Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Jakie akumulatory masz?
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Mi na akku działają pół godziny i pozwalają zrobić kilkadziesiąt zdjęć. Body Canona (najróżniejsze) i Nawigatory X2 na Canony. Mamy (szkoła) 5 szt. tych nawigatorów. Wątpię by to był przypadek jednego wadliwego egz. ale się wkurzam i chyba je ponumeruje (przykleję jakąś taśmę z numerkiem czy coś w tym stylu) i będę zliczał błyski. Najczęściej steruję 3-4 lampami (A B C D) 400 Pulse Pro X 400.
    Ja robię po kilkaset zdjęć na białych eneloopach. Jedyną różnicą między bateriami i akumulatorami jaką widzę jest to, że po włożeniu świeżo naładowanych akumulatorów wskaźnik naładowania nadajnika nie pokazuje 100%. To jest właśnie ta różnica napięcia 1.2V vs 1.5V.
    Mam cztery nadajniki. Dwa XProN i dwa X1T, oczywiście na Nikona. Również najczęściej steruję czterema lub pięcioma lampami od godoxowych systemówek, przez kilka AD200 lub kilka AD600. Nie wydaje mi się, żeby ilość wyzwoleń była uzależniona od ilości lamp.
    Może te wasze aku jakieś średnio oryginalne, kupione na aliexpress?

  3. #23
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Jakie akumulatory masz?
    Eneloopy, najróżniejsze. 12 białych, 8 niebieskich. Te same Eneloopy używam w Pocket Wizardach i są OK.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Eneloopy, najróżniejsze. 12 białych, 8 niebieskich. Te same Eneloopy używam w Pocket Wizardach i są OK.
    Jacku, a może Twój egzemplarz jest jakiś wadliwy? Nie próbowałeś odsyłać / reklamować?

    Bo to byłaby totalna głupota, gdyby taki dinks nie działał na akumulatorkach, których wszyscy używają do wszystkiego. Dlaczego Yongnuo YN 622 działa a taki Navigator ma nie działać?

    Z tego co widzę to cały ten system Godox / Quadralite to najwspanialsza rzecz jaka spotkała w życiu Strobistów. Wygląda na to, że trochę przespałem, bo nie miałem pieniędzy i nie interesowałem się wymianą lamp.
    To jest lekkie, mocne i synchronizuje się ze wszystkimi czasami, gdzie się da

    Zdradźcie mi jedno: czym różnią się Atlasy Pro od nie pro i Reportery pro od nie pro? Bo producent tego jakoś wprost w materiałach nie opisuje.

    Co do YT to Jacek_W_Photo pokazywał taką lampkę Godox AD300? Tylko czy ona ma palnik który sieje jak moja Quantuum Dual Power dookoła? Bo wspominał, że jest leciutka jak piórko i w ogóle tania jak na 300Ws.
    Ostatnio edytowane przez Śprotek ; 10-05-2021 o 22:10

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta

    Zdradźcie mi jedno: czym różnią się Atlasy Pro od nie pro i Reportery pro od nie pro? Bo producent tego jakoś wprost w materiałach nie opisuje.
    .
    No przecież Ci linkowałem...

    Głównie trybem Color Stable i szybszym ładowaniem.
    Z tym, że do 600Pro nie wykorzystasz akumulatora/głowicy/palnika ze zwykłego Atlas 600.
    AD200Pro dodatkowo mocą może zejść do 1/256, kiedy zwykły 200 tylko do 1/128. Akcesoria te same.
    100, 300, 400 i 1200 wersji non-Pro nie miały.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #26
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Jacku, a może Twój egzemplarz jest jakiś wadliwy? Nie próbowałeś odsyłać / reklamować?

    Co do YT to Jacek_W_Photo pokazywał taką lampkę Godox AD300? Tylko czy ona ma palnik który sieje jak moja Quantuum Dual Power dookoła? Bo wspominał, że jest leciutka jak piórko i w ogóle tania jak na 300Ws.
    To sa Navigatry szkoły a nie moje, jest ich 5, nie jeden. Wszystkie są złe?
    Mozna na akku, ale krócej niż na bateriach. O czym producent nawet informuje, ale mi to umknęło.

    Zerknij na film, 9 min 45 s. https://www.youtube.com/watch?v=cBgHQf8jfjk
    Da radę siać dookoła.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #27

    Domyślnie

    @OjTam Kurczę nie pieczone, dzięki piękne, nie zauważyłem a podpowiedziałeś wszystko co trzeba ws różnic o pro / nie pro . Jak dla mnie nie warto dopłacać tych 500 zł do pro, jak za 2 lampy mam za darmo jeszcze jedną. I tak balans ustawiam kreatywnie, nie bawię się w color checkery i inne gadżety. Moje zdjęcie - moje wrażenie - impresja a nie color checker i dokładne odwzorowanie. Gdybym robił produkty pewnie bym się w to pobawił. Czyli Color priority dla mnie nie koniecznie - > na 2 Reporterach nie TTL mam 1000 zł względem wersji TTL czyli jedna lampa
    @Jacek_Z Co to za szkoła? Bo musi jakaś fajna być Chciałbym chodzić do takiej szkoły gdzie tyle rzeczy do strobingu jest

    Quadralite ma coś odpowiedniego jak ta AD300 Godoxa? Czy można wszystkie sterowniki i głupotki pasują od Quadralite?

  8. #28

    Domyślnie

    Jak chcesz kupić 600 bez TTLu to może się pośpiesz, bo ich już raczej nie robią.

    Co do 200, chyba bym dopłacił do Pro. Nie o CS chodzi, ale szybsze ładowanie i większy zakres regulacji mocy.

    Tak, możesz Quadrę z Godoxem mieszać, bo to to samo (tak samo jak niektóre Neewer, eVolve, Cheetah i pewnie jeszcze parę), tylko z inną naklejką. W tej chwili mam w nadajniku z logiem Quadralite aktualny soft Godoxa.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Eneloopy, najróżniejsze. 12 białych, 8 niebieskich. Te same Eneloopy używam w Pocket Wizardach i są OK.
    Używaj czarnych - mają znamieniowo wyższe napięcie co rozwiązuje problem.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  10. #30
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Chciałbym chodzić do takiej szkoły gdzie tyle rzeczy do strobingu jest
    Tam nie ma nic do strobingu. Lampy studyjne. Quadralite Pulse pro i pulse pro X (400 i 600 Ws, 6 szt).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. mrożenie ruchu lampą studyjna w plenerze
    By gbh in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-12-2014, 23:49
  2. Lampa Błyskowa
    By kiki139 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 13:59
  3. Lampa studyjna, a zasilanie w plenerze
    By surfer_19 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 22:26
  4. Jak doswietlac lampa w plenerze?
    By till in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-03-2007, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •