Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jaki wydruk na dibond?

    Mam w firmie zorganizować wystawę fotograficzną. Na stanie posiadam już płyty dibond wraz ze stelażem. Na czym wydrukować zdjęcia aby ładnie to wyglądało i równocześnie była możliwość pozbycia się tych zdjęć i umieszczenia nowych?
    Jakaś folia czy normalny papier foto i ładnie to nakleić? Chyba jednak lepiej jakaś folia... tylko jaka?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    Ja sie nie znam na wydrukach zupełnie, ale dibond to specjalny materiał NA którym można wydrukować zdjęcie. Trwale.

  3. #3

    Domyślnie

    No to też wiem, że da radę na tym wydrukować coś ale chcemy tego uniknąć aby można było zmieniać tematykę wystawy co jakiś czas bez konieczności kupowania kolejnych płyt.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    No to też wiem, że da radę na tym wydrukować coś ale chcemy tego uniknąć aby można było zmieniać tematykę wystawy co jakiś czas bez konieczności kupowania kolejnych płyt.
    Jeśli nie chcesz drukować bezpośrednio na płycie (druk UV lub solwentowy, z tym, że musisz się liczyć z tym, że odwzorowanie kolorów nie będzie tak dokładne jak przy druku pigmentowym na papierze), to pozostaje wydruk na papierze fotograficznym i naklejenie laminatorem. Ale to też będzie średnio odwracalne.

  5. #5

    Domyślnie

    A wydruk na jakiejś folii?
    Jak to się sprawdza?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6

    Domyślnie

    Weź sobie wpisz w Google "wydruk zdjęć wystawy" wejdź w dowolny link i zadzwoń. Wszystko Ci wytłumaczą.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    A wydruk na jakiejś folii?
    Jak to się sprawdza?
    Wydruk pigmentowy (czyli taki, który da Ci w zasadzie najlepszą jakość do celów wystawienniczych, zarówno pod względem odwzorowania kolorów i trwałości wydruku) na folii będzie szalenie delikatny i podatny na zarysowania, wyjściem może być zalaminowanie wydruku. Natomiast tak czy inaczej, żeby to jakoś wyglądało to musi to być naklejone, czy to papier czy folia. Żeby było równo naklejone to trzeba to naklejać laminatorem, jak chcesz odwracalnie to musisz to potem zdzierać, co po pierwsze niszczy wydruk, a po drugie może być problematyczne i po trzecie, jeśli uszkodzisz przy tym powierzchnię dibondu, to już kolejne naklejenie będzie niezbyt ladne, bo te uszkodzenia powierzchni będą widoczne. Wedle mojej wiedzy Twoje założenia są mało realne. Najtańszym wariantem będzie wydruk naklejony na piankę (przy czym trzeba sobie zdawać sprawę, że to materiał bardzo podatny na uszkodzenia i wgniecenia) i wtedy można próbować to wieszać na jakichś systemach wystawienniczych czy stelażach z dibondem. W sensie dibond na stelażu traktować jako element nośny i na tym dopiero wieszać piankę z wydrukiem. Tyle mi przychodzi do głowy, żeby to było wielokrotnego użytku.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    No to też wiem, że da radę na tym wydrukować coś ale chcemy tego uniknąć aby można było zmieniać tematykę wystawy co jakiś czas bez konieczności kupowania kolejnych płyt.
    Bez najmniejszych problemów z Dibonda usuniesz naklejkę. Jeśli masz płytę szczotkowaną to nawet ją uratujesz, jeśli gładką to na pewno będzie nie do wykorzystania. Ale płyta oczywiście na luzie. Możesz poeksperymentować i przed naklejeniem lekko przetrzeć talkiem aby zmniejszyć trzymanie i ułatwić późniejsze ściągnięcie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Weź sobie wpisz w Google "wydruk zdjęć wystawy" wejdź w dowolny link i zadzwoń. Wszystko Ci wytłumaczą.
    Nie po to jest forum aby szukać w google i się dopytywać tego samego gdzie indziej. Wolę pytać u konsumentów a nie u kogoś kto coś oferuje.


    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Wydruk pigmentowy (czyli taki, który da Ci w zasadzie najlepszą jakość do celów wystawienniczych, zarówno pod względem odwzorowania kolorów i trwałości wydruku) na folii będzie szalenie delikatny i podatny na zarysowania, wyjściem może być zalaminowanie wydruku. Natomiast tak czy inaczej, żeby to jakoś wyglądało to musi to być naklejone, czy to papier czy folia. Żeby było równo naklejone to trzeba to naklejać laminatorem, jak chcesz odwracalnie to musisz to potem zdzierać, co po pierwsze niszczy wydruk, a po drugie może być problematyczne i po trzecie, jeśli uszkodzisz przy tym powierzchnię dibondu, to już kolejne naklejenie będzie niezbyt ladne, bo te uszkodzenia powierzchni będą widoczne. Wedle mojej wiedzy Twoje założenia są mało realne. Najtańszym wariantem będzie wydruk naklejony na piankę (przy czym trzeba sobie zdawać sprawę, że to materiał bardzo podatny na uszkodzenia i wgniecenia) i wtedy można próbować to wieszać na jakichś systemach wystawienniczych czy stelażach z dibondem. W sensie dibond na stelażu traktować jako element nośny i na tym dopiero wieszać piankę z wydrukiem. Tyle mi przychodzi do głowy, żeby to było wielokrotnego użytku.
    Ooo sporo dobrych informacji. Dziękuję.
    Zakup nowych dibondów nie byłby problemem w razie czego. Problemem jest miejsce gdzie to później trzymać bo niestety od tak wyrzucić takiej płyty zwyczajnie nie mogę.
    Wydruk nie musi być jakiś mega trwały, wystarczy jak wytrzyma miesiąc czy dwa i później można zrobić następny dla innego miejsca. Wystawa prawdopodobnie będzie też ruchoma.

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Bez najmniejszych problemów z Dibonda usuniesz naklejkę. Jeśli masz płytę szczotkowaną to nawet ją uratujesz, jeśli gładką to na pewno będzie nie do wykorzystania. Ale płyta oczywiście na luzie. Możesz poeksperymentować i przed naklejeniem lekko przetrzeć talkiem aby zmniejszyć trzymanie i ułatwić późniejsze ściągnięcie.
    Z tego co widziałem (bo płyty ze stelażem przejąłem po kimś) to dwie płyty są chyba nadrukowane bezpośrednio na płycie. Trzeba będzie spróbować to usunąć.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Z tego co widziałem (bo płyty ze stelażem przejąłem po kimś) to dwie płyty są chyba nadrukowane bezpośrednio na płycie. Trzeba będzie spróbować to usunąć.
    Nie ma takiej potrzeby. Nadruki robisz na foliach z szarym spodem, które w takim celu są produkowane. Cena normalna.

    Co do laminowania wydruków to w przypadku "jednorazowej" wystawy we wnętrzach nie jest to niezbędne choć można wtedy łatwo pracować na mokro co przy dużych powierzchniach bardzo pomaga.
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 05-05-2021 o 14:56

Podobne wątki

  1. Wydruk wielkoformatowy
    By manfred in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-12-2016, 22:55
  2. Wydruk
    By cezar84 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 16:00
  3. Wydruk 70x100
    By robsonzbydzi in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 15:32
  4. wydruk z d90
    By gawar in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-02-2010, 22:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •