Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie D500 jaka karta backupowa do XQD

    Mam D500 i ta karte, jednak jako ze mam w tym body mozliwosc zastosowania dodatkowego backupu chcialbym dokupic szybka karte SD 64gb ktora bedzie robila jako kopia zapasowa.
    Pytanie teraz co bedzie lepsze:
    Zloty Sandisk (SDXC Extreme UHS-I U3 class 10 V30) 150/60MB/s zapisu
    Czy
    Czarny Sandisk (SDXC Extreme pro V30 UHS-I U3) 170/90MB/s zapisu
    A moze polecicie cos jeszcze innego?
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli V30 wystarczy w tym aparacie to obie będą ok, lepsze moim zdaniem są Sony Tough, masz dwie wersje V30 chyba i V90 ale ta druga kosztuje tyle co XQD.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jeśli V30 wystarczy w tym aparacie to obie będą ok, lepsze moim zdaniem są Sony Tough, masz dwie wersje V30 chyba i V90 ale ta druga kosztuje tyle co XQD.
    Sony Tough super ale jednak zbyt drogie.. zalezy mi na czyms sprawdzonym juz przez jakiegos posiadaczas D500
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie siedzi Sandisk Extreme Pro v30. Co prawda konfiguracja wygląda tak, że na XQD lądują RAWy, a na SD JPGi.

  5. #5

    Domyślnie

    interesuje mnie tylko konfig NEF na XQD i dodatkowy backup NEF na karcie SD
    150/60 mb/s czy bardziej 170/90mb/s?
    naprawde nikt nie uzywa w ten sposob D500 tki?
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zerknij sobie na wydajność kart, nie ma tam sporo modeli ale coś wywnioskować można https://www.cameramemoryspeed.com/ni...rd-speed-test/
    Jeśli nie robisz szybkich serii gdzie trzeba miedzy nimi mieć pusty bufor to nie musisz kupować nic super szybkiego.

  7. #7

    Domyślnie

    Im weźmiesz szybszą, tym lepiej. Co tu dzielić włos na cztery. Wolniejsza karta będzie bardziej upierdliwa, jeśli będziesz chciał z niej zgrać zdjęcia. Po drugie podgląd może się trochę opóźniać. Dla jednego takie spowolnienie będzie tragedią życiową, ktoś inny nie zwróci na to uwagi. Mam różne karty, zwykle staram się włożyć najszybszą jaką mam dostępną, ale różnie to bywa. Mnie to nie przeszkadza, raczej nie robię serii po kilkaset zdjęć. Po drugie, jakbyś zastanawiał się na wyborem między UHS-I a UHS-II, to rozumiem. Między 64 GB 150/60 mb/s a 170/90mb/s jest kilkanaście czy kilkadziesiąt zł różnicy, w czym problem? Weź szybszą nie będzie cię gryzło, że kupiłeś tańszą

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Im weźmiesz szybszą, tym lepiej. Co tu dzielić włos na cztery. Wolniejsza karta będzie bardziej upierdliwa, jeśli będziesz chciał z niej zgrać zdjęcia. Po drugie podgląd może się trochę opóźniać. Dla jednego takie spowolnienie będzie tragedią życiową, ktoś inny nie zwróci na to uwagi. Mam różne karty, zwykle staram się włożyć najszybszą jaką mam dostępną, ale różnie to bywa. Mnie to nie przeszkadza, raczej nie robię serii po kilkaset zdjęć. Po drugie, jakbyś zastanawiał się na wyborem między UHS-I a UHS-II, to rozumiem. Między 64 GB 150/60 mb/s a 170/90mb/s jest kilkanaście czy kilkadziesiąt zł różnicy, w czym problem? Weź szybszą nie będzie cię gryzło, że kupiłeś tańszą
    Ja to wszystko rozumiem, ale nie sadzilem ze na tym forum nie ma nikogo kto uzywa tej puszki i majac szybka naprawde szybko karte XQD nie dolozyl sobie szybkiej SD jako backup do rawow.. Chcialem poprostu poradę od kogos kto juz przerobil ten temat bo zwrotu kupionej karty nie bedzie..
    dlatego chce kupic raz a dobrze...
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chcesz raz i dobrze kup Sony Tough V30, nie tak drogo jest przecież.
    Backup dla XQD jest zbędny, więc zakup SD to zawsze wywalenie kasy w błoto.

    Tu masz promo https://www.amazon.pl/SanDisk-SDSDXX.../dp/B07H9DVLBB
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 22-03-2021 o 10:38

  10. #10

    Domyślnie

    Czyli kup po prostu najszybszą dostępną. Ewentualnie zastanawiaj się nad UHS-II jeśli chcesz realnego wzrostu prędkości karty.

    Popatrz na ceny wolniejszych UHS-II, moim zdaniem trochę ponad stówkę warto zapłacić za Lexara czy Sony (oczywiście nie topowe prędkości)
    https://www.amazon.de/s?k=UHS-II+64&ref=nb_sb_noss_2

    Używam SD często jako backupu ale na jpg. Nie robię zdjęć komercyjnie, więc 2xNEF dla mnie to zbędna ostrożność. Natomiast JPG są na tyle dobre, że często spokojnie można je wykorzystać bez dłubania w RAW. Często też na wyjazdach odwracam zapis, tzn. NEF ląduje na SD, JPG na SD, tylko ze względu na pojemności kart, które posiadam (XQD 64, SD 12. W ten sposób da się spokojnie używać aparatu, w normalnym fotografowaniu nie zauważam jakiegoś dyskomfortu. SD mam od 80, przez 95 do 170 mb/s. Nie widzę specjalnej różnicy, ale powtarzam, w zwykłej fotografii nazwijmy ją reportażową, trochę uzupełnioną przyrodą. Zgranie na komputer zajmuje oczywiście więcej czasu, to dla mnie jedyna wymierna niedogodność.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. jaka karta?
    By edytac in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 15-12-2020, 20:31
  2. Korpus D500 + N200-500 - jaka torba?
    By jamnik in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-01-2019, 22:14
  3. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 27-11-2017, 00:53
  4. lampa backupowa - niekoniecznie najtańsza
    By vilen in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 16:48
  5. Jaka karta SD do D90
    By th@les in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 10:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •