Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Oj nie, wręcz przeciwnie! Jak ktoś chce ciemne obiektywy - droga wolna. Albo stare manuale, bo uważa że są fajne i we tani sposób bedzie miec ciekawe parametry - to tez super.
    Ja już zbyt wiele w życiu zawodowym takich przykładów widziałem, kiedy to te wspaniałe, stare manuale po początkowym zachwycie lądują na półce bo są po prostu niepraktyczne.

    Ja już mam prywatnie za sobą wiele obiektywów i aparatów, nie wspominając ile przez ręce przewinęło mi się sprzętu w życiu zawodowym. Znalazłem własne optimum, co nie znaczy że dla każdego będzie identyczne.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Oj nie, wręcz przeciwnie! Jak ktoś chce ciemne obiektywy - droga wolna. Albo stare manuale, bo uważa że są fajne i we tani sposób bedzie miec ciekawe parametry - to tez super.
    Ja już zbyt wiele w życiu zawodowym takich przykładów widziałem, kiedy to te wspaniałe, stare manuale po początkowym zachwycie lądują na półce bo są po prostu niepraktyczne.

    Ja już mam prywatnie za sobą wiele obiektywów i aparatów, nie wspominając ile przez ręce przewinęło mi się sprzętu w życiu zawodowym. Znalazłem własne optimum, co nie znaczy że dla każdego będzie identyczne.
    Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Tamron jest manualny na bagnecie Z, i jest to dobry optycznie obiektyw macro. Do tej pory chyba nie ma jeszcze szkieł makro na bagnet Z. Więc wyboru nie ma.
    Robienie takich zdjęć sigmą 135/1,8 raczej nie jest dobrym pomysłem. Uważam że ta Sigma jest bardzo dobra do innych zdjęć.

  3. #23
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    .... jest manualny na bagnecie Z, i jest to dobry optycznie obiektyw macro. Do tej pory chyba nie ma jeszcze szkieł makro na bagnet Z. Więc wyboru nie ma.
    Masz obiektywy macro z silnikami, AF-S, choćby micro-Nikkor 105/2.8 VR.
    Z FTZ będziesz miał AF.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Masz obiektywy macro z silnikami, AF-S, choćby micro-Nikkor 105/2.8 VR.
    Z FTZ będziesz miał AF.
    Chodziło mi o Bagnet Z.
    Mam inne obiektywy AF-S z silnikiem, ale jednak preferuję w takiej fotografii ostrzenie manualne.
    A na marginesie bardzo cenię sobie FTZ. To bardzo dobre posunięcie nikona.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Chodziło mi o Bagnet Z.
    Mam inne obiektywy AF-S z silnikiem, ale jednak preferuję w takiej fotografii ostrzenie manualne.
    A na marginesie bardzo cenię sobie FTZ. To bardzo dobre posunięcie nikona.
    Raczej nie bardzo mogli załatwić temat inaczej, skoro optyka na Z pojawia się w takim tempie, że zapowiedzi już chyba nikt nie traktuje poważnie. Myślę, że sprzedaż nowych aparatów raczej by się okazała fiaskiem, gdyby ludzie musieli rozstać się z posiadanymi Nikkorami F i wybierać z paru dostępnych Z. Zresztą do teraz przecież gama obiektywów jest dalece niepełna... Mnie, jako wiertarkowego Don Kichota, boli zerwanie z tradycją wspierania kompatybilności ze wszystkimi obiektywami aż od epoki dalmierzy (może poza non-Ai, są ponoć kłopotliwe ale tu nawet ja jestem skłonny przyjąć, że optyka do lat '70 to muzeum)... Śrubokręt na ML mógłby dać nowe życie wielu rewelacyjnym obiektywom.

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Akurat w systemie Z masz bardzo dobrze zapełnione półki obiektywami, nie ma żadnych wpadek jakościowych i jakiś niepotrzebnych ogniskowych, nie wiem dlaczego tak uparcie się ludzie wypowiadają że brakuje obiektywów.
    Jak brakuje to zawsze można podpiąć od Sony praktycznie wszystko, a przez FTZ większość sigm i tamronów tych co mają przyspawane dupki do Sony też chodzi, wszystkie wspaniałe tamrony i sigmy stworzone do Sony też działają.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Raczej nie bardzo mogli załatwić temat inaczej, skoro optyka na Z pojawia się w takim tempie, że zapowiedzi już chyba nikt nie traktuje poważnie. Myślę, że sprzedaż nowych aparatów raczej by się okazała fiaskiem, gdyby ludzie musieli rozstać się z posiadanymi Nikkorami F i wybierać z paru dostępnych Z. Zresztą do teraz przecież gama obiektywów jest dalece niepełna... Mnie, jako wiertarkowego Don Kichota, boli zerwanie z tradycją wspierania kompatybilności ze wszystkimi obiektywami aż od epoki dalmierzy (może poza non-Ai, są ponoć kłopotliwe ale tu nawet ja jestem skłonny przyjąć, że optyka do lat '70 to muzeum)... Śrubokręt na ML mógłby dać nowe życie wielu rewelacyjnym obiektywom.
    Przecież nie musisz kupować Nikona. Jest wiele innych możliwości. Myślę też, że nie kupiłbyś tych wszystkich zapowiedzianych obiektywów, tylko ze dwa może trzy które potrzebujesz.
    Dla mnie korpusy Z są bardzo dobrym rozwiązaniem. Mogę używać starą szklarnię F, nową szklarnię Z i oczywiście szkła S i T.
    A i nie mam potrzeby używania szkieł ze śrubokrętem, tak jak nie mam już ochoty używać pojazdu na owies.
    Ale to wszystko kwestia preferencji osobistych.

  8. #28
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Akurat w systemie Z masz bardzo dobrze zapełnione półki obiektywami, .
    Natywnymi Z nie. Dopiero jak się uwzględni to co można przez przejściówki to tak.
    Na razie oferują to co popularne plus świętą trójcę zoomów. Szkieł 1.4 czy 1.2 jak na lekarstwo (czyli jedno). Tilt-shift- brak.
    Ja sie nie spodziewałem, że TS sie pojawią szybko. Supertele też wiedziałem, że nie. Ale jasne portretówki, jasne szerokie kąty dla ślubniaków czy szkła macro już powinni mieć.
    Mają dwa dobre body dla zawodowców. 2 sloty kart itd. (mogli takie oferować 2 lata wcześniej!) Ale optyki dla zawodowców nadal nie mają dużo. Trzy zoomy 2.8 i jedna stałka 50/1.2
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Natywnymi Z nie. Dopiero jak się uwzględni to co można przez przejściówki to tak.
    Na razie oferują to co popularne plus świętą trójcę zoomów. Szkieł 1.4 czy 1.2 jak na lekarstwo (czyli jedno). Tilt-shift- brak.
    Ja sie nie spodziewałem, że TS sie pojawią szybko. Supertele też wiedziałem, że nie. Ale jasne portretówki, jasne szerokie kąty dla ślubniaków czy szkła macro już powinni mieć.
    Mają dwa dobre body dla zawodowców. 2 sloty kart itd. (mogli takie oferować 2 lata wcześniej!) Ale optyki dla zawodowców nadal nie mają dużo. Trzy zoomy 2.8 i jedna stałka 50/1.2
    Sobie z ciekawości sprawdziłem i właśnie idzie 9 miesiąc odkąd Nikon pokazał ostatnie szkło do systemu Z. Mocno mnie to zdziwiło, bo to wygląda jakby firma myślała, że jest liderem a nie musiała podgonić do stawki. To co komu wystarcza i czego potrzebuje to kwestia odrębna i indywidualna, są przecież tacy, którym do pełni szczęścia potrzeba np. duo 35-85, ale ogólnie rzecz biorąc system nie jest kompletny, przynajmniej w porównaniu z konkurencją, a firma jakby się zatrzymała. Jeszcze rok temu szkła powstawały, ale ten przestój jest zaskakujący.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 12-05-2021 o 07:22

  10. #30

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że zatrzymała się większa część świata. Mało firm wdraża obecnie nowości.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D750 vs Nikon D810
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 14-02-2021, 09:51
  2. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •