Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Jest to najgorsza w skutkach umowa dla fotografa. Jako autor ze zdjęciem nie możesz zrobić już nic. Możesz jedynie wyświetlać zdjęcie na własnej stronie internetowej w portfolio. Tyle. Nawet tu na forum nie mógłbyś zamieścić takiego zdjęcia. Osobiście udzielam wyłącznie licencji. Nigdy nie przenoszę na nabywcę autorskich praw majątkowych.
    Nic dodać nic ująć - po prostu udziel licencji na tych polach eksploatacji które chce gmina i tyle.
    Z7, N 24-70 S, N 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR, N 35mm 1.8 G ED, N 200-500, Pen-F, Oly 171.8, Oly 40-150.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Wszystko się zgadza poza jednym, "temat" konkursu był nie pamiętam dokładnie, ale coś w stylu "Nasza gmina", konkurs z okazji 450 lecia miasta.
    Nagroda był jedna, zwyciężyła osoba, która ma najwięcej znajomych na FB, zwyciężyło zdjęcie... kałuży, 90% zdjęć ciężko było powiązać w jakikolwiek sposób z przytoczoną gminą, następnie żeby jednak ratować dwój wizerunek burmistrz uznał że wyróżni jeszcze jedno zdjęcie, i te dwa zdjęcia będą umieszczone na puzzlach promocyjnych, nagroda to gadżety związane z tym 450-leciem (kubki i takie pierdoły) i te wspomniane puzzle jak już powstaną. Wiem, że nawet nazywanie tego konkursem to lekkie nadużycie.
    Co do przytoczonej umowy to nikt nie pracował nad nią tydzień, bo jest to kopia innej umowy z internetu, znalazłem ją w chyba pierwszych 3 wynikach w google, dział promocji miasta chyba tylko udaje że pracuję, ale to standard w Pcimiu dolnym...
    Cała reszta się zgadza, poza tym że to jednak nie Nigeria tylko miasto powiatowe w Polsce.
    Udział z mojej strony, to taki niepoprawny lokalny patriotyzm... więc wiedziałem na co się piszę.
    A temat umowy to tak naprawdę moje pierwsze spotkanie z prawem w foto, zdarzało się, że ktoś chciał jakieś zdjęcie "w lepszej jakości niż to jest na jakimś fb", żeby sobie wydrukować, ale zawsze się okazywało że jednak gratyfikacja na poziomie butelki alko przekracza zakładany budżet

    PS: Myślę, że oni nawet nie zdają sobie sprawy z tego, co taka umowa im zapewnia...
    A to przepraszam bo w takim układzie regulamin kompletnie nie pasuje do typu konkursu. I zgodzę się z kolegami że lepiej byłoby to zlecić. A jeśli jest jeszcze taka okazja i czas i zdjęcie ma być na puzzle to osobiście bym zaproponował panoramę miast zrobioną dronem o zachodzie albo wschodzie słońca. Każdy lubi szukać swojego domu, bloku, okolicy na takich zdjęciach.Dodatkowo może coś wyszperacie ze zdjęć archiwalnych podobnego typu aby było porównanie jak się miasto rozrosło przez te wszystkie lata. I macie fajny set który może się ludziom spodobać.
    Co do formalności to prosta umowa fotograficzna z wykorzystaniem zdjęcia do konkretnego celu.

  3. #13

    Domyślnie

    Dzięki, pogooglam, może znajdę jakiś wzór umowy, który uda się wykorzystać.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Prośba o opinie na temat obiektywu do D3100
    By piopet in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 15:36
  2. opinie na temat sigmy 24-70
    By grzegorzw in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-09-2009, 16:25
  3. Opinie na temat Corela
    By december in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 10-01-2007, 17:20
  4. Pytanie o opinie na temat AF-S 18-70 3,5-4,5 G ED
    By seka in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-01-2006, 12:24
  5. Opinie na temat Tokiny ATX 280 Pro
    By Anonymous in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-03-2005, 19:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •