Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Jaka z tego konkluzja ?
    Ten 1% to my, obecnie zaczynamy ten 1% dzielić na połowę : lustro plus smartfon.....
    Takie oto relia...
    Tak to Prawda, ale dla mnie jednak robienie aparatem powoduje ze zupełnie inaczej i uważniej podchodzę do kadru i do tego jak chcę „zrobić” zdjęcie a nie tylko pstryknąć.
    Z7, N 24-70 S, N 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR, N 35mm 1.8 G ED, N 200-500, Pen-F, Oly 171.8, Oly 40-150.

  2. #32

    Domyślnie

    Zgadza się ja również, wcześniej pisałem że na codzień coś upamaiętnić, robimy zdjęcia smartfonem. Jeśli chcemy bardziej twórczo i z celebracją podejść do fotografii i się nią "cieszyć" to bierzemy lustro.
    Tyle że ta przepaść jakościowa się mocno niweluje i stąd ten oportunizm.
    Nikon i podróże ...


  3. #33

    Domyślnie

    world press photo 2021

    cały reportaż iphone 6s https://www.worldpressphoto.org/coll...ishaan-A-Latif

    zdjęcie xiaomi mi8 https://www.worldpressphoto.org/coll...inak-Ghazaryan

    a na dobicie, wpadł mi wczoraj https://www.instagram.com/dcim.ru/
    Podejście do tematu, preferencje, "radość używania", to wszystko tylko i wyłącznie po stronie samego operatora. Nie sprzętu.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S_Bax Zobacz posta
    Tak to Prawda, ale dla mnie jednak robienie aparatem powoduje ze zupełnie inaczej i uważniej podchodzę do kadru i do tego jak chcę „zrobić” zdjęcie a nie tylko pstryknąć.
    U mnie jest odwrotnie. Za każdym razem gdy wyciągam smartfona zadaje sobie pytanie co jeszcze mogę zrobić aby to zdjęcie było maksymalnie dobre i twórcze. Bo wiem, że jestem pozbawiony "ułatwień" z lustra takich jak RAW i operowania GO, czy szerszy zakres ogniskowych.

    A zwycięża pragmatyzm - 99% zdjęć robię P30. Jest ich zbyt dużo abym miał czas na zabawę z lustrem. Powiem więcej nawet nie zdołałbym takiej ilości przerobić. Co najciekawsze sporo jest tam dość wartościowej fotografii.

    W

  5. #35
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafaugust Zobacz posta
    Druga rzecz to schody, które peodukuję fotografowane aparatem można było zbliżyć do widoku słojów w drewnie na każdym stopniu. Z telefonu jest bardzo podobnie ale i wiele szybciej wychodzi ziarno na zdjęciu.
    Ziarno Ci wychodzi bo jest za mało światła i smartfon podbija Ci ISO. Weź to oświetl paroma halogenami 500W i wtedy zobacz efekt.

    D90 z lampą nie wiele tu zmieni, a nawet będzie gorzej ze względu na punktowe, ostre światło lampy.

    Poza tym są już lepsze smartfony do zdjęć niż P30, popatrz na testy Klawitera na YT.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #36

    Domyślnie

    Te fotki z telefonów są takie idealne, tak prawidłowe, tak naturalne, że aż sztuczne...

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Te fotki z telefonów są takie idealne, tak prawidłowe, tak naturalne, że aż sztuczne...
    One nie sa idealne, sa idealnie sztuczne i plaskie, wymeczone softem.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Fun Tab 7 plus Huawei E 3131
    By manfred in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2013, 13:58
  2. Jak skonfigurować modem Huawei e3131 i Orange
    By manfred in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 09:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •