Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2021
    Miasto
    Wielkie Oczy
    Posty
    2

    Domyślnie Jak ułożyć bransoletkę w idealny okrąg do zdjęcia

    Witam
    Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na ułożenie bransoletki w idealny okrąg jak na zdjęciu poniżej? Próbuję to zrobić na różne sposoby (przy pomocy słoików, szklanek, pałeczek) ale średnio mi to wychodzi i zastanawiam się czy jest jakiś lepszy sposób

    Pozdrawiam
    Załączone miniatury Załączone miniatury bransoletka 1.jpg  


  2. #2

    Domyślnie

    Skąd masz to "zdjęcie"? Mi to wygląda na grafikę czyli print screen z renderu 3D.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2021
    Miasto
    Wielkie Oczy
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ściągnąłem to zdjęcie z Google grafika - chciałem tylko pokazać o jakie ułożenie biżuterii mi chodzi.

  4. #4

    Domyślnie

    odpowiadając na pytanie zwarte w temacie, ja bym spróbował podmuchać z góry sprężonym powietrzem

  5. #5

    Domyślnie

    Raczej jest to kwestia postprocesu a nie ułożenia, bo nigdy idealnie nie ułożysz. Jeden patent jest taki, że układasz przynajmniej jedną stronę i potem robisz lustrzane odbicie, które sklejasz. Druga rzecz, to zaprzyjaźnienie się z filtrem Liquify/Skraplanie/Formowanie w PSie. A często obie metody na raz. Raczej rzeźba, niż szybkie focenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to metaliczna powierzchnia. Choć może jeszcze ktoś, kto się tym więcej zajmował pomoże bardziej, na tyle mojej styczności z takimi fotami nic więcej nie wymyśliłem.

  6. #6

    Domyślnie

    Spróbuj takiej metody może zadziała.
    Rozłóż bransoletkę najlepiej jak potrafisz i pompuj balon dociskając go do podłoża, powinien rozepchnąć bransoletkę na boki, dając idealny okrąg i rozciągając ogniwa do krawędzi. Jakby coś było do poprawiania to igłą a na końcu PS.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 15-04-2021 o 12:47

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Spróbuj takiej metody może zadziała.
    Rozłóż bransoletkę najlepiej jak potrafisz i pompuj balon dociskając go do podłoża, powinien rozepchnąć bransoletkę na boki, dając idealny okrąg i rozciągając ogniwa do krawędzi. Jakby coś było do poprawiania to igłą a na końcu PS.
    No właśnie, foto produktowe to zawsze miliony patentów, zawsze można się dowiedzieć czegoś nowego dzięki, na pewno się przyda

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    No właśnie, foto produktowe to zawsze miliony patentów, zawsze można się dowiedzieć czegoś nowego dzięki, na pewno się przyda
    Daj znać czy zadziała, jak nie to będziemy kombinować dalej

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Spróbuj takiej metody może zadziała.
    Rozłóż bransoletkę najlepiej jak potrafisz i pompuj balon dociskając go do podłoża, powinien rozepchnąć bransoletkę na boki, dając idealny okrąg i rozciągając ogniwa do krawędzi. Jakby coś było do poprawiania to igłą a na końcu PS.
    Kuba ale stosowałeś taką metodę? Albo ktoś stosował? Czy tylko hipoteza?

    Pozdro
    Wiesiek

  10. #10

    Domyślnie

    Ja bym chyba wziął długi wąski pasek tworzywa sztucznego, uformował z niego koło o odpowiedniej szerokości, bez zaklejania. Czyli minimalnie mniejsze od oczekiwanej średnicy. Pasek powinien być chyba ze dwa razy dłuższy od obwodu tak aby koło (no właściwie pobocznica walca) miała podwójną ściankę. Teraz minimalnie bym rozszerzał obwód aby rozepchnąć ciut ogniwka. Po zmniejszeniu obwodu bym spróbował wyciągnąć. To jest krytyczny moment.

    Czy zadziała nie mam pojęcia bo nigdy nie miałem takiego tematu.

    Pozdro
    Wiesiek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 22:50
  2. Jak ułożyć fotoreportaż, aby zaciekawić?
    By dominik77 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-09-2010, 07:31
  3. Jak ułożyć przegrodę w plecaku?
    By Kameh in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-12-2006, 00:23
  4. Jak ułożyć współpracę Metza z Nikonem???
    By Rex King in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-03-2005, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •