Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 75

Wątek: Dysk sieciowy

  1. #1

    Domyślnie Dysk sieciowy

    Witam
    Potrzebuję dostęp do moich zdjęć naprzemiennie na pc i na MacBooku. Zgrałem sobie to na dysk przenośny 2,5 cala i niby wszystko jest ok, ale...
    Podłączony dysk żre mi niepotrzebnie baterię w MacBooku i plata się na kablu. Można to ogarnąć na dysku sieciowym widocznym tu i tu? Będzie natychmiastowy podgląd rawow? Można zastosować jakieś gotowe rozwiązanie np WD my cloud home? Czy kupić obudowę Synology i wsadzić tam jeden dysk? Generalnie potrzebuję tylko dostęp wewnątrz sieci domowej. Prosiłbym o jakąś poradę jak to najlepiej ogarnąć.

  2. #2

    Domyślnie

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...zielony/page21

    Masz ostatnie 2-3 strony dyskusji o ustawieniu katalogu współdzielonego na Synology. Może pomoże.
    I można to zrobić na najtańszym, jednodyskowym Synology. A jak weźmiesz dwudyskowy, to na dodatek będziesz zabezpieczony przed awarią dysku.
    Ze swojej strony Synology polecam.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    Poczytałem i dla mnie to jest czarna magia.
    Jeśli Synology na jeden dysk to jest najprostsze rozwiązanie to będę się zagłębiał w temat w tym kierunku. Nie potrzebuje niczego więcej tylko dostępu do dysku z dwóch komputerów w sieci domowej

  4. #4

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak piszesz. Wszystkie potrzebne narzędzia systemowe dostajesz razem z serwerem Synology.
    A o ustawieniach we wspomnianym wątku dobrze napisał kolega cybulski
    Tak napisał: "Na NAS instalujesz synology drive. Zakładasz katalogi współdzielone. Dodajesz je w drive do synchronizowania. Dodajesz usera, Uprawnienia do tego katalogu, uprawnienia do synology drive.... "
    Tu jest opis producenta: https://www.synology.com/pl-pl/knowl..._Drive_desktop
    Naprawdę nie jest trudno zrobić takie podstawowe rzeczy.
    Oczywiście nie jedno Synology jest na świecie, ale moim zdaniem zasłużenie ma opinię wydajnego i przyjaznego użytkownikom urządzenia. Mój pierwszy NAS Synology pracuje od 2011, tyle że dostał dwa nowe dyski w międzyczasie (stare padły, danych nie straciłem), a w weekend zainstalowałem nową macierz Synology, bo D850 szybko zużywa zasoby archiwum (choć nie sądzę, że moje trzymanie kompletu rawów ma sens ). Więc z czystym sumieniem polecam.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Najprościej kupić router z zarządzaniem przez USB danymi i masz dostęp na wszystkich urządzeniach jako dysk sieciowy, a jak chcesz większego zagmatwania w stylu backup albo jakiś raid itp t wtedy router gdzie można wgrać jakiś konkretny soft.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie chcę zagmatwania tylko dysk Dzięki poczytam też o routerach

  7. #7

    Domyślnie

    Mam router ZTE mf286 rzekomo z możliwym dyskiem USB ale ni cho nie mogę tego uruchomic. Wtykam dysk USB i nic.


    Ten router jest w ogóle dno, nowszy i z bajerami pasm, niż dwuletni Huawei b525 a bardzo wrażliwy na jakość sygnału. Rzadko ponad 20Mb/s daje a Huawei do 40 dociągnal.

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie znam tego, instrukcja i kwestia ustawienia dostępności podpiętego nośnika.
    Teraz nawet funbox te nowsze mają zarządzanie dyskiem podpiętym do USB, banalnie proste.
    Routery z softem jakimś open potrafią cuda, możesz robić NAS, backup jaki tylko sobie wymyślisz, własną chmurę, zarządzać przez wifi nawet roletami w oknach czy kamerkami IP.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myrele Zobacz posta
    Witam
    Potrzebuję dostęp do moich zdjęć naprzemiennie na pc i na MacBooku. Zgrałem sobie to na dysk przenośny 2,5 cala i niby wszystko jest ok, ale...
    Podłączony dysk żre mi niepotrzebnie baterię w MacBooku i plata się na kablu. Można to ogarnąć na dysku sieciowym widocznym tu i tu? Będzie natychmiastowy podgląd rawow? Można zastosować jakieś gotowe rozwiązanie np WD my cloud home? Czy kupić obudowę Synology i wsadzić tam jeden dysk? Generalnie potrzebuję tylko dostęp wewnątrz sieci domowej. Prosiłbym o jakąś poradę jak to najlepiej ogarnąć.
    Mogę ewentualnie pomóc indywidualnie coś doradzić, na rozwiązaniu synology, aby dopasować do potrzeb. Rozwiązań zapewne jest wiele, nie do wszystkich będzie należyty support a ważne też aby były w miarę przystępne do ogarnięcia dla fotografa, mało kłopotliwe na codzień ale spełniające zadanie. Cenowo synology, jak i qnap, to nie są najtańsze rozwiązania jeśli ktoś takiego szuka ale wydaje się w miarę niezawodne a chyba o to tutaj chodzi również. A pod względem możliwości są to praktycznie bezkonkurencyjne dwa systemy.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jakby co to przez messanger/zoom najlepiej pogadać o potrzebach i już konkretach.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Aha i jeśli mówimy o jakimjolwiek sensowniejszym bezpieczeństwie danych to rozwiązania jednodyskowe z definicji odrzucamy. Nad tym nie ma co dywagować, warto zaufać praktykom
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 17-03-2021 o 03:48
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #10

    Domyślnie

    @cybulski dziekuje za zaoferowana pomoc. Chetnie skorzystam
    Na pewno dobrze by bylo miec jakies zabezpieczenie w postaci dwoch dyskow przynajmniej, ale to temat na pozniej.
    Teraz co potrzebuje to tylko dostep do dysku w sieci domowej z dwoch urzadzen
    Mam dysk WD RED 6 TB, ktory chce wykorzystac i dokuoic do niego synology na 1 dysk
    Jedyne wymagania jakie mam to zeby byl dostep do plikow przynajmnie tak szybki jak z takiego samego dysku zamontowanego w komputerze.
    znalazlem takie dwa https://www.amazon.de/Synology-DS120...s%2C210&sr=8-1

    https://www.amazon.de/Synology-DS118...5977069&sr=8-6
    Bedzie ktorys z nich sie nadawal?

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Znikający dysk sieciowy
    By krzall in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 19:16
  2. NAS - Dysk sieciowy
    By .:Gerard:. in forum Komputery
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 14-12-2014, 15:16
  3. Dysk sieciowy.
    By swider in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 22:38
  4. Dysk sieciowy do archiwizacji danych
    By Patio in forum Komputery
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-05-2009, 13:30
  5. Network Storage - czyli dysk sieciowy
    By gmoszkow in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-06-2008, 23:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •