Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Zebra Tower, Wwa.

    Lubię ten budynek, jest trochę inny od większości warszawskich biurowców. Niższy, chociaż nie niski, z urozmaiconą fasadą (nie jest to płaska tafla szkła), która pięknie odbija światło zachodzącego słońca. Wybudowany w 2010 na początku przyciągał fotografów, potem spowszedniał. Wróciłem do niego w ubiegłym tygodniu, i nareszcie udało mi się wdrożyć w życie pomysł na kadr, który przyszedł mi do głowy przy poprzedniej wizycie, ale wtedy nie było dobrych warunków. Jestem zadowolony z tej wizyty, i tego zdjęcia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2021-03-15-Zebra-1.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	1,26 MB
ID:	49661

  2. #2

    Domyślnie

    Sympatyczne, pastelowe kolory i kompozycja też przyjemna - nawet te strzałki na ulicy są dobrym uzupełnieniem. Czysto i przyjemnie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Być może to tylko złudzenie, ale wydaje mi się, że prawa strona minimalnie leci na prawo.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    nawet te strzałki na ulicy są dobrym uzupełnieniem.
    no właśnie, ja też na początku myślałem czy by nie uciąć zdjęcia zaraz za pasem trawy, ale potem zacząłem przewijać stronę góra-dół i mi się ułożył kadr, spodobał z tymi pasami i strzałkami
    całość jest więc dobra, bo i światło i kadr i budynek dobre
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #4

    Domyślnie

    Dopoki kolega sobie tilta nie kupi, nie napisze, w ramach protestu ani slowa. Nic. Null. Zero.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  5. #5

    Domyślnie

    Złota Zebra z tego wyszła i super. Czy było jakoś po deszczu, że asfalt wygląda na mokry, czy to efekt obróbki? Kolejne Twoje zdjęcie @creep, które mi się podoba, ale coś pozostawia niedosyt.

  6. #6

    Domyślnie

    Bo strzałka nie zakręca!



    Taki żarcik dla pamiętających.




    Creep - zdjęcie potęga, bez dwóch zdań! Jesteś Gigantem tego forum, i nie przesadzam.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    O rany, nie spodziewałem się takiego odzewu, ale z drugiej strony, gdzie indziej jak nie na tym forum znajdzie się tylu ludzi umiejących i skłonnych napisać kilka sensownych zdań? Dziękuję Wam!

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Być może to tylko złudzenie, ale wydaje mi się, że prawa strona minimalnie leci na prawo.
    To może być wrażenie pochodzące od kombinacji podciętego spodu i zawinięcia fasady, a może też z jeden piksel za dużo góra wychylona - ciężko powiedzieć.

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    no właśnie, ja też na początku myślałem czy by nie uciąć zdjęcia zaraz za pasem trawy, ale potem zacząłem przewijać stronę góra-dół i mi się ułożył kadr, spodobał z tymi pasami i strzałkami
    całość jest więc dobra, bo i światło i kadr i budynek dobre
    Na insta, gdzie obowiązuje proporcja 4:5, odciąłem dolną strzałkę. Taka kombinacja też nie wygląda źle. Ten kadr był jednym, z dwóch które rozważałem, na drugim linią prowadzącą są tylko te prostokąty, bez strzałek - ale o dziwo za bardzo dominują, a budynek schodzi w takim kadrze do drugoplanowej roli. Ja chcę się bawić w foto "archi", nie "street" więc wybieram ten kadr mimo potencjalnego chaosu. Starałem się prowadzić wzrok - strzałki => prostokąty => budynek

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    Dopoki kolega sobie tilta nie kupi, nie napisze, w ramach protestu ani slowa. Nic. Null. Zero.
    Nie kupię, serio, rozważ Waść odwołanie tej kary

    Cytat Zamieszczone przez Dydex Zobacz posta
    Złota Zebra z tego wyszła i super. Czy było jakoś po deszczu, że asfalt wygląda na mokry, czy to efekt obróbki? Kolejne Twoje zdjęcie @creep, które mi się podoba, ale coś pozostawia niedosyt.
    Nie widać tego po niebie, ale w ciągu dnia padał deszcz. Też mi się podoba jak lekko budynek odbija się w wilgotnym asfalcie. Jestem (pewnie niepotrzebnie) wymagający do siebie, i ten kadr (układ strzałek) i warunki (to światło) trafiłem dopiero przy chyba trzeciej wizycie w tym miejscu. Z efektu jestem zadowolony, zwłaszcza po tym gdy trochę posiedziałem ze stemplem i clone aware fill usuwając lampę, światła i kilka pomniejszych przeszkadzajek Ale chętnie porozmawiam o niedosycie... może ciekawsze niebo? Może brak świateł samochodów? To ostatnie to świadoma decyzja, nie układały się w żadne sensowne linie prowadzące. Ale gdyby...

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Creep - zdjęcie potęga, bez dwóch zdań! Jesteś Gigantem tego forum, i nie przesadzam.
    Dziękuję. Staram się. Gigantem bym był, gdybym takie strzały miał co kilka dni, a nie raz na miesiąc lub pół roku. Ale i tak mi miło przeczytać tę opinię

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez creep Zobacz posta
    Starałem się prowadzić wzrok - strzałki => prostokąty => budynek
    i całkiem dobrze to wyszło
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez creep Zobacz posta
    Nie widać tego po niebie, ale w ciągu dnia padał deszcz. Też mi się podoba jak lekko budynek odbija się w wilgotnym asfalcie. Jestem (pewnie niepotrzebnie) wymagający do siebie, i ten kadr (układ strzałek) i warunki (to światło) trafiłem dopiero przy chyba trzeciej wizycie w tym miejscu. Z efektu jestem zadowolony, zwłaszcza po tym gdy trochę posiedziałem ze stemplem i clone aware fill usuwając lampę, światła i kilka pomniejszych przeszkadzajek Ale chętnie porozmawiam o niedosycie... może ciekawsze niebo? Może brak świateł samochodów? To ostatnie to świadoma decyzja, nie układały się w żadne sensowne linie prowadzące. Ale gdyby...
    Możliwe, że faktycznie chodzi o niebo. Budynek, jak i jezdnia są raczej nasycone kolorem, natomiast niebo odstaje. Może warto byłoby tu także mocniej ingerować w postprodukcji? Trawię dalej zdjęcie i pomyślę czy coś jeszcze bym wskazał

  10. #10

    Domyślnie

    @Dydex - tak więc proszę, oto kadr z chmurami

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2021-03-25-Zebra-2.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	1,40 MB
ID:	50045

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Spacer wokół Zebra Tower
    By ~lxs in forum Architektura
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 20:24
  2. [ Architektura ] Zebra Tower
    By ~lxs in forum Architektura
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-03-2014, 21:49
  3. [ Architektura ] Tower Bridge i Tower
    By Bartekkw in forum Architektura
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 00:42
  4. [ Przyroda ] zebra
    By RumaK in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-12-2008, 14:08
  5. [ Foto-żart ] Zebra
    By The Structorr in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-05-2008, 07:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •