Close

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa w RAWki 6/2021 - GŁOSOWANIE ( MAX 5 GŁOSÓW )

Głosujących
25. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1 - lukasz_kk

    6 24,00%
  • 2 - konrad4891

    5 20,00%
  • 3 - doors

    2 8,00%
  • 4 - krulewik

    2 8,00%
  • 5 - Pebal

    5 20,00%
  • 6 - OjTam

    4 16,00%
  • 7 - mpmomot

    5 20,00%
  • 8 - koesh

    7 28,00%
  • 9 - sneer

    0 0%
  • 10 - And.N

    3 12,00%
  • 11 - Andre53

    0 0%
  • 12 - Bartrek

    2 8,00%
  • 13 - gryson

    6 24,00%
  • 14 - fantazja

    8 32,00%
  • 15 - darko

    2 8,00%
  • 16 - spiritus

    3 12,00%
  • 17 - Zbyszek

    7 28,00%
  • 18 - crusiek

    8 32,00%
  • 19 - marcin255

    3 12,00%
  • 20 - kret11

    2 8,00%
  • 21 - horvik62

    1 4,00%
  • 22 - kipcior

    4 16,00%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 64
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krulewik Zobacz posta
    Mam ogromną prośbę do głosujących na pracę nr 2.
    Żeby było jasne nie mam żadnych pretensji do tego jak głosowaliście. To Wasz suwerenny wybór i nic mi do niego.
    Ale zżera mnie ciekawość, co Was przekonało do tej pracy, że oddaliście na nią głos?
    Jak pisałem jestem tu tylko po to, żeby poprawić umiejętność obróbki.
    Chciałbym wiedzieć czego nie widzę, na co powinienem zwrócić uwagę.
    Z góry dziękuję. Będę wdzięczny z podzielnie się swoją wiedzą.
    Też jestem ciekaw ewentualnych odpowiedzi.
    Tak w kontekście wypowiedzi prowadzącego:
    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Na pewno cos można zrobić w kwestii wyprostowania i być może nieco ogarnąć mocne cienie, które dość mocno psują.
    Dlaczego jednak mocne cienie zyskały Twój głos ? (praca 3, zresztą i nr 2 także)

    Tak już poważniej, przyznam po oglądnięciu prac liczyłem na podium, tymczasem bliżej końca stawki się uplasowałem
    Cóż, nieodgadnione są "wyroki" głosujących i trudno w nie utrafić
    Gratulacje dla tych, którym się to udało.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 23-03-2021 o 21:57

  2. #42

    Domyślnie

    nieobiektywnie wciąż uważam swoją pracę (nr 20) za najlepszą spośrób wszystkich. chętnie wysłucham opinii innych czemu jest zła?

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kret11 Zobacz posta
    nieobiektywnie wciąż uważam swoją pracę (nr 20) za najlepszą spośrób wszystkich. chętnie wysłucham opinii innych czemu jest zła?
    Nie jest zła, mogę powiedzieć dlaczego na nią nie zagłosowałem i to tylko oczywiście moje subiektywne zdanie. Każdy ma swoje priorytety przy głosowaniu
    Więc z dwu powodów. Jak dla mnie za mocno skadrowana, zwłaszcza góra (warto było mz. to pokazać) i dół, ale i boki także nieco za bardzo. Drugi powód to całkowita zmiana kolorów tych filarów po bokach.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Nie jest zła, mogę powiedzieć dlaczego na nią nie zagłosowałem i to tylko oczywiście moje subiektywne zdanie. Każdy ma swoje priorytety przy głosowaniu
    Więc z dwu powodów. Jak dla mnie za mocno skadrowana, zwłaszcza góra (warto było mz. to pokazać) i dół, ale i boki także nieco za bardzo. Drugi powód to całkowita zmiana kolorów tych filarów po bokach.
    mi te oryginalne kolory strasznie przeszkadzały, za bardzo uwagę odwracały.
    dzięki za odpowiedź

  5. #45

    Domyślnie

    Dobry wieczór.



    Podsumowanie po dogrywce


    1 miejsce na podium zajął @crusiek, czyli moja skromna osoba.
    2 miejsce zajęła @fantazja
    3 miejsce zajęli @koesh oraz @Zbyszek

    Wyróżnienie od autora RAWka wędruje do pracy nr 5

    Przesyłam gratulację dla zwycięzców.


    Zachęcam do napisania kilku słów od siebie o zdjęciach, obróbce




    # 1 @crusiek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	996,0 KB
ID:	49986


    #2 @fantazja

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14.JPG
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	1 014,0 KB
ID:	49987


    #3 @koesh

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	708,8 KB
ID:	49990


    #3 @Zbyszek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	932,7 KB
ID:	49988


    #PRACA WYRÓŻNIONA @Pebal

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	368,3 KB
ID:	49989



    Wyróżnienie przyznaję pracy nr 5 za najlepiej moim zdaniem trafioną kolorystykę i oświetlenie.

    Pozdrawiam,
    Krulewik






    Kolejną zabawę rozpoczniemy jutro.


    Przyjemnego wieczoru życzę

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta

    Dlaczego jednak mocne cienie zyskały Twój głos ? (praca 3, zresztą i nr 2 także)
    To jest dobre pytanie, musiałbym chyba odkopać co ja tam sobie pozaznaczałem, ups. Bo coś jakby nie moje głosy

    Z góry dziękuję za głosy, chociaż uważam, że ta moja praca jest słaba okrutnie, szczególnie cienie
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krulewik Zobacz posta
    Mam ogromną prośbę do głosujących na pracę nr 2.
    Żeby było jasne nie mam żadnych pretensji do tego jak głosowaliście. To Wasz suwerenny wybór i nic mi do niego.
    Ale zżera mnie ciekawość, co Was przekonało do tej pracy, że oddaliście na nią głos?
    Jak pisałem jestem tu tylko po to, żeby poprawić umiejętność obróbki.
    Chciałbym wiedzieć czego nie widzę, na co powinienem zwrócić uwagę.
    Z góry dziękuję. Będę wdzięczny z podzielnie się swoją wiedzą.
    Z mojej strony to był błąd w głosowaniu, wszystkie prace, na które zagłosowałem miałem oznaczone na kartce do odrzucenia...
    Miałem głosować na 1, 13, 14, 17
    Gdybym się nie pomylił, wygrała by praca 14 bez dogrywki a Zbyszek byłby drugi


    To może napiszę coś o tych pracach z ostatniej "odrzutki", którą miałem oznaczoną.
    To jest oczywiście moje prywatne zdanie, z którym wcale nie trzeba się zgadzać

    2. Ogólnie panująca ciemnica, cienie jeszcze bardziej stały się ciemne, do tego wyprane kolory, dziwnie rozciągnięta góra.
    3. Tutaj już w ogóle zabrakło światła co kompletnie popsuło zdjęcie.
    19. Kompletnie nie podobają mi się kolory i powielona góra.
    20. Przekontrastowane zdjęcie i jednocześnie utrata detalu, przepalone czoło, kolumny (kolory).
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 24-03-2021 o 01:12
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #47

    Domyślnie

    Gratuluję zwycięzcom.

    Stosując się do prośby prowadzącego, parę słów o zdjęciach.
    Materiałów nie zamieszczę, bo nikomu to nie potrzebne. Szkoda miejsca na forum.
    Większość prac, jak była tak jest całymi połaciami niedoświetlona, albo przepalona.

    Co do 2 pierwszych prac. Obie nie są wyprostowane górą.
    Wygląda to dziwnie bo dolna krawędź namalowanego obrazu jest równoległa do dolnej krawędzi zdjęcia, a górna do górnej krawędzi zdjęcia już nie.
    Ściana na całej wysokości była prostopadła do podłogi. Na pewno nie była skręcona górą.
    Praca z 3 miejsca (@Zbyszka), to perspektywiczny ewenement.
    Linie równoległe powinny być równoległe, albo schodzić się wraz z odległością. W tej pracy wyraźnie się rozbiegają.
    Po wyprostowaniu, obraz jest szerszy u góry niż u dołu. Zresztą to nie jedyna praca, która tak została wyprostowana.
    Rozumiem, że to duperele i najważniejsze były cienie na kolumnach, ale może warto i na coś takiego zwrócić uwagę.
    Tak na marginesie, te kolumny były mało istotne. Po prostu nie dało się objąć całego obrazu bez nich po bokach. Tylko z tego powodu znalazły się na zdjęciu.
    Nikt raczej tego nie brał pod uwagę, bo poza mną nikt o tym nie wiedział. Ale to wyjaśnia dlaczego moja praca wygląda właśnie tak, a nie inaczej.
    Co jeszcze? Dobrze jest porównać obrobione zdjęcie z oryginałem i sprawdzić czy kolory tu i tam, mają jeszcze coś ze sobą wspólnego.
    Może moje uwagi się komuś przydadzą. Ja po poprzedniej edycji, raczej nie zapomnę usunąć aberracji.

  8. #48

    Domyślnie

    Ano, ja po "swoim" zdjęciu widzę, jak to obrobilem i to mi się wcale nie spodobało... Ta rozbieżność góry z dołem... jakoś nie zwróciłem na to uwagi wcześniej, albo uznałem za mało istotne, ale ewidentnie mi to przeszkadza... teraz.
    Oj jeszcze dużo brakuje...
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 24-03-2021 o 02:29
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #49
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kret11 Zobacz posta
    czemu jest zła?
    Jak dla mnie jest prześwietlona na twarzach, straciły się szczegóły. Ale na pocieszenie napiszę, że na inne prace też nie zagłosowałem, bom się spóźnił
    W DxO nie udało mi się wyprostować pracy, albo nie umiem tego zrobić. Program zaimportował sobie aparat i obiektyw jak zawsze, tyle że tym razem ściągnął chyba z 5 obiektywów do tego.

    Na koniec zapytam czy byłem jedynym, którego praca została ocenzurowana?
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kret11 Zobacz posta
    nieobiektywnie wciąż uważam swoją pracę (nr 20) za najlepszą spośrób wszystkich. chętnie wysłucham opinii innych czemu jest zła?
    @kret11, twoją pracę umieściłem w grupie wstępnie wyselekcjonowanych prac, na które zamierzałem głosować.
    W kwestiach poruszonych przez @And.N mam podobne zdanie. Ale są i inne, które miały w pływ na to, że ostatecznie na nią nie zagłosowałem?
    Jak pisałem wyżej, kolumny nie były dla mnie jakoś specjalnie istotne i masz rację, że to nie one miały być głównym elementem zdjęcia przyciągającym uwagę widza.
    Jeżeli o nie chodzi, to bardziej przeszkadza mi niebieskawy kolor złota u podstawy kolumn. Kolor złota w cieniu na pewno tak nie wygląda.
    Poza tym mocno przesycone barwy, oraz brak lekkości i subtelności kolorystycznej. Zdjęcie aż się "lepi". To nie są naturalne barwy.
    Wstępnie widzę dwa powody tego stanu rzeczy. Być może oba są nietrafione, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.
    Pierwszy to monitor nie najlepiej oddający barwy, drugi to zbyt duża ilość zastosowanych presetów, które degradują kolor.
    Możliwe też, że oba te powody jednocześnie złożyły się na to, jak finalnie wygląda twoja praca.
    Na koniec pragnę dodać, że według mnie, twoja praca ma najlepszy histogram.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20a.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	329,5 KB
ID:	49995

    Uważam, że to podstawa podstaw i dopiero później liczy się cała reszta. No ale bywa, że wzorcowy histogram nie wystarcza. Inne elementy też są istotne.
    @kret11, nie wiem jak inni podchodzą do głosowania, mogę tylko powiedzieć jak ja to widzę.
    Cały czas uważam, że w głosowaniu wybieramy pracę, na której można będzie się wzorować. Przy takim podejściu często nie rozumiem, wyników głosowania.
    Chodzi mi np. o moją pracę z przed paru edycji (rower na drodze). Była to zdecydowanie najgorsza praca.
    Gorsza nawet od tej czarno-białej, bo tam chociaż kadrowanie było ciekawe. Mimo to dostała 4 głosy, o ile dobrze pamiętam.
    Ostatnio edytowane przez krulewik ; 24-03-2021 o 12:03

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa w RAWki 5/2021 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 12-03-2021, 20:59
  2. Zabawa w RAWki 4/2021 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-02-2021, 23:04
  3. Zabawa w RAWki 3/2021 GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 17-02-2021, 22:56
  4. Zabawa w RAWki 2/2021 GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 05-02-2021, 20:30
  5. Zabawa w RAWki 1/2021 GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 23:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •