Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wiesz, Pocket Wizardy mają 433 MHz, a to najlepszy sprzęt.
    Ja jestem rozczarowany Navigatorami X2 z głupiego niby powodu. Zasilanie. Działają na jedynie świeżych bateriach. Akku w praktyce w ogóle odpadają. W pocketach ładuje akku raz na miesiąc. Oczywiście ich nie polecam, bo bardzo drogie i te moje, podstawowe nie przenoszą TTL.
    Może Navigatory X (bez 2 w nazwie) są oszczedniejsze, nie wiem.
    Używam X2+ i "żre" baterię w normalnym tępię, choć na pewno nie wytrzymają miesiąca. W środku czarne eneloopy.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wiesz, Pocket Wizardy mają 433 MHz, a to najlepszy sprzęt.
    Ja jestem rozczarowany Navigatorami X2 z głupiego niby powodu. Zasilanie. Działają na jedynie świeżych bateriach. Akku w praktyce w ogóle odpadają. W pocketach ładuje akku raz na miesiąc. Oczywiście ich nie polecam, bo bardzo drogie i te moje, podstawowe nie przenoszą TTL.
    Może Navigatory X (bez 2 w nazwie) są oszczedniejsze, nie wiem.
    Czy NAVIGATORY X tez mają taka przypadłosc że działają jedynie na świezych akumulatorach? Odpadają alkaiczne enelopy?

  3. #13

    Domyślnie

    Używam ich z eneloop i ladda (Ikea) i działają bez zarzutów.

    Wysłane z mojego kalkulatora Casio.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    @Jacek_Z tak mi do głowy przyszło... Nie masz może w tych Navigatorach, menu->shoot-> ikonka trzech ludków?
    Nie miałem. Ale teraz przestawiłem na te ludki, bo mamy 5 Navigatorów. I fakt był problem z używaniem ich razem. Teraz jest OK. Dzieki za info, bo oczywiście nie zagłębiałem się w instrukcję.
    Tzn nadal mi się nie podoba to co się dzieje z prądem. Usypiają się.szybko (tak.ustawione) ale i tak robi się masakrycznie mało zdjęć. A miałem zamiar przejść na ten system. Sprzedać SB, kupić Atlasa 400 lub Godoxa 300, strobossa 60 i Nawigator X2 i ... i co teraz?
    Aha - szkoła pracuje na Canonach i Navigatory też na Canona. Ale Nikonowe chyba tak samo zarządzają energią.
    Dlaczego tylko ja mam problem? Kurcze. Mamy tego 5 szt. Nie mogą być wszystkie uszkodzone
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    Kurcze, to nie wiem. Ja używam paluszków AA, drugi komplet, odkąd na jesieni 18r kupiłem. Ale ile błyskam. Prawie wcale.
    Może podmień jeden komplet aku na paluszki i zobacz czy i jaka jest różnica?

    PS. Jeszcze jedna sztuczka: jeśli ustawisz wszystkie Navigatory na ten sam kanał, grupę etc i w/w menu shoot ustawisz we wszystkich poza jednym tryb App, to ten jeden będzie mógł sterować światłami a reszta tylko wyzwalać.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Teraz już pracujemy tylko na bateriach alkalicznych. Akku to jest słabo.

    Ten patent o jakim mówisz zastosuję. Za tydzień.
    Dziękuję
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Jakie wyzwalacze radiowe, z TTL Yong 622 czy Pixele albo inne ?
    By kurczeblade in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2016, 17:24
  2. Jakie wyzwalacze radiowe wybrać?
    By pawulon in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 15:42
  3. wyzwalacze radiowe - nie do lamp
    By TMB in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 17:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •