Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Mi właśnie pan Andrzej, na początku mojej fotolotniczej przygody, zrobił mini-szkolenie z panningu i wyłożył podstawy tej sztuki. Dzięki niemu uwierzyłem wtedy, że nawet ciężką 600-tką można focić śmigła.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  2. #12

    Domyślnie Jak ogarnąć śmigło?

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Polecam twórczość Andrzeja Roguckiego. On zamyka śmigła w maszynach, które dodatkowo lecą w jego kierunku. Jak w każdej dziedzinie i w tej zaczyna się od raczkowania, później przychodzi poziom przyzwoity a nieliczni osiągają wirtuozerię
    Tak jak kolega @Yanis pisze, ważna jest pozycja wyjściowa. Jeśli się okaże, że braknie "zakresu" dla tułowia i zacznie się to korygować w trakcie focenia to szanse na nieporuszone foty spadają spadają.
    A ja właśnie nie polecam, bo to może prowadzić do zniechęcenia. Sprzęt i miejscówki Andrzeja są poza możliwościami większości z nas, już nie mówiąc o kimś kto dopiero zaczyna zabawę w fotoloto.
    Co to Robinsona to zapomnij, że zamkniesz wirnik z ziemi, nie te obroty i tylko 2 łopaty. Z A2A da się o ile będziesz miał dużo doświadczenia i dobry sprzęt, mówię tu o szybkostrzelności body i wydajnej i co najważniejsze pewnej stabilizacji w szkle.
    Zacznij sobie od Mi-8 bo ma 5 łopatowy wirnik.
    Czasy tak jak Yanis napisał ale są one bardzo optymistyczne więc pewnie i tak poruszysz 90% kadrów.
    Druga strona medalu, o czym nikt nie wspomniał, to dobry pilot i bezwietrzna pogoda, bo jak będzie bujał jak na kolejce górskiej to i tak nic z tego nie wyjdzie. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej lata stara gwardia w Policji czy LPRze.
    Ćwiczenia na samochodach też wiele nie dadzą, bo śmigłowiec porusza się w 3D, więc masz dodatkowe zmienne które powodują poruszenie obiektu.
    Ostatnio edytowane przez Schwefel ; 14-03-2021 o 21:40

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Zacznij sobie od Mi-8 bo ma 5 łopatowy wirnik.
    Ćwiczenia na samochodach też wiele nie dadzą, bo śmigłowiec porusza się w 3D, więc masz dodatkowe zmienne które powodują poruszenie obiektu.
    A ja proponuje ochłonąć. Czytałeś o co koledze chodzi? Napisał tak: "Firma zakupiła nowy nabytek. Możliwe, że się uda za niedługo pojechać i porobić mu zdjęć i chciałbym aby to jakoś wyglądało dobrze".
    Myślisz, że firma zakupiła 5 łopatowy Mi-8?
    Co do galerii Roguckiego to polecanie jej nie miało na celu zrobienia w jakiś magiczny sposób mistrza panningu z ogladającego ją ale zwykły "rzut okiem" na to co można zdziałać po perfekcyjnym opanowaniu tego rzemiosła (plus być może podglądnięcie czasów jeśli są gdzieś dostępne).
    Nie zachęcasz do galerii Roguckiego żeby się nie załamać ale jednocześnie piszesz, że ćwiczenia na samochodach są be bo śmigłowiec porusza się w 3D. Serio??? Myślisz, że ktokolwiek początkujący albo średniozaawansowany jest w stanie ogarnąć ruch 3D zachowując akceptowalną jakość zdjęcia?
    Powiem tak: ćwiczenia na samochodach są jak najbardziej wskazane bo... nie czarujmy się, jedyne ostre zdjęcia jakie na początku uda się zrobić autorowi wątka to będą te na których obiekt będzie poruszał się w 2D. Każde odstępstwo od tego ruchu spowoduje, że zdjęcie poleci do kosza.
    Kolega ma zamiar sfocić firmowy śmigłowiec zachowując jako taką jakość przy jako takim rozmyciu śmigła i chce to ogarnąć jak najbardziej ekonomicznym nakładem sił, bez zapisywania się na 5-letnie studia panningu. Tak to zrozumiałem więc pod tym kątem udzieliłem porad.

  4. #14

    Domyślnie

    Każdy ma swoją "szkołę" i swoje doświadczenia. Ja akurat uczyłem się na samochodach, bo nie miałem w pobliżu lotniska, z którego co kilka minut coś by startowało czy lądowało. Na autach ćwiczyłem płynne śledzenie obiektu, przyzwyczajałem się do wyważenia każdego zestawu. I tam też przed niektórymi wyjazdami sprawdzałem swoje możliwości z każdym z moich zestawów, co by potem nie żałować, że na pokazach robiłem fotki zbyt asekuracyjnie bądź też przegiąłem z czasami i nie mam w sumie nic. Generalnie u mnie się ta metoda sprawdziła. Co nie znaczy, że uważam ją za jedyną słuszną.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    A ja proponuje ochłonąć. Czytałeś o co koledze chodzi? Napisał tak: "Firma zakupiła nowy nabytek. Możliwe, że się uda za niedługo pojechać i porobić mu zdjęć i chciałbym aby to jakoś wyglądało dobrze".
    Myślisz, że firma zakupiła 5 łopatowy Mi-8?
    Co do galerii Roguckiego to polecanie jej nie miało na celu zrobienia w jakiś magiczny sposób mistrza panningu z ogladającego ją ale zwykły "rzut okiem" na to co można zdziałać po perfekcyjnym opanowaniu tego rzemiosła (plus być może podglądnięcie czasów jeśli są gdzieś dostępne).
    Nie zachęcasz do galerii Roguckiego żeby się nie załamać ale jednocześnie piszesz, że ćwiczenia na samochodach są be bo śmigłowiec porusza się w 3D. Serio??? Myślisz, że ktokolwiek początkujący albo średniozaawansowany jest w stanie ogarnąć ruch 3D zachowując akceptowalną jakość zdjęcia?
    Powiem tak: ćwiczenia na samochodach są jak najbardziej wskazane bo... nie czarujmy się, jedyne ostre zdjęcia jakie na początku uda się zrobić autorowi wątka to będą te na których obiekt będzie poruszał się w 2D. Każde odstępstwo od tego ruchu spowoduje, że zdjęcie poleci do kosza.
    Kolega ma zamiar sfocić firmowy śmigłowiec zachowując jako taką jakość przy jako takim rozmyciu śmigła i chce to ogarnąć jak najbardziej ekonomicznym nakładem sił, bez zapisywania się na 5-letnie studia panningu. Tak to zrozumiałem więc pod tym kątem udzieliłem porad.

    Bardzo dobrze zrozumiałeś

    Ogólnie na samochodach od czasu do czasu ćwiczę bo też się przydaje w firmie. Porobiłem już kilka panningów samochodów i quadów służbowych. Jednak jedyne zdjęcia jakie dobrze wyszły to kiedy pojazd był idealnie prostopadle do mnie. Jednak co nie zmienia faktu co potrzebowałem to mam
    Chociaż w przyszłości przydałyby się panningi aut jadących lekko w moim kierunku. Zrobi się cieplej to wyjdę na miasto ćwiczyć.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Czy to śmigło?
    By kurako92 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2017, 13:04
  2. śmigło
    By fotoMichal in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 14:43
  3. Śmigło
    By fotoMichal in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 22:59
  4. Śmigło...
    By Radek_1 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-02-2010, 22:21
  5. Śmigło
    By Wojciech in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-04-2008, 00:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •