Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Lightroom CC i wtyczki TopaZ

    Witam!

    Przesiadłem się z Windowsa na MacOS i musiałem opuścić wysłużonego LR 6.14 i przejść na Lightroom CC. Niestety w tym miejscu powstał problem bo nie mogę dodać opropgramowania Topaz Sharpen AI do LR CC. W chwili obecnej mam zainstalowany system Catalina. Istnieje jakieś rozwiązanie problemu ?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem jaki ma w tym udział jabłko ugryzione, ale na Windowsie i LR CC Topaz działa bez problemu

  3. #3

    Domyślnie

    A do czego ta wtyczka jest?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #4

    Domyślnie

    Do niczego.

    A tak naprawdę do tego samego, co setki innych, które marketingową nowomową próbują przekonywać, że potrafią więcej niż program hostujący. Odszumiają, wyostrzają, zamieniają na b&w, czy podkręcają hdrowo obrazki. Sharpen AI jak się domyślam po nazwie zapewne wyostrza.

    Z rzadka zdarzają się takie, które rzeczywiśce coś potrafią ponad przeciętną, ale przez te dwadzieścia parę lat mojej obecności na tym rynku było już co najmniej kilkanaście cudotwórczych pluginów do PSa na przykład, które miały rewolucjonizować to czy tamto, a znikały po dwóch sezonach...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Do niczego.
    Zawsze można spróbować, każde takie cuda maja okres testowy. Ja tam akurat Topaza do wyostrzania i odszumiania spróbowałem i nie żałuję że z niedowiarka stałem się jednak wierzącym

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Do niczego. ...
    Nie wiem jak Sharpen AI, ale Denoise Topaz jest FENOMENALNY!!!
    Nie pamiętam już kto tu na forum polecał, szczególnie do astrofoto.
    Używałem "standalone'a" nie wtyczki, nie podejrzewam by działały inaczej.
    Jak wyżej napisano, warto spróbować.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  7. #7

    Domyślnie

    Na ogół unikam wszystkich poprawiaczy i podkręcaczy, bo wyglądają HDRowo i sztucznie, a po drugie wystarcza mi do osiągania celów LR plus ewentualnie PS, ale jeśli mnie czasem nosi to sprawdzam specjalistyczne pluginy jak właśnie Maskowanie, Odszumianie, czy coś...

    Byłem nawet jakiś czas temu zainteresowany, żeby spróbować - ale obejrzałem to, co osobiście i dobrowolnie firma Topaz pokazuje na swojej stronie jako działanie swoich wyrobów i poczułem straszliwe zniechęcenie. Przykład działania Mask AI wyglądał, jakby wycinali nożyczkami w grubej tekturze, wszystkie niuanse poszły w diabły, to już mniejszą kaszankę robi automatem byle Corel, że o porządnym automacie w PS nie wspomnę... Widząc czym się chwalą odpuściłem całość firmy. Nie umiem tego odzbaczyć.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    Ok już udało mi się roziwiązać problem . Wystarczyło zamienić Ligroom CC na Lightroom Classic CC. @2pompony ogólnie używam do odszumiania a z rzadka do usuwania rozmycia . Program jest na tyle intuicyjny, że sam potrafi nałożyć maskę na zwierzę czy ptaka. Sharpen AI daje możliwość wyostrzenia, usuwania szumów, redukcji poruszenia na obrazku. Ogólnie fajny patent choć cena nieco wygórowana. Pozdrawiam .

Podobne wątki

  1. Wcięło mi wtyczki :/
    By spiritus in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-12-2019, 19:40
  2. Wtyczki nik collection w lightroom
    By mtu in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-10-2017, 11:55
  3. Nowe wtyczki do Lightroom
    By 2marekm in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-08-2016, 11:51
  4. Promocja na TOPAZ ADJUST 50% taniej
    By hackermuz in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 20:14
  5. Filtry Topaz Labs: -30% na wszystko w ten WE
    By Pawel92 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 13:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •