Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: DxO PureRAW

  1. #1

    Domyślnie DxO PureRAW

    Jeśli ktoś używa i chce podzielić się spostrzeżeniami to byłbym wdzięczny bo wygląda to, przynajmniej na poniższym filmie, dość interesująco.
    W wielkim skrócie, wtyczka "boostująca RAWy". Może okazać się użyteczna przy potrzebie mocnego wyciągania z cieni, konieczności pracy z wysokim ISO (praca bez statywu) lub w astrofotografii.



    Tanio niestety nie jest, bo £80 - ale jest 30 dniowy darmowy trial.

  2. #2

    Domyślnie

    Używam czasami PhotoLab. Według samego DxO, PureRaw to PhotoLab z funkcjami okrojonymi do odszumiania i korekty obiektywów na podstawie ich własnych pomiarów. Może coś tam jeszcze. Mam wrażenie, że doszli do wniosku, że zamiast zachęcać ludzi do porzucenia Adobe, lepiej podrzucić im DeepPrime jako wtyczkę. Tylko czy za tę cenę się "opłaca", to każdy musi sprawdzić samemu.

    A według mnie deepprime jest "git".

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale co to daje czego nie mogę sam zrobić w Lr be wtyczki ?

  4. #4

    Domyślnie

    Według DxO ich DeepPrime jest super i każdy chce go mieć. A na korektach obiektywów też podobno się znają, przecież ich DxO Mark sprawdza każdy. Więc zakładają, że w związku z tym nikt się nie będzie mógł oprzeć tej ofercie, jeśli już wcześniej nie kupił PhotoLab.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  5. #5

    Domyślnie

    @koesh z tego co wynika z powyższego filmu program "odszumia" już na poziomie RAWa - wrzucasz do niego RAW i po eksporcie masz odszumionego .dng
    I co najfajniejsze wygląda (przynajmniej na powyższym filmie), że odszumia z zachowaniem detali w cieniach. Co ciekawe można takiego RAWa najpierw wywołać w LR, a później dopiero przepuścić przez program - co w sumie Sean Bagshaw pokazuje powyżej i różnice w zależności od ISO.
    I faktycznie jednym ze sposobów procesowania takiego rawa jest wspomniany przez @pawl_s DeepPrime

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zahir Zobacz posta
    z tego co wynika z powyższego filmu program "odszumia" już na poziomie RAWa - wrzucasz do niego RAW i po eksporcie masz odszumionego .dng
    O tym zapomniałem, ale faktycznie odszumiane są RAWy (tylko). Na wynik końcowy nie mamy wpływu. No i żadnego maskowania. Wiec albo nam się wynik podoba albo nie.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  7. #7

    Domyślnie

    Nie demonizowałbym - zawsze można wywołać drugi raz w LR, odpalić na warstwie i maskować do woli jak ktoś czuje taką potrzebę

  8. #8

    Domyślnie

    To fakt.

    Ja mam PhotoLab i z wyników odszumiania w DeepPrime jestem zadowolony. Szczególnie na zdjęciach z d200/d70s.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •