Close

Strona 15 z 26 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 257
  1. #141

    Domyślnie

    I tak, i nie. Przy telestałkach masz rację. To i tak wielkie na tyle, że FTZ różnicy nie robi.
    N może jeszcze długo telestałek na Z nie wypuścić, skoro nawet w plotkach nic o nich nie ma. No, może poza 200/2, jako że VR II już nie produkowana.

    Zoomy trochę inna sprawa. Ten 200-600 już chwilę wisi. Do tego nie jest w S-line, więc pewnie bardzo drogi nie będzie, ale za to ciemny.
    No i jeszcze 100-400, który już w S-line jest. Może go f/4 zrobią? Choć wtedy wielki by był.


    PS. Śmiechnę ostro, jak się okaże, że ta S150-600S na bezlustra, co ma być 4tego pokazana, będzie dostępna na Ztkach.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Tele kosztują tyle, że nawet dla zawodowców są poważnym wydatkiem. Długie tele Nikona na bagnet F są znakomite, długo będą mogły jeszcze działać i zarabiać przez FTZ, który jak widać na zdjęciu nic nie zmienia w ergonomii.
    Podstawowy zestaw Z6II + 24-70 i 70-200 to 30kpln, to już jest wydatek. A Z9 + tele klasy 400/500mm będzie bliżej 70kpln lub lepiej.
    Ceny powoli wariują. Zresztą nie tylko w tej branży, jeśli za byle Fabię żądają już 60 tysi.

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    No i jeszcze 100-400, który już w S-line jest. Może go f/4 zrobią? Choć wtedy wielki by był.
    200-400/4 jest już kolosalny. 100-400 będzie na pewno o zmiennym świetle, i oby się skończyło na 5.6. Sam na niego czekam.
    Ale nie obraził bym się na Sigmę lub Tamrona, byle z bagnetem Z.

    Canon ma na razie jedynie 100-500/4.5-7.1 i przedsprzedaż dwóch jasnych stałek.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #144
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    w szuwarach
    Posty
    162

    Domyślnie

    Fotografowanie od zawsze było drogim hobby, a w erze nowinek wypuszczanych co chwila szczególnie drogie.W kwestii zaklejonego ekraniku, niech pierwszy rzuci kamieniem któremu w torbie tenże ekranik się nie wyłamała jakimś wątku to było omawiane.
    Ceny sprzętu są mega wysokie i nic nie zapowiada że będzie taniej, no taki mamy klimat...

  5. #145

    Domyślnie

    O ile pamiętam, na tym forum od jakiś 5-6 lat (wypuszczenie D750) nie widziałem relacji o wyłamanym/uszkodzonym ekranie, ale za to sporo teoretyków, wieszczących apokalipsę wyłamanych ekranów.
    Mam gibane ekrany od > 10 lat (Canon 60D, Nikony D750, D850, Z6II). I nigdy nie miałem najmniejszego problemu z ruchomym ekranem. A moje aparaty m.in. sporo podróżowały w minimalistycznym bagażu tanich linii lotniczych.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #146
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Też nigdy nie spotkałem się z wyłamanym ekranem w sprzęcie, który nie jest zabawką albo jakimś wczesnym rozwiązaniem sony/fuji itp, u znajomych Nikon D5100 ma juz ponad 200 tysięcy i objechał pół świata, w tym parę razy dzieciaki do walizki włożyły z rozłożonym ekranem.
    D750 ma świetnie rozwiązane mocowanie ekranu i najnowsze jakie jest w Zetkach też świetnie się spisuje, zresztą w Sony A7 też jest ok, więc producent musi się bardzo starać obecnie żeby zrobić szmelc.

  7. #147
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    w szuwarach
    Posty
    162

    Domyślnie

    Żeby nie było że jakiś smerf maruda jestem, ja po prostu zakładam że to co widać na tym zdjęciu z zaklejonym ekranem jest świadomym działaniem właściciela i tyle, może akurat jemu się to trafiło, może sprzęt ma użyczony, faktem jest że zaklejony.Ja osobiście nie zaklejam i mi to lotto kto i co robi ze swoim sprzętem

  8. #148
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sample testowe są mocno użytkowane specjalnie po to żeby wyłapać ewentualne problemy, zresztą na paru zdjęciach widać jakby tym Z9 wbijano gwożdzie żucano po bruku.
    Druga sprawa zaklejenie może być wynikiem uszkodzenia ale i wymogiem ukrycia tego.
    Kto wie jakie ma obsesje użytkownik tego sprzętu, może jakiś niereformowalna konserwa, która nie uznaje takich cudów jak ruchomy ekran ?

  9. #149

    Domyślnie

    Wiaderko nowych plotek.
    45 mpix (cały czas tyle piszą)
    120(160?) fps w trybie niskiej rozdzielczości
    Wbudowany GPS/GNS
    Modyfikowany EN-EL18, umożliwiający ładowanie przez usb-c
    dodatkowy tryb af samochód obok zwierzęta i ludzie
    af w słabym świetle do -7EV
    poprawiony tracking 3D
    automatyczny system ochrony matrycy przy wyłączeniu zasilania/zmiany szkła
    całkowicie nowy mechanizm wyświetlacza, umożliwiający kadrowanie w trybie portretowym (może dlatego na zdjęciach z IO był taśmą zaklejony)
    Dodatkowy joystick
    I teraz najlepsze: regulowana głośność dźwięku migawki. xD
    Premiera na jesieni, cena w okolicach 7k €.

    Nie wiem, na ile się to sprawdzi, ale jeśli się sprawdzi, Nikonowi prawdziwy potwór wyjdzie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #150

    Domyślnie

    Wbudowany GPS/GNS
    o proszę, jednak moduł GPS się da zmieścić w bezlusterkowcu, kto by się spodziewał. Szkoda, że radio do lamp już nie.
    automatyczny system ochrony matrycy przy wyłączeniu zasilania/zmiany szkła
    Zakładam, że to po prostu zamykanie migawki jak którymś Canonie (chyba R to miał)? A więc jednak się okazuje, że sensor trzeba chronić...
    całkowicie nowy mechanizm wyświetlacza, umożliwiający kadrowanie w trybie portretowym (może dlatego na zdjęciach z IO był taśmą zaklejony)
    i niech ktoś teraz powie, że nasze płacze na forum nie są wysłuchiwane przez miłościwe nam produkującego, prawda @OjTam? Szkoda tylko, że nie napisaliśmy, iż rozmawialiśmy o modelach 2 półki cenowe niżej...
    I teraz najlepsze: regulowana głośność dźwięku migawki. xD
    brzmi idiotycznie... ale... włączyłem sobie na próbę tryb bezgłośnego fotografowania i to, co najbardziej mi w nim przeszkadzało to brak dźwięku migawki Jeszcze jak używałem kompakta z dłuższą lufą (hybryda się to nazywało?) to sobie ustawiałem najcichszą możliwą imitację dźwięku migawki. Głupie ale jak widać znajdą się ludzie którym to się może przydać. Choć w praktyce pewnie ta głośność będzie powiązana innym parametrem, np. ilością klatek na sekundę

Strona 15 z 26 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] S. -zapowiedź
    By Woland in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 22:58
  2. [ Glamour/Beauty ] Ola I - zapowiedź
    By BsK1 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 19:00
  3. Zapowiedż
    By neo1977 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 19:49
  4. [ Portret ] to ja tez dam zapowiedz
    By ranbir kapoor in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 13:55
  5. [ Krajobraz ] Zapowiedz...
    By darek_d in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •