Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: AMG

  1. #11

    Domyślnie

    O zdjęciu ciężko coś mi powiedzieć, od tego są tu lepsi. Starałem się cos dodać do wątku ale w sumie jak widać niepotrzebnie. Bawcie się dobrze chłopaki.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  2. #12

    Domyślnie

    No właśnie się bawimy.

    Mówisz, że chciałeś coś dodać, ale też nie podałeś jeszcze ani pojemności, ani tego momentu, ani nawet głupiej głębokości bieżnika - a teraz udajesz obrażonego i odchodzisz...

    Lipa.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #13

    Domyślnie

    Ja tylko chciałem dodać, że maska długa, jakby tam było 12 garów...

    A zdjęcie zielono-niebieskie.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    A zdjęcie zielono-niebieskie.
    Hmm... u mnie widać w odcieniach szarości. Takie trochę stonowane.
    Czyli jednak matryca laptopa w dalszym ciągu nie jest dobra do zabawy kolorami podczas obróbki

    Trzeba będzie w końcu sobie jakiś monitor kupić i dopiero wtedy działać z takimi rzeczami. Teraz to niestety loteria :/
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta

    A zdjęcie zielono-niebieskie.
    no właśnie, zielone rozmazane tło budynków a sam samochód szaro-niebiesko-siny
    i na laptopie i na ekranie zwykłym dellowskim
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #16

    Domyślnie

    Na moim ekranie zwykłym dellowskim jest szaro-niebieskie. Na swój sposób podoba mi się ta obróbka, ponieważ zdjęcie przypomina mi kadr filmowy. Bardziej jednak pasowałby do tego klimatu jakiś klasyk motoryzacji, ale co poradzić gdy się AMG wpakowało w kadr.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Starałem się cos dodać do wątku ale w sumie jak widać niepotrzebnie. Bawcie się dobrze chłopaki.
    No ale przyczepiłeś się niewłaściwego tytułu, dziwacznie, a pisząc wprost - błędnie argumentując.
    Kiedyś to była oddzielna marka, dawno temu wykupiona przez DC, przemianowana na Mercedes-AMG. Dzis to cały wielki dział badawczo-projektowy i akurat model GT został tam w całości zaprojektowany, z podłogą włącznie. 99,9% pozostałych merców jest projektowanych przez inżynierów mercedesa, a AMG je tylko doprawia.
    Z punktu widzenia petrolheada to własnie 100% AMG i tytuł bardziej na miejscu niż np "Merc" itp

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Hmm... u mnie widać w odcieniach szarości. Takie trochę stonowane
    To oznacza, że bardzo nie masz dobrego monitora, by tak rzec... Mam dwie rady, które co prawda nie poprawią monitora, ale w jakimś stopniu pozwolą się choćby trochę zorientować.

    Jeśli masz win, to jedna rada to uruchomić program dccw.exe i na oko skalibrować ekran tak, żeby przynajmniej osiągnąć kolor neutralny bez zaniebieszczenia czy innych zafarbów. Druga rada - to zależy w jakim programie obrabiasz, ale większość ma jakiś rodzaj palety 'info', w której pokazują się wartości RGB (w LR np. te wartości są pod wykresem w palecie Histogram). Jeśli najedziesz kursorem nad dane miejsce na zdjęćiu, to będziesz miał podane te wartości. Teraz - jeśli widzisz jakiś szary na ekranie, a wartości RGB znacząco odbiegają od jednakowych wartości (np. wartość Red jest większa lub mniejsza niż pozostałe) - to oznacza że kolor tak naprawdę nie jest szary, tylko albo czerwonawy albo niebieskawy.

    Obrabiać się tym sposobem co prawda nie da jakoś wyraźnie lepiej, ale przynajmniej jest jakaś proteza do oceny kolorów.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #19

    Domyślnie

    Mnie ta obróbka wygląda na tuszowanie nieudanego technicznie zdjęcia.
    Co jak co, ale nowoczesnym fulfrejmem z milionowym iso powinno dac się wykonać ostre, jasne i niezaszumione foto.

    Ej a może wrzucic to do konkursu RAWkowego?
    Ostatnio edytowane przez matbe ; 19-04-2021 o 09:52

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    No ale przyczepiłeś się niewłaściwego tytułu, dziwacznie, a pisząc wprost - błędnie argumentując.
    Kiedyś to była oddzielna marka, dawno temu wykupiona przez DC, przemianowana na Mercedes-AMG. Dzis to cały wielki dział badawczo-projektowy i akurat model GT został tam w całości zaprojektowany, z podłogą włącznie. 99,9% pozostałych merców jest projektowanych przez inżynierów mercedesa, a AMG je tylko doprawia.
    Z punktu widzenia petrolheada to własnie 100% AMG i tytuł bardziej na miejscu niż np "Merc" itp
    Nadal się będe upierał że tytuł powinien być przynajmniej AMG GT jeśli już coupe nie przechodzi przez klawiaturę.
    Akurat modeli AMG GT są trzy, hatchback, coupe i cabrio. Na ten model robi też swój tuning Brabus.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •