego kalkulatora Casio.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Kup po taniości d750 i resztę zainwestuj w dobre szkła. Fotografia to przede wszystkim obiektywy a nie body.
    Teraz za bezcen są do wyrwania 24-70 2.8, 85 1.4d, 35 f2d, 70-200 2.8 a to pozwoli Ci rozwinąć skrzydła.

    Wysłane z mojego kalkulatora Casio.
    wielkie dzięki za mega dobre rady

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Najważniejsza rzecz, która mi przeszkadza w D750, to wąskie pole AF. Chciałoby się trochę szerzej. Druga sprawa, to tak raz na kilkadziesiąt tysięcy zdjęć rozjeżdża mi się AF i wymaga interwencji w Studio5s. Załatwiam to wysyłkowo, więc za każdym razem kurierzy mi utrzęsą aparat i wraca z jakimś poprochem na matrycy.
    Z tego, co ludzie piszą, to bardzo podobne aparaty pod względem osiągów. Jak pisał Teu, robotę zrobią szkła. Ich ceny i osiągi sprawdź. Przy czym np. Zetkowa 50 to bardziej konkurencja dla Sigmy Art niż dla Nikkora 50/1.8G, więc ostrożnie z porównywaniem cen bez zagłębienia się, co dane szkło potrafi.
    Z5|D750|35(T)|40(N)|50(A)|85(NA)|135(A)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pawel Zobacz posta
    Najważniejsza rzecz, która mi przeszkadza w D750, to wąskie pole AF. Chciałoby się trochę szerzej. Druga sprawa, to tak raz na kilkadziesiąt tysięcy zdjęć rozjeżdża mi się AF i wymaga interwencji w Studio5s. Załatwiam to wysyłkowo, więc za każdym razem kurierzy mi utrzęsą aparat i wraca z jakimś poprochem na matrycy.
    Z tego, co ludzie piszą, to bardzo podobne aparaty pod względem osiągów. Jak pisał Teu, robotę zrobią szkła. Ich ceny i osiągi sprawdź. Przy czym np. Zetkowa 50 to bardziej konkurencja dla Sigmy Art niż dla Nikkora 50/1.8G, więc ostrożnie z porównywaniem cen bez zagłębienia się, co dane szkło potrafi.
    dziekuje za bardzo pomocne rady

  8. #8

    Domyślnie

    Jest zaleta bezlustra o której nikt nie wspomniał. Fotografując z manualnym AFem możesz w wizjerze powiększyć obraz i idealnie ustawić ostrość tak jak Ty chcesz , a nie AF . Przydaje się to szczególnie w fotografii makro, a także z manualami.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Jest zaleta bezlustra o której nikt nie wspomniał. Fotografując z manualnym AFem możesz w wizjerze powiększyć obraz i idealnie ustawić ostrość tak jak Ty chcesz , a nie AF . Przydaje się to szczególnie w fotografii makro, a także z manualami.
    oo bardzo przydatna funkcja , bardzo to ułatwia w nie których ujeciach , by ta ostro była dobra

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piter203 Zobacz posta
    oo bardzo przydatna funkcja , bardzo to ułatwia w nie których ujeciach , by ta ostro była dobra
    Dodaj do tego śledzenie obiektu i ostrzenie na "oko". Podgląd zrobionego zdjęcia w wizjerze, elektroniczna migawka ...
    I teraz odpowiedz sobie sam czy chcesz mieć "kłapiące" lustro z ryzykiem FF\BF , czy aparat z nowymi możliwościami.
    Wydaje mi się że z5 czy z6 będzie lepszym wyborem, nawet przez FTZ.
    Ale to Ty musisz zdecydować .

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D750 vs Nikon D810
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 14-02-2021, 09:51
  2. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •