Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    żaden problem wprowadzić przed foceniem dane ISO/przysłona/ogniskowa.
    I tak przed każdym zdjęciem???

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dealer25 Zobacz posta
    Załóżmy ze wezmę d7000 jaki dobry obiektyw af-d mogę do niego dokupić ? W zestawie jest 18-105 i 35mm
    Na razie nie brałbym nic więcej. Taki zestaw jest bardzo dobry na początek, a potem zobaczysz.


    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    I tak przed każdym zdjęciem???
    Ależ skąd... Tak to w manualu.
    Automatyka jest tam równie dokładna, jak TTL.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Ależ skąd... Tak to w manualu.
    Automatyka jest tam równie dokładna, jak TTL.
    No właśnie. "W manualu."
    Jeszcze w czasach analoga, używałem lampy Soligora z własną automatyką i tam się tak bawiłem. Do D80 dokupiłem SB-600, która dzielnie służyła mi z D7100 i teraz z D 7200, jako uzupełnienie do SB-900 (gdy bawię się w domowe studio). Nie wracałbym do tak starych konstrukcji.

  4. #14

    Domyślnie

    Ale wiesz, tu nie chodzi o stare konstrukcje. Lampa ma precyzyjnie dozować światło, a jeśli to robi niezależnie jakim sposobem i spełnia swoje zadanie, to może być i stara.
    Kiedyś kupiłem Canona G3 jak wyszedł i do niego bodaj 430EX. Okazało się, że firmowa lampa potrafi robić psikusy w TTL, a stara SB24 naświetla idealnie w automatyce. Z Canonem! No i tak mi już zostało. Pewnie, że jest to troszkę mniej wygodne, ale w praktyce ustawiasz parametry raz i na cała sesję powinno wystarczyć. Z drugiej strony automatyka nie daje przedbłysku pomiarowego TTL, który skutkuje często zmrużeniem oczu. Ale oczywiście kto co potrzebuje.

  5. #15

    Domyślnie

    Gdy ja przsiadałem się z D90 interesowała mnie tylko pełna klatka - wybrałem D750.
    ...

  6. #16

    Domyślnie

    Za 1300 to nawet zajechanego D700 z obiektywem nie kupisz.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #17

    Domyślnie

    Czasem warto doinwestować, ale to już indywidualna kwestia.
    ...

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dealer25 Zobacz posta
    Załóżmy ze wezmę d7000 jaki dobry obiektyw af-d mogę do niego dokupić ? W zestawie jest 18-105 i 35mm
    Nie zawracałbym sobie tym głowy, to już muzealne obiektywy często obrośnięte nie tylko pleśnią ale i mitologią przez co kosztują niewymiernie dużo

    Raczej sugeruj się tym że mając D5300 podepniesz do niego obiektywy AF-P czyli lekkie, zgrabne i tanie, fakt że to nie są jasne obiektywy ale 10-20VR czy 70-300VR warte uwagi.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dealer25 Zobacz posta
    Załóżmy ze wezmę d7000 jaki dobry obiektyw af-d mogę do niego dokupić ? W zestawie jest 18-105 i 35mm
    w zasadzie wszystkie które wyprodukował Nikon, a AF będzie działał we wszystkich obiektywach które posiadają AF, w przypadku D5300 tylko te, które są wyposażone we własny silnik

    Tak - w lampie trzeba będzie ustawić iso, przysłonę i ewentualnie ogniskową ręcznie, po za tym to była i jest bardzo dobra lampa błyskowa

    D7000 jest troszkę lepiej zabezpieczony przed warunkami pogodowymi, jak i również lepiej wykonany mechanicznie, stąd też wyższa waga

    ps: tego stwierdzenia nie bierz sobie do serca Nie zawracałbym sobie tym głowy, to już muzealne obiektywy często obrośnięte nie tylko pleśnią ale i mitologią przez co kosztują niewymiernie dużo
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikodemo Zobacz posta
    Czasem warto doinwestować, ale to już indywidualna kwestia.
    Inwestycja czyli ma przynieść zysk, a pytający raczej amator, a wy znowu kolejną bogu ducha winną osobę chcecie wpędzać w pełną klatkę i to jeszcze sprzed 13 lat, a obiektywy do tego wielkie, ciężkie i drogie, czyli prosta droga do "sprzęt został w szufladzie i zdjęcia robię fonem" ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    tego stwierdzenia nie bierz sobie do serca Nie zawracałbym sobie tym głowy, to już muzealne obiektywy często obrośnięte nie tylko pleśnią ale i mitologią przez co kosztują niewymiernie dużo
    Podaj jakieś przykładowe obiektywy z cenami, które warte są zakupu przez zadającego pytanie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    w zasadzie wszystkie które wyprodukował Nikon, a AF będzie działał we wszystkich obiektywach które posiadają AF, w przypadku D5300 tylko te, które są wyposażone we własny silnik
    Wcześniej już napisałem odnośnie obiektywów AF-P, to tylko kilka modeli ale bardziej warte zwrócenia uwagi mając D5300 niż uganianie się za obiektywami na śrubokręt.
    Dodatkowy zysk może kiedyż jak kupi bezlustro nikona to AF-P też podłączy, a srubokrętowca będzie prosił się żeby ktoś kupił, marnowanie kasy jak na 2021 rok.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zmiana d3000 na?
    By target_xx in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 11:28
  2. Zmiana D3000
    By Grand. in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 23:04
  3. czy warto kupić tego używanego Epsona R800 ?
    By HYPER in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-01-2010, 15:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •