Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Reload extension do Chrome'a, ale z warunkiem

    Witajcie!

    Pojawiła się niestety potrzeba, żeby akurat do Chrome'a doinstalować jakieś extension, które przeładuje stronę po jakimś zadanym okresie nieaktywności. To znaczy - w jakimś tabie mamy otwartą stronę i chcemy, żeby się przeładowała (reload) raz na powiedzmy 5 minut. Ale nie na każde 5 minut, lecz tylko wtedy, kiedy upłynęło 5 minut od ostatniej aktywności.

    Inaczej mówiąc jakikolwiek ruch na webpage ze strony użytkownika (kliknięcie, kliknięcie w guzik, wybranie czegoś z comboboxa, wskazanie radiobuttona, wpisanie czegoś do textboxa, itd) resetowało licznik, i te przykładowe 5 minut biegnie od ostatniej aktywności. Nawet jak minie 4 minuty 45 sekund, kliknięcie w stronę restartuje znowu licznik i mamy następne 5 minut do przeładowania.

    Przeglądnąłem 2 miliony extensions do Chrome'a i wszystkie reloadery, refreshery, i temu podobne oferują coś takiego, ze przeładowują stronę po jakimś określonym czasie, ale niezależnie od tego czy się akurat coś na stronie robi, czy też nie. Czyli jesteś człowieku na stronie, coś w pocie czoła robisz, jak trafisz na koniec tych przykładowych 5 minut - jeb, nagle się wszystko przeładowuje.

    Zna ktoś może jakiś patent, trick czy extension na mój bolesny problem? W ostateczności może być na FireFoxa, ale wtedy będę się musiał podszyć, żeby Fox przedstawiał się serwerowi jako Chrome, więć wolałbym na wstępie tak nie kombinować, chyba, że nie będzie innego wyjścia.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #2

    Domyślnie

    Tab reloader?

    (…)
    2. Define whether reloading occurs when a tab is active or not
    (…)
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 16-04-2021 o 17:50
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, i mówię to szczerze - ale wypróbowałem już ten patent... To jest co innego niż 'idle period'.

    To o czym wspominasz działa tak - dokąd jesteś na danym tabie, ten się nie przeładuje; ale wystarczy, że minie czas (te 5 minut przysłowiowe), potem na moment zmienisz kartę, to po powrocie już widzisz przeładowaną stronę (przeładowała się bo: a/ minął czas i b/ na moment nie była aktywna). Ja też się strasznie ucieszyłem jak to znalazłem, ale niestety...

    Znalazłem jedno extension (Auto Reloader by BestMile), które robi dokładnie to, o co mi chodzi (Refresh matching tab(s) after a period of inactivity) - tylko że nie działa. Dupa...








    PS
    W sumie ja osobiście mógłbym to jakoś obchodzić, ale to problem mojej żony i jej środowiska pracy - i gryzę się, bo nie umiem jej pomóc...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    A to nie jest wbudowana funkcja w Chrome?
    Tak sobie dywaguje, bo nie używam ale czytałem o tym, że chrome robi to niby sam automatycznie przy zmianie taba, w sensie przeładowuje po powrocie.

    https://browserhow.com/how-to-stop-a...-browser-tabs/

    O coś takiego mi chodzi jak w linku, tam jest patent na wyłączenie tego "automatu".

    Nie wiem, czy to cokolwiek da, ale może coś nakieruje ...
    W sumie śmiesznie by było, z jednej strony wyłączyć automat wbudowany, żeby działał dodatek prawidłowo...
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 16-04-2021 o 18:34
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #5

    Domyślnie

    O boże - niechby przynajmniej to zadziałało! Rzucam się czytać (moja przeglądarka to Fox i w chrome'a nie bardzo umiem) - dzięki Cruśku!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    Trzam kciuki, jak na coś jeszcze wpadnę, to podrzucę.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #7

    Domyślnie

    Hm, jest tak: mogę włączyć/wyłączyć automatyczne usuwanie danych, cokolwiek to znaczy ('erase data of any open page'), co powoduje auto reload - czyli poniekąd to co chcę. To znaczy mam wpływ na to, czy Chrome to zrobi sam i automatycznie, czy też nie - ale nie mam wpływu ani na to kiedy on to zrobi, ani jak często...

    Okazuje się, że żona ma to włączone, czyli powinno działąć jak autorreload, ale może działa np. co 4 godziny, a nie co kwadrans. Reasumując: niby jest to co się chce - ale nie przynosi spodziewanego efektu. Bo i cóż z tego, ze odświeży raz czy dwa dziennie, jak potrzeba co kilka minut... A już się cieszyłem.

    Crusiek - postaraj się jeszcze, bardzo Cię proszę!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    Na chwilę obecną nic mi wi cej nie przychodzi do głowy, poza jakimś rzeźbieniem skryptu z wykorzystaniem WASP dla powershell albo AutoIT ... ale to już wymaga nieco większej gimnastyki...
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki i tak za Twój czas. Nie muszę mam nadzieję dodawać, żebyś łaskawie zachował mnie w swej pamięci - i jak Ci wpadnie coś do głowy, nie krępuj się!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Jasne, z czystego zaspokojenia własnej ciekawości, na pewno będę szukać jeszcze prostego rozwiązania.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] KSW MMA 29 Reload
    By hewirto in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-12-2014, 01:19
  2. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-09-2012, 12:54
  3. Blackberry reload software
    By Wojciech in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-12-2011, 10:49
  4. Najlepsze szklo do krajobrazu pod FX... z jednym warunkiem
    By HYPER in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-05-2009, 00:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •