Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: B & W

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie B & W

    Zdjęcie sprzed roku. Chciałbym wiedzieć co o tym myślicie. Nikon D7200 + Sigma A 50mm

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e9d740b7c5d1b7ab3561a82d913f27d2_531225.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	148,1 KB
ID:	50450
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 06-04-2021 o 15:39

  2. #2

    Domyślnie

    Piękne detale, piękny kadr. Ja jestem zachwycony

  3. #3

    Domyślnie

    Zachwycanie się detalami na obrazku wielkości 900x600 pixeli dla mnie już trochę zahacza o działania ratunkowe typu: jak nic lub mało się da dobrego powiedzieć, to przynajmniej zachwyćmy się detalem...

    A przecież da się powiedzieć cokolwiek dobrego - np. widać, że autor czytał i przyswoił trochę wiedzy o kadrowaniu. To się chwali, bo rokuje że w przyszłości mu ta wiedza nie pójdzie w las i przy następnych zdjęćiach ją z sensem wykorzysta.

    Po drugi widać pewną biegłość obróbkową. To niby powinno być czymś normalnym i standardowym na forum fotograficznym - ale jak dobrze wiecie cały czas są tu pokazywane obrazki, które od strony wywołania (ekspozycja, WB, kolory, itd) wołają o pomstę. Tu na szczęście światła i cienie są opanowane, a jeśli ktoś kiedyś obrabiał długie włosy brunetki na tle jej ciemnej koszulki i czarnej ściany, ten wie, że to nie przychodzi samo, to trzeba umieć.

    Jako wprawka z zastosowania oświetlenia i studium pod wezwaniem 'jak jednym softem oświetlić twarz' - wydaje się, że jest nieźle. Spece od portretu pewnie od razu zrobią uwagi, że za dużo dziurek w nosie, więc może lepiej pochylić nieco głowę, że cień od nosa jednak za mocny, że nazbyt widoczny jest brak blendy, ale do wszystkiego trzeba dojść. Chyba, ze autor już to wie, tylko dał takie zdjęcie, bo mu się nudziło.

    Mnie brakuje poważniejszej sztuki oświetlania (blenda, lekka kontra na włosach), ale jak dla mnie zdjęćie nawet w tej formie jest udane i można z niego być zadowolonym. A już na pewno jest niezłą prognozą na przyszłe dokonania - czego życzę.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    To była moja pierwsza wizyta w studio i bodajże druga okazja do zrobienia portretu. Blenda została użyta, możliwe że znajdowała się za daleko od modelki. Do samej obróbki podchodziłem jakieś trzy razy. Za każdym razem (po kilka godzin pracy na komputerze) było to jakieś przekombinowane. Ostatnia próba trwała najkrócej. Dzięki za zwrócenie uwagi na cień nosa i nozdrza. Zanim tego nie przeczytałem nie zwracałem na to uwagi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •