Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Fotografia ubrań

    Proszę o radę czy przy pomocy takiego sprzętu D7200 + dx af-s nikkor 18-105mm + chińskie softboxy jestem w stanie wykonać w miarę dobre zdjęcia produktów. W tej chwili mam taki problem, że nie cały produkt jest ostry. Próbowałem zrobić zdjęcie z różnych odległości maksymalnie ok 2,5 m od produktu ale efekt nie jest zadowalający. Poniżej przesyłam jedno ze zdjęć.
    Załączone miniatury Załączone miniatury 9DA69CF2-D531-430E-853F-EA08D4032B49.jpg  


  2. #2

    Domyślnie

    A co chcesz uzyskać? Zasadniczo to fotografie ubrań bez modeli wyglądają źle.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Aha, wkliknąłem w zdjęcie, bo patrzę na miniaturce, że jakieś takie jest zmuszające do myślenia... ale raczej o kupnie tego dzieła jako ubrania bym nie pomyślał.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez depech1 Zobacz posta
    Proszę o radę czy przy pomocy takiego sprzętu D7200 + dx af-s nikkor 18-105mm + chińskie softboxy jestem w stanie wykonać w miarę dobre zdjęcia produktów. W tej chwili mam taki problem, że nie cały produkt jest ostry. Próbowałem zrobić zdjęcie z różnych odległości maksymalnie ok 2,5 m od produktu ale efekt nie jest zadowalający. Poniżej przesyłam jedno ze zdjęć.
    Tak, jesteś w stanie. Przymknij przysłonę do f11, oświetl tło, po obróbce i zmniejszeniu wyostrz zdjęcie.

  4. #4

    Domyślnie

    Od strony technicznej kalkulator głębi ostrości:
    https://dofsimulator.net/en/

  5. #5

    Domyślnie

    Odzież musi być fotografowana na modelce lub modelu.
    Na wieszaku czy manekinie staje się antyreklamą.
    Sprawy techniki fotografowania można opanować, ale bez ubranego żywego człowieka jako modela nic nie osiągniesz.
    Odzież produkowałem i musiałem ja fotografować przez 20 lat i piszę to na podstawie własnych doświadczeń.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  6. #6

    Domyślnie

    Nie rób takich zdjęć. Poważnie, to jest próżny trud. *

    Po pierwsze nikogo nie zachęcisz takim obrazkiem - a raczej powiedziałbym, że zniechęcisz, po drugie zdjęcie jest tak fatalne technicznie, że nie jest ważne nawet, czy jest ostre, czy nie. Weź byle komórkę i zrobisz lepsze, a nikt się nie obrazi, bo na portalach aukcyjnych 80% zdjęć to te z komórki i nikt się nie obraża.

    Do robienia zdjęć prawdziwym aparatem, to trzeba by naprawdę choćby jakieś minimalne podstawy poznać, cokolwiek choćby, ale jednak umieć - bez tego ani rusz. Sprzęt masz aż nadto wystarczający, tylko trzeba wiedzieć jak z niego korzystać, bo jak się okazuje nie wystarczy wycelować i pstryknąć. A komórką wystarczy.






    ____________________________
    * Nie piszę tego, żeby Cię zniechęcić, ani nie próbuję Cię obrazić; nikt nie rodzi się z wiedzą, każdy kto już coś wie - musiał się tego czegoś nauczyć. Po prostu dla Ciebie jeszcze nie pora, bo wiesz za mało.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Odzież musi być fotografowana na modelce lub modelu.
    Na wieszaku czy manekinie staje się antyreklamą.
    Sprawy techniki fotografowania można opanować, ale bez ubranego żywego człowieka jako modela nic nie osiągniesz.
    O tym pisałem, wystarczy spojrzeć na strony dowolnej marki ubraniowej.

  8. #8

    Domyślnie

    Najlepiej zatrudnić modelkę z Chin.
    Są najszybsze, dwie pozy na sekundę.

    https://www.youtube.com/watch?v=sx9kO6eoMpY
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  9. #9

    Domyślnie

    Przez Aliexpress takie wysyłają?

  10. #10

    Domyślnie

    Prawdopodobnie. Majfriendy mają wszystko.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia ubrań
    By peekin37 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-02-2017, 22:26
  2. zdjęcia ubrań
    By indygo in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 18:43
  3. Fotografowanie ubrań
    By greatexposure2 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 16:40
  4. Fryzury, wizaż, wypożyczalnia ubrań... Łódź
    By Multiarte in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 11:54
  5. zdjęcia przedmiotów/ubrań 3D - technika
    By stradivarious in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-03-2009, 15:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •