Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 78
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2021
    Miasto
    Ciechanów
    Posty
    31

    Domyślnie

    Sorry. Ale to stwierdzenie nie wiesz czego Ci brakuje trochę mnie irytuje nie wiem w tym sensie bo nie wiem jakie są możliwości lepszych aparatów. Zdjęcie lepsze bardziej wyraźne które po powiększeniu daje więcej szczegułów ładniejsze. Nie wiem. Widziałeś jakie telefony 108 mpx robią zdjęcia które się powiększa i wciąż są widoczne szczegóły. Wiem oczywiście to nie jest to samo co zdjęcia z lustrzanki. I nie jest to moim celem. Ale mój ojciec był prawie fotografem i ja już jako dziecko robiłem piękne zdjęcia. Potrafię to robić. Wykształcenie nawet mam pokrewne. Znam się trochę na optyce. Na studiach nad miałem fotografie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ale aparat dla mnie to lustrzanka. Nie chce żadnego bezlusterkowca

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Wodoszczelnosc się przydaje ale co z obiektywami??

  2. #12

    Domyślnie

    D500 ma sens, jeśli na serio zajmujesz się fotografią przyrodniczą lub sportową. Gdybym miał przejść na bezlusterkowca, to raczej od razu na Z5, a nie Z50. I tak obiektywy dobrze byłoby wymienić, bo na dłuższą metę podłączanie wszystkiego przez FTZ może być uciążliwe. Weź pod uwagę, że szkła do bezlusterkowców są z reguły dużo droższe od lustrzankowych.
    D7500 nie jest złym wyborem. To, co nie podobało się użytkownikom D7200 w stosunku do D7500, to przede wszystkim brak drugiego slotu na kartę.
    A najlepiej podejść do sklepu i sprawdzić co przypasuje.

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2021
    Miasto
    Ciechanów
    Posty
    31

    Domyślnie

    No właśnie. Do najbliższego sklepu 100km i to jeszcze chyba wszystkie pozamykane... W Warszawie jest jakiś otwarty? Dzięki wszystkim za rady. Pisałem że bezlusterkowca nie chcę. Starych drzew się nie przesadza oczywiście myślę także później o lepszych obiektywach... Ale może za rok. Najpierw muszę chyba kupić lepszy aparat?? Od czegoś trzeba zacząć no i właśnie nie wiiem jaki? Czemu d7200 są lepsze od d7500?? D5600 trochę nadal zabawka. Wolałbym coś kupić już dobrego. D7500 ma te 4k.... Ale znów d850 to droga impreza! No a jeszcze objektyw. Myślałem nawet o d610 plus jakiś objektyw... Ale zdjęcia będą lepsze?? Nie bawię się korekcja zdjęć na komputerze raczej... Chciałbym coś się dowiedzieć co mogę zyskać a czego się nie da zrobić. Czy zwykle zdjęcia krajobraz będą lepsze z lepszym aparatem? Robię różne zdjęcia bardzo różne ale najwięcej lubię krajobraz. Poza tym przyroda dzikie zwierzęta ale i ludzie architektura lubię wnętrza Kościołów. Muzea.

  4. #14

    Domyślnie

    Sklepy poza galeriami handlowymi są normalnie otwarte, w Warszawie np. Cyfrowe na Woli.

  5. #15

    Domyślnie

    Jak się nie pali z zakupem, to sądzę że na początku maja otworzą sklepy.

  6. #16

    Domyślnie

    D7500 będzie dobry, tylko nie zdziw się potem że po zakupie nowego aparatu twoje zdjęcia nie stały się "magicznie" lepsze. Raczej dużo się nie zmieni...
    Nikon D500, D810 -N50/1.8, N17-55/2.8, N70-200/4, Samyang 85/1.4, Sigma 500/4.5, YN-565EX
    https://czapajew24.wixsite.com/rafalbieroza --- https://500px.com/czapajew24

  7. #17

    Domyślnie

    Jeśli koniecznie chcesz zostać z tymi obiektywami które masz, a nie chcesz przechodzić na bezlustro, to brałbym d7200. Przy budżecie jaki chcesz wydać, zostanie jeszcze na fajny kawałek szkła np jakiegoś Arta.
    Druga opcja, to sprzedać co masz i kupić np D750.
    Nie wiem czemu upierasz sie na dużą ilość pikseli. Będziesz robił wielkie wydruki żeby wykorzystać matryce z D850?
    D850 z jakimś kitowym obiektywem też szału nie zrobi, raczej będą potrzebne szkła z górnej półki, więc tanio nie będzie

    Pozdro

  8. #18

    Domyślnie

    Przy zdjęciach najważniejszy jest pomysł na zdjęcie i umiejętność zrealizowania go. Następnie znalezienie się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie (by mieć kadr i światło).
    Potem długo nic.
    Potem obiektyw.
    Potem długo nic.
    Kolejne długo nic.
    Aparat na samym końcu.

    Zmieniając aparat, możesz nie uzyskać najmniejszej poprawy, jeśli ważniejsze rzeczy się nie zmienią.

    Ale marketingowcy powiedzą że jest odwrotnie.

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2021
    Miasto
    Ciechanów
    Posty
    31

    Domyślnie

    Wiem to wszystko wiem. Dlatego nie kupuje d850 bo jeśli nawet poświęciłbym 12 K to co z obiektywami...? Spojrzałem się na Canona i tam jest większa różnorodność korpusów i z ceną wzrastają także pixele. Trochę irytuje to że tu drozszy korpus a mniej pixeli albo tyle samo... Tak jak pisałem zdjęcia oglądam na 65 calach, magazynuje je, dopiero w D3200 24mp wyglądają super ale już jak się je powiększa to nie jest super. Poza tym np las jesienią duża liczba galęzi... Widać że jakby było więcej mpx byłoby zdecydowanie lepiej. Irytuje także to że pod tym względem telefony są lepsze i powiekszanie zdjęć pokazuje więcej szczegółów. Nie jestem w tym ekspertem dlatego pytam się ekspertów aparat widzę że mi się kończy mam tysiące zdjęć zrobionych pewnie dziesiątki tysięcy akumulator słabnie przyciski starte. Nie chce źle wydać pieniędzy. A skoro już wydać to może da coś co lepiej robi... Rozumiecie? dzięki jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Lubię duże foty robie je w a4 czasem były nawet w a3 chciałbym większe ale to jeszcze droga impreza. Wierzcie mi oglądanie zdjęć na tv 4k jest dużą przyjemnościa a od 7 lat takie pokazy robię i wtedy te szczegóły robią różnicę

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ps nie mam pojęcia jak canon robi zdjęcia wiem jak robi mój aparat. Nie chciałbym też zamienić siekierki na kijek

  10. #20

    Domyślnie

    Ale zdajesz sobie sprawę, że takie 108 MP np. w Samsungu Galaxy S21, to rozdzielczość matrycy, ale piksele są grupowane i finalnie dostajesz zdjęcie 12 MP? A w swoim D3200 masz ciągle 24 MP, jeśli już tak się upierasz na te megapiksele.
    Poza tym wytarte przyciski nie oznaczają, że aparat przestaje robić zdjęcia, baterię też można wymienić.
    Telewizor 4K ma rozdzielczość obrazu wynoszącą ok. 8,3 MP, tak więc rozdzielczość z D3200 to aż nadto.
    Większość zdjęć, które oglądasz w internecie, jest przeskalowane do 2-3 MP.
    Do wydruku A3 w rozdzielczości 300 DPI wystarczy ok. 17 MP.
    O szczegółowości zdjęcia decyduje w znacznym stopniu jakość obiektywów, a Twoje raczej szału nie robią.

    Ja podpisuję się pod tym, co napisał @tbogdanowicz, jeśli chodzi o kolejność czynników determinujących dobrą fotografię.

    Ale jeśli koniecznie musisz wydać pieniądze, musi to być lustrzanka Nikona, i zależy Ci na filmach w 4K, to weź D7500, do tego dwa Nikkory AF-P VR 18-55 i AF-P VR 70-300 DX, a to co masz, poza 35mm, sprzedaj, włącznie z D3200 jeśli znajdziesz kupca, bo obiektywy AF-P i tak z D3200 nie zadziałają. Jeśli przeżyjesz brak filmów 4K, to wystarczy D5600 z ww. obiektywami. Tym niemniej zmiana samego aparatu, bez wymiany obiektywów, tak na prawdę nic Ci nie da, oprócz minimalnie lepszej jakości na wysokim ISO, no i dodatków typu filmy 4K, bo mam wrażenie, że bardziej rozbudowany system AF, zwłaszcza w D7500, nie jest Twoim priorytetem.

    Natomiast gdybym ja dzisiaj miał wybierać jakiś system APS-C, to nie byłyby to ani lustrzanki Nikona, ani bezlusterkowce tej samej firmy (ciekawych obiektywów natywnych brak, i nie widać lepszych perspektyw). Rozważałbym Fuji, które jest bardzo fajnym systemem, mocno rozbudowanym, daje bardzo przyjemne zdjęcia prosto z aparatu (zobacz tu: https://forum.nikoniarze.pl/threads/...ziane)/page200), i dlatego na Twoim miejscu bym się nad tym zastanowił poważnie, pomimo że to bezlusterkowce, których nie chcesz, chociaż nie rozumiem dlaczego. W drugiej kolejności rozglądałbym sie w kierunku bezlusterkowców APS-C Sony, do których też znajdą się fajne obiektywy.
    Ostatnio edytowane przez lukasz_kk ; 14-04-2021 o 11:03

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D3200
    By ktm in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-10-2020, 15:13
  2. Zmiana D3200 na model z uchylnym, obrotowym wyswietlaczem
    By Dieguu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 12:47
  3. D3200 + SB-600
    By wtor in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-05-2017, 22:17
  4. czy zmiana z D3200 na D5500 ma sens
    By marcin8811 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 134
    Ostatni post / autor: 12-05-2016, 11:30
  5. D3200?
    By N19 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-09-2015, 23:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •