Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nikkor AF ED 80-200 2,8 czy coś innego do D750

    Witam.
    Potrzebuje obiektywu o ogniskowej około 200mm.
    Wspomniany Nikkor AF ED 80-200 2,8 można kupić za nieco ponad 1000zł. Pytanie jak te stare obiektywy współpracują z nowymi puszkami w kwestii AF, celności, szybkości. Mam D750.
    W grę wchodzą też Tamrony, Sigmy, które kosztują około 2000.

    W zasadzie nie potrzebuję zooma, chciałbym mieć pod ręką obiektyw z dłuższą ogniskową w okolicach tej 200mm, ale te zoomy akurat są dość popularne na OLX... Może jest jakiś stałoogniskowy, który będzie lepszym wyborem?
    Jest też Nikkor 180/2.8 ED.

    To na czym mi zależy, to żeby AF był przyzwoity i żeby obiektyw był ostry przy w miarę otwartej przesłonie. Nie mówię, że od 2.8 ma być żyleta, ale żeby obiektyw przy tej wartości przesłony był używalny, a od 3,5 powiedzmy całkiem ostry.

    Co doradzacie kupić? Czego szukać?

  2. #2

    Domyślnie

    Zerknij na Tamrona 70-210/4, to nie 2.8, ale w miarę mieści się w budżecie (obecnie ok. 2200 zł za nowy). Miałem z D750, polecam.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak się składa, że miałem Nikkora 80-200 2.8. Ten obiektyw jest BARDZO ciężki i BARDZO nieporęczny a ogniskowa 200mm na FF nie urywa tyłka. Użyłem go ze trzy razy a potem leżał sobie w futerale. Co więcej, mocno zastanowiłbym się czy zapiąć takie bydlę do plastikowego aparatu.

    Szczerze polecam Nikkor'a 180 2.8, o ile trafi się ładny optycznie i mechanicznie. Obiektyw jest dosyć lekki a przez to o wiele wygodniejszy w użyciu od 80-200 2.8.

  4. #4

    Domyślnie

    @KaarooL mam teraz Sigmę Sport 70-200, która waży 0,5 kg więcej od Nikkora 80-200, i nie widzę problemu w noszeniu jej na pasku z tym, jak to określiłeś, plastikowym D750. Pasek z jednej strony mam przypięty do body, a z drugiej, z karabińczykiem i śrubą Reporterstrap, do stopki statywowej obiektywu. Całość przewieszam przez ramię.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym dołożył (dozbierał) pieniędzy i kupił Nikkora 70-200mm f/2.8 G AF-S VR ED. Używany można dostać za 2900-3000 zł.
    Co prawda, to 2 razy drożej niż za używany Nikkor AF ED 80-200 2,8, ale moim zdaniem warto dopłacić, bo to bardzo dobry, sprawdzony obiektyw.
    Ostry z szybkim i celnym autofokusem, no i ma stabilizację. Mam przeczucie, że i tak wcześniej czy później przejdziesz na ten obiektyw, więc dlaczego nie od razu celować w niego?

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za rady. 3000 to za dużo jak na obiektyw, który ma być tylko uzupełnieniem i będzie używany sporadycznie. Jestem fanem raczej stałoogniskowych, poczytałem też opinie o 180/2.8 i chyba będę się skłaniał na ten model, bo opinie są wyjątkowo pozytywne.
    Czy 180/2.8 występuje w kilku wersjach? W tej chwili widzę, że są używki AF 180/2.8 ED. Ale jest też coś takiego jak IF-ED, czy to jest inna wersja tego obiektywu ?

  7. #7

    Domyślnie

    Poczytaj w wątku o 180/2.8. Właściwie są 2 rodzaje: AF-y (praktycznie bez znaczenia, który się weźmie) i MF-y (podobnie). Z porównania u Kena Rockwella wyczytałem, że słoiki automatyczne mają więcej soczewek, choć on sam twierdzi, że optyka jest dokładnie ta sama. Nie wiem, nie znam się. Dzisiaj kupiłem af-d za 1400 :P 200 zł drożej niż zakładałem, ale od dłuższego czasu trudno mi go znaleźć poniżej 1500. Wisi jeszcze jeden za 1450 zł na alledrogo i olx

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mkbewe0 Zobacz posta
    Czy 180/2.8 występuje w kilku wersjach? W tej chwili widzę, że są używki AF 180/2.8 ED. Ale jest też coś takiego jak IF-ED, czy to jest inna wersja tego obiektywu ?
    Jak kolega wyżej - jest kilka wersji, te starsze są manual focus, a nowsze AF. IF = internal focus, co oznacza, że z obiektywu nic się nie wysuwa, nie zmienia swojej długości. Wszystkie 180/2.8 AF są jednocześnie IF-ED, czasami sprzedający zapomina podać to w nazwie szkła.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    @KaarooL mam teraz Sigmę Sport 70-200, która waży 0,5 kg więcej od Nikkora 80-200, i nie widzę problemu w noszeniu jej na pasku z tym, jak to określiłeś, plastikowym D750. Pasek z jednej strony mam przypięty do body, a z drugiej, z karabińczykiem i śrubą Reporterstrap, do stopki statywowej obiektywu. Całość przewieszam przez ramię.
    Wybory są poniekąd kwestią indywidualną, ale z faktami polemizuje się niełatwo... Poszukaj sobie obrazków z opisem: D750 mirror box.
    Nie będę już komentował takiego sposobu mocowania paska - w końcu jest to Twoja komora lustra...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Wisi jeszcze jeden za 1450 zł na alledrogo i olx
    Kupiony.
    Mam nadzieję, że będzie działał dobrze. Szklarnie mam skompletowaną, teraz pozostaje fotografować i rozwijać się.
    Dzięki za pomoc

Podobne wątki

  1. nikkor 18-70 f/3.5-4.5 czy coś innego do 500zł
    By misiu610 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 20:47
  2. nikkor 105 f2.0 dc a coś innego?
    By monochromatic in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 15:38
  3. nikkor AF 70-210/4-5.6 czy może coś innego?
    By tonacja in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-05-2010, 12:36
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-02-2008, 20:13
  5. NIKKOR 70-300 VR f/4.5-5.6 IF-ED czy coś innego?
    By piwkoo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-05-2007, 18:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •