Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Grip do D500

  1. #1

    Domyślnie Grip do D500

    Jakie są Wasze doświadczenia ? Czy tylko orginalny a może zamienniki spisują się dobrze i jeśli to które/ marka/ ?

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem oryginalny.
    Zero problemów z czymkolwiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem D500 z gripem Newell. Wykonanie, spasowanie - ok. Problem pojawiał sie przy spadku naładowania baterii do mniej więcej 1/3. W momencie robienia zdjęć seryjnych aparat zawieszał się, konieczne było wyłączenie i włączenie. Funkcjonowałem z tym pamiętając, żeby odpowiednio wcześniej albo zmienić baterię albo przełączyć na tą w body. Dodatkowo - jeśli chciałbyś wkręcać stopkę statywową do gripa i używać na statywie z jakimś cięższym szkłem to wytrzymałość jest podobno problematyczna. W zamiennikach więcej plastiku niż wytrzymalszych stopów. Różnica w cenie Newella i nowego rekompensowała mi te niedogodności. Ale jeśli miałbym wybierać drugi raz to szukałbym używanego ale oryginalnego. Za 600-800 złotych można znaleźć. Teraz mam dwa oryginalne - nie ma problemów.

  4. #4

    Domyślnie

    Na forum jest jeszcze wspominany zamiennik Pixel Vertax, chyba raftik go używał.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam dokładnie podobne doświadczenia. Chińskie odpowiedniki skrzypią i nie dają stabilności na statywie. Oryginalny metalowy grip jest zdecydowanie lepszy. Miałem to przy D300 i teraz przy D500
    Piter

  6. #6

    Domyślnie

    Niemal normą jest, że wszystkie tzw. zamienniki gripa do Nikonów nie dają gwarancji spokojnej pracy. Wszyscy moi znajomi posiadacze sprzętu tej marki (D300, D7000, D7100 i D7200) zawsze mieli jakiś problem - a to z zasilaniem, a to z trybem zdjęć seryjnych, a to z wyzwalaniem. Ze słyszenia znam nieszczęśliwy przypadek wyłamania gwintu statywowego przy pionowym mocowaniu. Oryginały są wolne od takich niespodzianek.
    Parafrazując stare powiedzenie: "dał Bóg na dobry aparat, da i na porządny grip"...

Podobne wątki

  1. Grip do D500
    By Andrzej1966 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2018, 23:04
  2. D500 i GRIP
    By arkadiuszarek in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-12-2017, 18:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •