Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    @Dealer25 i jak tam, aparat kupiony?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    @Dealer25 i jak tam, aparat kupiony?
    Dopiero dzisiaj bo wczoraj święta i nie mogłem prowadzić odrazu wziąłem zapasowe body d3000 za pare zł z przebiegiem 4 tys i założyłem do niego 18-105 a d7000 ma stalke 35mm. Pierwsze wrażenie mega pozytywne aparat duży solidny i bardzo zadbany co widać na zdjęciach, wyświetlacz fajna sprawa, wizjer ergonomia super, brak tych wad o których pisaliście, AF działa ale czy dobrze to nie wiem zrobiłem pare zdjęć i ostrzy wiec nie wiem
    Czeka mnie dużo nauki aby go ogarnąć, nie chciałbym robić zdjęć na Auto


  3. #43

    Domyślnie

    E no ladne cacko. To najpierw chciales tanio kupic aparat a teraz wychodzi ze kupiles 2 zamiast 1?

    Jak bedziesz robil zdjecia i beda ci wychodzic to daruj sobie sprawdzanie czy AF trafia zawsze i wszedzie we wlasciwa linijke w ksiazce.
    Proponuje zapiac 35 F1.8 dac na maks otwarta przyslone i po prostu fotografowac i potem sobie sprawdzic czy jest ostro trafione tam gdzie celowalismy (najlepiej do tego recznie wybrac punkt AF).
    Zwykle foty w plenerze przy normalnym swietle.

    A, pamietaj ustawic pod siebie picture control (ostrosc, kontrast, nasycenie) bo kazdy aparat sie od siebie przewaznie ciutke rozni w obrazowaniu.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    E no ladne cacko. To najpierw chciales tanio kupic aparat a teraz wychodzi ze kupiles 2 zamiast 1?

    Jak bedziesz robil zdjecia i beda ci wychodzic to daruj sobie sprawdzanie czy AF trafia zawsze i wszedzie we wlasciwa linijke w ksiazce.
    Proponuje zapiac 35 F1.8 dac na maks otwarta przyslone i po prostu fotografowac i potem sobie sprawdzic czy jest ostro trafione tam gdzie celowalismy (najlepiej do tego recznie wybrac punkt AF).
    Zwykle foty w plenerze przy normalnym swietle.

    A, pamietaj ustawic pod siebie picture control (ostrosc, kontrast, nasycenie) bo kazdy aparat sie od siebie przewaznie ciutke rozni w obrazowaniu.
    No jakoś tak wyszło ze kupiłem Body d3000 za 150 zł Narazie nie ogarniam bo tam tyle ustawień chciałbym jeszcze dokupić jeden obiektyw i mam opcje na Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM za 550 zł warto ? Czytałem podobno fajny obiektyw za dobra kasę
    Jak wybierać ręcznie punkt AF? Trzeba coś w ustawieniach przestawić ?
    Ostatnio edytowane przez Dealer25 ; 07-04-2021 o 08:04

  5. #45

    Domyślnie

    Nie znam się na cenach, ale obiektyw warto.

    Tak patrząc po zdjęciach, to fajny sprzęt. Tylko torba mi się trochę gryzie.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dealer25 Zobacz posta
    Jak wybierać ręcznie punkt AF?
    Żeby ręcznie wybierać pole AF, trzeba włączyć tryb ręczny wyboru pola AF - możesz to zrobić na "ekranie Informacje", czyli na głównym ekranie aparatu. Naciskasz przycisk <i> żeby uaktywnić kursor, potem przesuwasz kursor po ikonkach aż wyświetli się napis "Tryb pola AF" (albo podobny, nie pamiętam jak jest w tym modelu), a potem wybierasz tryb (np. jednopolowy) i naciskasz ok.
    O ile pamiętam to aktywne pole AF wybiera się po prostu strzałkami na kółku sterowania kursorem.
    Ręczny wybór punktów AF chyba nie działa w trybie auto i większości efektowych. Działa w niektórych trybach, np. A, S, P, M.
    A tak w ogóle to jeżeli chcesz się zagłębić w funkcje aparatu, to ściągnij sobie pełną instrukcję ze strony Nikona. Tam jest opisane to co pisałem powyżej, tylko bardziej kompetentnie i bardziej szczegółowo.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 07-04-2021 o 12:36

  7. #47

  8. #48

    Domyślnie

    i kup tą sigmę - będziesz zadowolony
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Zmiana d3000 na?
    By target_xx in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 11:28
  2. Zmiana D3000
    By Grand. in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 23:04
  3. czy warto kupić tego używanego Epsona R800 ?
    By HYPER in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-01-2010, 15:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •