Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie Lampa błyskowa do użytku w plenerze

    Hej. Szukam już od dłuższego czasu jakieś mocnej lampy do użytku zewnętrznego. Zależy mi na mobilności dlatego atlas 600 odpada. Na ten moment posiadam dwie lampy yn 685 i 2x sb700 ale niestety te lampy są za słabe żeby coś ciekawego podziałać w plenerze. Może macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Z góry dziękuję za pomoc.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Godox Ad100 Pro.
    Ale jak chcesz powalczyć ze słońcem to potrzebujesz sporo Ws. Kondensatory i akumulatory zajmują miejsce. Albo energia i możliwość zrobienia jakiejś tam ilości błysków albo mała waga i rozmiary.
    Myślę, że Atlas 400 jest dobrym kompromisem. To zysk 2 EV vs lampy o energii 100 Ws.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    AD300Pro wygląda ciekawie.
    Ciut słabsza, niż 400, a mniejsza. Sporo.


    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Jestem tu podejrzliwy. Coś mi nie gra. Widziałem tego Godoxa 300 (na filmie). Nie wierzę - albo to ma nie taką energię, albo nie taką ilość błysków (na full).
    Chciałbym to wypróbować, porównać do lamp z normalnym, mocniej wysunietym palnikiem. No i mocowanie nie Bowensowe. Pilot słaby. Nie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Podłączę się.
    Do których lamp można podpiąć bez problemu akcesoria Bowens i które mają palnik jak lampa studyjna? W sensie, że sieje we wszystkich kierunkach i równomiernie wypełnia każdy modyfikator? Co najlżejszego z mocą 200Ws i więcej?
    Aha, żeby miało HSS działający z D750?

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Godox Ad200 pro ttl.
    Można ją włożyć w uchwyt który ma mocowanie Bowens.
    Wszystko inne jest większe.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    A jak ona wypełnia te modyfikatory Bowensa? Taką Octę 180 wypełni równo bez kłopotu jak mój stary Quantuum Dual Power 600?
    Muszę wymienić dp 600, sabinę 900 i 2 x Yongnuo 460 mk II z YN622 ma coś lżejszego i bardziej HSSowego co da się równie łatwo ożelować i fajnie jakby się dało wszystkim sterować z body

  8. #8

    Domyślnie

    Do Godox Ad200 pro ttl masz klasyczną bańkę w zestawie więc rozprowadzenie światła w modyfikatorze jest bardzo dobre.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Okta 180 z lampką 200 Ws. Słabo.
    Szukasz lekkiej lampy a modyfikator duży więc ciężki. No i w plenerze wieje. Okta 180 jest bardzo podatna na wiatr.
    Kup okte 90 cm, będzie lżej i te 200 Ws bardziej pasuje.
    Do okty 180 (jak sie uprzesz, że tak ma być) kup Atlas 400 pro ttl lub Atlas 600. Ale to odradzam. 180 w teren to za dużo.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Okta 180 z lampką 200 Ws. Słabo.
    Szukasz lekkiej lampy a modyfikator duży więc ciężki. No i w plenerze wieje. Okta 180 jest bardzo podatna na wiatr.
    Kup okte 90 cm, będzie lżej i te 200 Ws bardziej pasuje.
    Do okty 180 (jak sie uprzesz, że tak ma być) kup Atlas 400 pro ttl lub Atlas 600. Ale to odradzam. 180 w teren to za dużo.
    Czemu odradzasz te Atlasy?
    W ogóle nigdzie nie mogę znaleźć ile waży Reporter z akumulatorem. I czyn różni się np. Reporter pro od nie pro?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. mrożenie ruchu lampą studyjna w plenerze
    By gbh in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-12-2014, 23:49
  2. Lampa Błyskowa
    By kiki139 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 13:59
  3. Lampa studyjna, a zasilanie w plenerze
    By surfer_19 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 22:26
  4. Jak doswietlac lampa w plenerze?
    By till in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-03-2007, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •