Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    I czyn różni się np. Reporter pro od nie pro?
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...=1#post4105335


    A czemu odradza? Bo 200Ws, w terenie, do takiej okty może być za mało.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Czemu odradzasz te Atlasy?
    W ogóle nigdzie nie mogę znaleźć ile waży Reporter z akumulatorem. I czyn różni się np. Reporter pro od nie pro?
    Odradzam oktę 180 w terenie, nie Atlasy.
    Atlasy 400 i 600 są OK, ale autor pyta o najlżejszą lampę, a Godox 200 jest lżejszy.
    Biorąc pod uwagę energie błysku/wage/możliwosci to bym patrzył w stronę Godox 300, jest zdaje sie do niej adapter do modyfikatorów z mocowaniem typu Bowens.

    Znalazłem też lampę Jinbei HD 200 pro https://fripers.pl/p/lampa-plenerowa...kowana-czasza/
    Ma adapter na mocowanie Bowens. Ale palnik taki jakiś schowany ...
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    Kurczę te Godoxy mają palnik jak lampa studyjna siejący dookoła?
    Super. A jak kupować to Godoxy czy Quadralite?

    Kupiłem jakieś dwa lata temu fajne modyfikator składane jak parasolka na Amazonie, mam stripa, softbox 80x20 i Octę 150. Da radę do tych reporterów czy Godoxów to podpiąć? Żeby światło było równomierne?

    Tą octę można by zastąpić parasolką od Quadralite 165 cm, ale przy okazji w pomieszczeniu lepiej się kontroluje światło z taką octą i np. gridem (mam do tych modyfikatorów gridy) niż bez.
    Chyba, że octę zostawić na wnętrze a parasolkę po prostu kupić w plener. Wtedy nawet Atlasa nie potrzeba tylko chyba dałby radę sam ten Reporter?

    A czym się różnią te Atlasy - one mają jakieś akumulatory już w sobie? Czy mogę zamienić mojego Quantuuma R+ 600 Dual Power na któregoś z Atlasów? Potrzebuję HSS, TTL mi nie potrzebny bo sam sobie ustawię lampę na taką moc jak potrzebuję
    Ostatnio edytowane przez Śprotek ; 09-05-2021 o 14:59

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Sprotek, no zerknij na te sprzęty. Godoxów jest kilka 100, 200, 300, te 400 i 600 to też Godoxy (Quadralite i Godox to ta sama marka).
    Są zdjęcia, zobacz które mają palniki na wierzchu.
    Tak, Atlasy i Godoxy o jakich mówimy mają akku. To jest podawane w danych lampy i są podane ceny gdy chcesz kupić kolejny akku. Prosty wniosek - są akumulatory.
    Nie przesadzasz z lenistwem? Nie googlasz w lampy jakie ci wymieniamy?
    Możesz zamienić Quantuuma na Atlasa. Wszystko możesz (jak masz kasę).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    @Jacek_Z Jacku googlam, googlam, ale nigdy tych lamp nie miałem. Widzę, że Atlas to chyba coś podobnego co Quantuum Dual Power.
    A te Reportery to coś jak Yongnuo tylko mają fajne głowice i potężną moc. No i wszystko się synchronizuje z HSS przez te Navigatory. Tego mi trzeba właśnie.

    Czyli to:

    https://store.quadralite.eu/pl/lampy...698711726.html

    będę mógł zabrać w plener? Oprócz tego użyć w pomieszczeniu i będzie miało światło modelujące? Jedyna wada to taka, że Quantuum ma żarówkę halogenową, a to pewnie ma LED? Ostatnio udało mi się zrobić portret samym pilotem w Quantuumie i światłem zastanym

    Jaki jest sens dopłacania 1200 zł do Pro TTL tego Atlasa? One obie są na akumulator i w plener?

    Przydałyby mi się w takim razie dwa Reportery i jeden Atlas Do Atlasa podepnę akcesoria Bowensa, do Reportera też, zgadza się?
    Widzę, że mają jeszcze Strobosy, co do podświetlenia tła z żelem i zastąpienia YN460 też się nada.
    Po prostu nie miałem tych lamp nigdy w ręce, stąd tak się dopytuję

    A te wszystkie Navigatory działają na Eneloopach?

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Q Dual power miały akku wiszący na kablu i normalnie mogły być zasilane z sieci. Do Atlasów musisz kupić zasilanie sieciowe za kilkaset zł.
    Navigatory - trzeba używać baterii AA a nie akumulatorów bo lubią wyższe napięcia niz daje akumulatorek AA. No i pomimo tego nie wystarczają te baterie na wiele.
    Niestety z pewnego powodu wszystkie lampy plenerowe (z akku) mają słabe lampy pilotujące. LEDy też słabe. Po prostu pilot świecący godzinami by wyczerpał akumulator lampy.
    Nie pytaj o sens dopłaty. Potrzebujesz funkcji to sens jest. Nie wiem czy lubisz TTL. Ja nie.
    Atlasy mają akku, litości, patrz w specyfikacje lampy. Producent dał inną nazwę dla lamp plenerowych, a ty sie pytasz czy lampy plenerowe są w plener. Popatrz na zdjęcia tej lampy. Wyświetlacz jest z boku, z tyłu jest odczepiany moduł akumulatora. Popatrz na filmy na YT.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Q Dual power miały akku wiszący na kablu i normalnie mogły być zasilane z sieci. Do Atlasów musisz kupić zasilanie sieciowe za kilkaset zł.
    Navigatory - trzeba używać baterii AA a nie akumulatorów bo lubią wyższe napięcia niz daje akumulatorek AA. No i pomimo tego nie wystarczają te baterie na wiele.
    Niestety z pewnego powodu wszystkie lampy plenerowe (z akku) mają słabe lampy pilotujące. LEDy też słabe. Po prostu pilot świecący godzinami by wyczerpał akumulator lampy.
    Nie pytaj o sens dopłaty. Potrzebujesz funkcji to sens jest. Nie wiem czy lubisz TTL. Ja nie.
    Atlasy mają akku, litości, patrz w specyfikacje lampy. Producent dał inną nazwę dla lamp plenerowych, a ty sie pytasz czy lampy plenerowe są w plener. Popatrz na zdjęcia tej lampy. Wyświetlacz jest z boku, z tyłu jest odczepiany moduł akumulatora. Popatrz na filmy na YT.
    To strasznie bez sensu że navigatory nie działają na akumulatorkach. W ogóle nie ekologiczne. Jakaś tragedia. Ale chyba więcej wad nie mają?
    Widzisz, producent z tego co widzę to strasznie pokrętnie wpisał specyfikację, np. pisze "waga bez akumulatora", szczerze więcej nie wiem niż wiem po lekturze strony Quadralite. A filmy na YT trzeba godzinami oglądać by przebrnąć przez ględzenie, muzyczki, reklamy i tym podobne.
    W ogóle staram się uniezależnić od korporacji na Gy, staram się żyć bez youtuba i googla. Używam privacytools.io i duckduckgo Fejsbunia też niestety nie posiadam.
    Stąd cenne są Wasze rady tu na forum

  8. #18

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    W ogóle staram się uniezależnić od korporacji na Gy, staram się żyć bez youtuba i googla. Używam privacytools.io i duckduckgo Fejsbunia też niestety nie posiadam.
    Dzielny jesteś.
    Navigatory działają na akumulatorach.
    Wagę produktu podaje się netto. Waga z "akcesoriami" a takim są akumulatory producent może ale nie musi podawać.
    Staraj sie dalej uniezależnić od konkurencji na G, nawet od jakichkolwiek nowinek - polecam magnezję.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Mi na akku działają pół godziny i pozwalają zrobić kilkadziesiąt zdjęć. Body Canona (najróżniejsze) i Nawigatory X2 na Canony. Mamy (szkoła) 5 szt. tych nawigatorów. Wątpię by to był przypadek jednego wadliwego egz. ale się wkurzam i chyba je ponumeruje (przykleję jakąś taśmę z numerkiem czy coś w tym stylu) i będę zliczał błyski. Najczęściej steruję 3-4 lampami (A B C D) 400 Pulse Pro X 400.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. mrożenie ruchu lampą studyjna w plenerze
    By gbh in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-12-2014, 23:49
  2. Lampa Błyskowa
    By kiki139 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 13:59
  3. Lampa studyjna, a zasilanie w plenerze
    By surfer_19 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 22:26
  4. Jak doswietlac lampa w plenerze?
    By till in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-03-2007, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •