Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Koncepcja taka

  1. #1

    Domyślnie Koncepcja taka

    Witajcie!


    Na wstępie chciałbym zastrzec, że zdjęcia zawierające w sobie możliwie duże stężenie koncepcji nie są moją mocną stroną. Mimo tego poniższe zdjęcie zrobiłem mając na uwadze właśnie koncepcję, i od początku do końca wszystko temu podporządkowałem: od wyszukania rekwizytów i przygotowania tła, przez aranżację samej sceny, aż po surową obróbkę.

    Po zrobieniu byłem zadowolony z efektu - ale jak się okazało moja tzw. koncepcja nie okazała się tak czytelna dla innych, jak jest dla mnie. Zdjęcie jest stare, ale chciałbym jeszcze i Wam zadać krótkie pytanie:

    1. czy koncepcja zawarta w tym zdjęćiu jest jakkolwiek czytelna (a jeśli tak to jak?)
    2. czy też po prostu jest to zdjęćie przedstawiające przybory krawieckie w tonacji ponurej i nic więcej.


    Z góry dziękuję, jeśli się podzielicie swoimi uwagami. Dla wyjątkowo leniwych pozostaje opcja zaznaczenia odpowiedzi poprzez napisanie jednej z dwóch cyfr: 1 lub 2 (patrz wyżej numery pytań).

    Sękju!





    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koncepcja.jpg
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	531,6 KB
ID:	50959
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #2

    Domyślnie

    Tak się nie da, bo post musi zawierać minimum 8 znaków

    Pocisk ziemia powietrze. Fajne.

    PS. To się nazywa Sztuka konceptualna.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja powiem tak, widzę, że jest tu jakiś przekaz, ale nie wiem jaki

  4. #4

    Domyślnie

    Fajne, choć (wybacz) zdjęciu dobrze by chyba zrobiły mocniejsze kontrasty. Choć może by to też zmieniło jego wymowę?
    To zdjęcie nie jest o przyborach krawieckich. Jako, że czasem jem konsultancki chleb, to służę garścią interpretacji (zaraz po otrzymaniu zlecenia).
    Ale po kilku sekundach coś mi się skojarzyło z wyrywaniem się na wolność (interpretacja bezpłatna, ale spontaniczna).
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    ...mi się skojarzyło z wyrywaniem się na wolność...
    Mi się też. Wolność czy nie, ale z pewnością wyrywanie się.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #6

    Domyślnie

    też mi się właśnie to skojarzyło z walką o wolność, wyrywaniem się, uciekaniem oraz tym, że nawet jak jesteś duży to kilku mniejszych może cię wstrzymywać
    a co do mocniejszych kontrastów o których wspomniał @Kojocisko to uważam, że taka niby delikatność jest lepsza niż mocne kontrasty
    tylko wygasił bym tło na 1/3 wysokości przy prawej krawędzi (chyba)
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #7

    Domyślnie

    i ja to bym interpretował jako wyrwanie się - czy to "na wolność", czy od "roboty do której zostałeś stworzony". A przynajmniej próbę z góry skazaną na niepowodzenie, tak samo zresztą jak twierdzą powyższe głosy. Fota genialna i również uważam, że rozkład szarości jest w sam raz, choć fakt, że ta górna plama światła trochę rozprasza jakbym zobaczył to zdjęcie na jakiejś wystawie, to bym się zachwycał (tu zresztą też, co chyba widać)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Mi się też. Wolność czy nie, ale z pewnością wyrywanie się.
    Mi się skojarzyło z "w kupie siła" oraz "w grupie możesz więcej" Choć i to drugie skojarzenie miałem również.
    Jeszcze jedno jakie miałem to "duszone ambicje"
    Obróbkowo mi osobiście pasuje. Jedyne co to mi ten paproch na nitce przeszkadza, niejako odciąga uwagę.
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 29-04-2021 o 14:24
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #9

    Domyślnie

    Z igły widły.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Z igły widły.
    O to to. Aż się dziwę, że nikt wcześniej na to nie wpadł.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Taka zima!
    By ostrytux in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11-03-2014, 13:57
  2. [ Krajobraz ] Taka zima..
    By baku127 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 22:01
  3. Ciekawostka taka ;)
    By zako in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-09-2013, 19:54
  4. [ Krajobraz ] i taka
    By yacor in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-01-2008, 22:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •