Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dla mnie podstawa to czysta przeglądarka ponieważ chcę wiedzieć że to co ja widzę będzie u innych takie samo lub zbliżone przy braku kalibracji monitora, a jak się zaczyna zabawa z profilami w przeglądarce to potem wpadamy w takie bagno że nie idzie z tego wyjść.
    Gdyby to było takie proste
    Mam monitor szerokogamutowy i dla mnie istotne jest aby przeglądarka obsługiwała profile kolorów w zdjęciach, a te bez profilu wyświetlała w domyślnym sRGB.
    Aby Firefox to robił trzeba poczynić pewne kroki, opisane przykładowo w tym artykule (pod koniec): klik

    Chrome teoretycznie bez ustawień powinien to robić jednak nie działa u mnie prawidłowo zarządzanie barwą w tej przeglądarce.

    W tym linku gdzie jest pkt 2. Ile pasów widzisz poniżej?
    W przeglądarce Firefox widzę 4 pasy o różnych odcieniach koloru, a w przeglądarce Chrome niestety tylko dwa pasy.
    Więc Chrome u mnie już na wstępie odpada (podobnie Edge i IE - kiedyś sprawdzałem).
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 25-03-2021 o 23:52

  2. #22

    Domyślnie

    Staaaary !!!!
    Dzięęęęki!!!!!
    Przypomniałes mi dlaczego używałem firefoksa
    Po reinstalacji systemu, miałem problem z tym że internetowe przeglądarki wyraźnie inaczej mi wyświetlały - kompletnie zapomniałem o tych ustawieniach.
    No więc teraz widze absolutnie wszystko

    - - - - kolejny post - - - - - -

    ALE - jednocześnie widzę to co ty opisałeś - czyli utratę łagodnych przejść tonalnych - banding barwowy
    To z kolei świadczy jednak o tym że coś z tym systemem jest nie tak

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zachwiana jest i to mocno podstawa czerni. Ostatni kwadrat powinien być praktycznie czarny

  3. #23

    Domyślnie

    Na laptopie (retina) widzę od 3-ki, a jasne szachownice od 252. Póżniej zobaczę na monitorze.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Gdyby to było takie proste
    Mam monitor szerokogamutowy i dla mnie istotne jest aby przeglądarka obsługiwała profile kolorów w zdjęciach, a te bez profilu wyświetlała w domyślnym sRGB.
    Aby Firefox to robił trzeba poczynić pewne kroki, opisane przykładowo w tym artykule (pod koniec): klik


    1. Po pierwsze ciekawy artykuł, dziękuję za link, choć znalazłem taką nieścisłość - autor pisze:

    Jeśli masz kilka monitorów, to przeglądarka prawdopodobnie będzie wyświetlała kolory prawidłowo tylko na tym , który jest ustawiony jako główny. Wyjątkiem jest Safari na OS X/macOS, które przełącza profile kolorystyczne w locie

    co jest o tyle nieprawdą, że ja mam kilka monitorów i na każdym widzę podobnie, choć mam windowsy, nie maca.






    2. Wyjaśniło się, czemu widzę inaczej kolory w Firefoxie, a inaczej w Chrome. To znaczy może nie wyjaśniło się, ale znalazło potwierdzenie to, co zauważyłem na ciemnych i jasnych kwadratach - że u mnie Chrome jest jakoś upośledzony (choć całe internety mówią, że bez robienia czegokolwiek powinien działać prosto z pudełka). Szczęśliwie moja główna przeglądarka FF działą dobrze, ale poniżej widać, że jakieś różnice są.

    Nasunąłem okno Chrome'a na okno Firefoxa, żeby pokazać, że na jednym ekranie Chrome coś szwankuje. W dodatku na razie nie znalazłem (ale też nie przekopałem jeszcze sieci) co zrobić, żeby było podobnie.




    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ff-ch.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	44,4 KB
ID:	50049
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    ....

    Nasunąłem okno Chrome'a na okno Firefoxa, żeby pokazać, że na jednym ekranie Chrome coś szwankuje. W dodatku na razie nie znalazłem (ale też nie przekopałem jeszcze sieci) co zrobić, żeby było podobnie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ff-ch.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	44,4 KB
ID:	50049
    Jak Ci się uda znaleźć przyczynę, daj znać.

    U mnie jest tak samo. Dodatkowo jest u mnie różnica (o czym pisałem) z tym wyświetlaniem kwadratów.

    Z lewej Firefox z prawej Chrome (tu akurat w Chrome jest dobrze):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FF vs Crome.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	38,0 KB
ID:	50071

    Robiłem tzw. odświeżanie przeglądarki Firefox, niestety bez rezultatu, dalej to samo

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    ...co jest o tyle nieprawdą, że ja mam kilka monitorów i na każdym widzę podobnie, choć mam windowsy...
    Podejrzewam iż przypuszczam, że nie miałeś tak z par excellance defaultu.
    W Win7 musiałem coś (nie pamiętam już co) ustawiać, by drugi monitor (rozszerzony desktop) wyświetlał to samo co podstawowy.
    Z W10 nie pamiętam, czy musiałem kombinować, może nie, skoro nie pamiętam?
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  7. #27

    Domyślnie

    Owszem, znam się na programach graficznych, ale jeśli idzie o sprawy systemowe, jestem zielony i jak się sprężę - mogę co najwyżej osiągnąć status początkującego. Jeśli ja sobie poradziłem, znaczy, że naprawdę jest to w zasięgu mocy człowieka przeciętnie zdolnego, nieobytego w grzebaniu systemowym. Oznacza, że posiadając zdolność czytania internetu i odsiewania pierdół od rzeczowych porad, da się. Win 10 - co mówię z takim dodatkiem, że u zarania bardzo mi się ten system nie podobał. Z czasem doceniłem.

    Uwaga na boku - oczywiście trzeba zauważyć że:

    1. Oprofilowanie ekranu robił za mnie ktoś inny
    2. Jeden ekran jest szerokogamutowy, inne nie - dlatego jakość kolorów jest różna, ale te wszystkie testowe paseczki, kwadraty podzielone na połówki z tego zalinkowanego artykułu i tak dalej na wszystkich ekranach wyglądają poprawnie.
    3. Miałem podłączone 3 ekrany, ale okazało się, że miejsce na biurku zabierają, a znowu wygody pracy tak bardzo nie poprawiają w stosunku do dwóch, więc jeden i tak odpiąłem z ulgą pozostając przy dwóch.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #28

    Domyślnie

    To nie było rocket science, pytanie do wujka Google i chyba Color Mangement w Control Panel do ustawienia tak samo dla obu monitorów.
    Z jakiejś przyczyny (viva MS!) drugi monitor na dzień dobry dostawał inne ustawienia.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  9. #29

    Domyślnie

    Hurra - podzielam Twoją radość!

    Jeśłi Twój post to było pytanie, to się nie zorientowałem - dlatego nawet nie próbowałem sobie przypomnieć co zrobiłem i kiedy, żeby u mnie było dobrze... Fakt faktem, że cośs tam robiłem, o ile mnie pamięć nie oszukuje, ale to było naprawdę mało do zrobienia...

    ALE - mam wyciągnięty skrót do colorcpl - bywały rzadkie wypadki, kiedy budził mi się laptop po ruchu myszą, ale bez otwierania klapy; wtedy chyba kolejność ekranów szlag trafiał i system gubił profile poszczególnych ekranów. Wystarczyło odpalić colorcpl, przyporządkować ręcznie poszczególne profile i do następnego razu działało. W końcu z rozpaczy powyłączałem gdzie się da budzenie myszą komputera i problem zniknął, ale skrót pozostał.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Jeśli chodzi o mój monitor to w pierwszym obrazku rozpoznaję kontury kwadratu nr 2, pierwszy właściwie zlewa się z tłem

    I tak powinno być, co wynika z krzywej półtonalnej "gamma". Przy krzywej sRGB będą wszystkie rozróżnialne, co jest generalnie nieużyteczne w internecie.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Szczegóły w cieniach i monitor...
    By Fenrir in forum Komputery
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 14:38
  2. Monitor do zdjęć
    By luk009 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 12:41
  3. Jaki obiektyw do jasnych zdjęć bez lampy
    By piklop13 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 30-06-2010, 14:45
  4. Lightroom: kolor na jasnych partiach
    By thot in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 13:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •