Close

Strona 1 z 26 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 257
  1. #1
    ksh
    Gość

    Domyślnie Zapowiedź Nikon Z9

    NIKON Z9





    Póki co specyfikacja oficjalna będzie aktualizowana, wiec pocieszyć można się tylko częściowo wyglądem

    Nikon is developing the Nikon Z 9 full-frame flagship mirrorless camera
    TOKYO – Nikon Corporation (Nikon) is pleased to announce the development of the first flagship model for which the Nikon Z mount has been adopted: The Nikon Z 9. The full-frame (Nikon FX-format) mirrorless camera is scheduled for release in 2021, and represents a significant leap in technology and performance.

    The Z 9 brings together Nikon’s groundbreaking technologies to deliver the best still and video performance in Nikon history, meeting the advanced needs of professionals across a wide range of genres. It utilizes a newly developed FX-format stacked CMOS sensor and new image-processing engine. In response to the growing needs of professionals, advanced enthusiasts and cinematographers, it includes support for 8K video recording as well as various other video specifications that fulfill diverse needs and workflows. The Z 9 embodies ultimate usability as a tool offering users an unprecedented imaging experience, from capture to workflow, exceeding that of previous digital-SLR and mirrorless cameras.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 10-03-2021 o 11:08

  2. #2

    Domyślnie

    Pod tym linkiem trochę informacji po polsku -> https://www.nikon.pl/pl_PL/news-pres...ent-of-z-9.dcr

  3. #3

    Domyślnie

    W sumie to nawet nie wiadomo jak będzie wyglądać, bo w opisie z linku powyżej jest gwiazdka a przy niej: "Wygląd aparatu może różnić się od przedstawionego na zdjęciu powyżej."

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro piszą, że zapewnia to i tamto więc pewnie już jest wszystko i ewentualnie nad softem pracują. A całą akcję to tylko marketingowe działania aby w końcu o Nikonie mówiono. A jak będzie o nim głośno to i sprzedaż wzrośnie innych aparatów z bagnetem Z. Zobaczymy co będzie

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  5. #5

    Domyślnie

    Szkoda, że jeśli flagowiec to zawsze z pionowym gripem, a co za tym idzie wielki kloc. Powinni dać ludziom możliwość wyboru i dokupienia pełnoprawnego, porządnie zaprojektowanego gripa jeśli ktoś tego potrzebuje. To czego mi również brakuje to odchylany i obracany ekran, patent kojarzony raczej z amatorskimi konstrukcjami niż modelami pro. Nie wiem tylko dlaczego. Jako portrecista 90% moich zdjęć to piony i tu odchylany tylko ekran na nic się nie przydaje.

  6. #6

    Domyślnie

    Czego oczekujesz. Przecież to ma być korpus reporterski, a nie puszka do studyjnych portretów. Możesz przecież kupić Z7II z gripem i będziesz miał to co chcesz. Wyświetlaczem się nie przejmuj - połączysz to ze smartfonem i będziesz miał uniwersalnie. Nawet zdalnie. Chyba, że chcesz robić jakieś specjalne reportaże z sesji portretowych w trudnych warunkach atmosferycznych, np. podczas burzy piaskowej, huraganu, czy zamieci śnieżnej albo na wojnie.
    Jacek

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    To jest parodia reklamy produktu. Wielka firma foto postanowiła ogłosić, że trwają prace nad najwyższym modelem body. Nosz k... ale zaskoczenie!!! News roku.
    On będzie lepszy niż poprzednie modele bezlusterkowców!!!
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-03-2021 o 14:33
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To jest parodia reklamy produktu. Wielka firma foto postanowiła ogłosić, że trwają prace nad najwyższym modelem body. Nosz k... ale zaskoczenie!!! News roku.
    Tutaj się nie mogę zgodzić Jacku. Po pierwsze sam mówiłeś że za mało wypuszczają info do rynku a po drugie aparat jest ładny. Jak dla mnie to powinni puszczać dużo rumorsów, i czego tam aby się pisało i mówiło.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Co to za info? O czym tu dyskutować? W plotach o flagowcu Canona jest podanych sporo parametrów, bardziej lub mniej realnych, toczą się dyskusje co z tego będzie, co nie. A tu co? Ten news umrze po 24h.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To jest parodia reklamy produktu. Wielka firma foto postanowiła ogłosić, że trwają prace nad najwyższym modelem body. Nosz k... ale zaskoczenie!!! News roku.
    On będzie lepszy niż poprzednie modele bezlusterkowców!!!
    A co robił Canon z R5? To samo. Wszystkich tak nakręcił 8k, że nikt nie był zainteresowany aspektem fotograficznym tego aparatu. Ludzie wręcz rzucali się na niego aby to 8k mieć Teraz na wszystkich testach dzięki Canonowi wszyscy sprawdzają jak aparaty się grzeją podczas kręcenia filmów, jakby to była ich główną robota
    Nikon też chce coś ugrać i podnieść emocje. Niech działają i obserwujmy ich strategię

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

Strona 1 z 26 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] S. -zapowiedź
    By Woland in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 22:58
  2. [ Glamour/Beauty ] Ola I - zapowiedź
    By BsK1 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 19:00
  3. Zapowiedż
    By neo1977 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 19:49
  4. [ Portret ] to ja tez dam zapowiedz
    By ranbir kapoor in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 13:55
  5. [ Krajobraz ] Zapowiedz...
    By darek_d in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •