Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie D90 vs huawei p30 pro

    Witam wszystkich zawodowców i amatorów fotigrafii.
    Jestem z tej drugiej grupy.
    I zamierzam kupić starą sprawdzoną lustrzankę D90.
    Pytanie: czy obecne telefony nie wykonują zdjęć podobnej jakości?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie, bo mają matryce mikroskopijnej wielkości i plastikowe obiektywopodobne coś. Ale skoro stawiasz to pytanie wogole.
    To kup smartfona.
    Żeby robić zdjęcia aparatem z wymienną optyka (lustro lub bezlustro) trzeba interesować się fotografią i mieć choć minimalne pojęcie jak się robi zdjęcia. A nie tylko wszystko na auto.

    I po co ja się produkuke, jak ten wątek to jakaś prowokacja.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Nie, bo mają matryce mikroskopijnej wielkości i plastikowe obiektywopodobne coś. Ale skoro stawiasz to pytanie wogole.
    To kup smartfona.
    Żeby robić zdjęcia aparatem z wymienną optyka (lustro lub bezlustro) trzeba interesować się fotografią i mieć choć minimalne pojęcie jak się robi zdjęcia. A nie tylko wszystko na auto.

    I po co ja się produkuke, jak ten wątek to jakaś prowokacja.
    Wątpię, żeby to była prowokacja, bo dobry smartfon da porównywalne(a czasem nawet lepsze) zdjęcia jak D90 z 18-55. Przewaga D90 wyjdzie dopiero przy jaśniejszych/dłuższych obiektywach czy dodanie do niego lamp/statywu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafaugust Zobacz posta
    Pytanie: czy obecne telefony nie wykonują zdjęć podobnej jakości?
    Zdjęcie robi człowiek, a nie urządzenie.
    Jak będziesz wiedzieć co chcesz, to sobie kupisz.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Wątpię, żeby to była prowokacja, bo dobry smartfon da porównywalne(a czasem nawet lepsze) zdjęcia jak D90 z 18-55. Przewaga D90 wyjdzie dopiero przy jaśniejszych/dłuższych obiektywach czy dodanie do niego lamp/statywu.
    I ja i ty jesteśmy od jakiegoś czasu na forum.
    Kojarzysz te wątki o przewadze FX nad DX, jaka to jest przepaść i miazga i inny swiat?
    To teraz sprawdź sobie powierzchnię matrycy FX ile jest większa od DX.

    Jak już to zrobisz, to sprawdź sobie jaka jest różnica w powierzchni matrycy DX a przeciętnego smartfona.
    A jakby ci się jednak nie chciało. To różnica w wielkosci powierzchni matrycy DX vs smartfon jest kosmicznie większą niż FX vs DX.

    I wszystko na temat.
    Albo wierzymy fizyce albo w marketingowy bełkot jakie to coś jest och ach i super hiper inteligentne i nowoczesne, w technologi od obcych .
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #6

    Domyślnie

    Telefon jest lepszy bo (niestety) zawsze mamy go przy sobie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Telefon jest lepszy bo (niestety) zawsze mamy go przy sobie
    To, że mamy go przy sobie, to akurat "stety"
    ...no i w zasadzie tylko w tym jest lepszy.

  8. #8

    Domyślnie

    Pamiętajcie też, że obecnie to ludzie przyzwyczajeni są do "ergonomii" smartfonów i pewnie nawet nie wiedzą jak złapać aparat. Ja mam problem w drugą stronę i pewnie wyglądam jaki idiota, jak próbuję trzymać za nie wiem co telefon.

  9. #9

    Domyślnie

    Myślę że warto przeczytać „Test” na PetaPixel, gdzie m.in. autor zwraca uwagę na to że algorytmy wygładzają zdjęcie w tym np. mocna zmiana koloru nieba itp.
    Z7, N 24-70 S, N 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR, N 35mm 1.8 G ED, N 200-500, Pen-F, Oly 171.8, Oly 40-150.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S_Bax Zobacz posta
    Myślę że warto przeczytać „Test” na PetaPixel, gdzie m.in. autor zwraca uwagę na to że algorytmy wygładzają zdjęcie w tym np. mocna zmiana koloru nieba itp.
    Dzieki, to chyba wyczerpuje temat

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fun Tab 7 plus Huawei E 3131
    By manfred in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2013, 13:58
  2. Jak skonfigurować modem Huawei e3131 i Orange
    By manfred in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 09:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •