Close

Strona 8 z 26 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 257
  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Darek Breś puścił na fejsie porównanie w ciemnościach (ISO 51200) AFu Z6II i D5. I to Z6 II był zdecydowanie lepszy.
    Jakoś nie mogę znaleźć tego posta na fejsie Darka, może jakiś link ?
    Z7, N 24-70 S, N 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR, N 35mm 1.8 G ED, N 200-500, Pen-F, Oly 171.8, Oly 40-150.

  2. #72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S_Bax Zobacz posta
    Jakoś nie mogę znaleźć tego posta na fejsie Darka, może jakiś link ?
    https://www.facebook.com/groups/niko...41958842565293

  3. #73

    Domyślnie

    Dzięki, kawy jeszcze nie piłem
    Z7, N 24-70 S, N 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR, N 35mm 1.8 G ED, N 200-500, Pen-F, Oly 171.8, Oly 40-150.

  4. #74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Darek Breś puścił na fejsie porównanie w ciemnościach (ISO 51200) AFu Z6II i D5. I to Z6 II był zdecydowanie lepszy.
    Jacek, ale nie chodzi mi tylko o czułość AF - bo ta bezsprzecznie jest lepsza w A6II niż D5 (a we wspomnianych R5 i R6 jest jeszcze lepsza niż w Z6II - dlatego się do nich odniosłem), ale już seria w ze śledzeniem obiektu w przeciętnych warunkach pod każdym względem będzie lepsza w D5 czy moim d4s niż we wspomnianych Ztkach. Przede wszystkim z powodu blackout-u i mrożenia podglądu między kolejnymi klatkami - raczej trudno się śledzi obiekt, zwłaszcza poruszający się bardzo szybko i chaotycznie na Ztkach. Tak naprawdę przełomowe są R5, R6 i A9 i A1 ponieważ gwarantują całkowicie nieprzerywany podgląd obrazu w połączeniu z AFem kryjącym cały kadr i korzystającym AI od odnajdowania wszystkiego co ważne w odpowiednich priorytetach tzn. oko, głowa, sylwetka. Podejrzewam (nie testowałem) że canon ze swoimi dual-pikselami moze najprecyzyjniej to zrealizować.
    Nikon poza wymagającymi - niektórymi sportami i niektórymi dziedzinami fotografii przyrodniczej zapewnia w Ztkach już teraż fantastyczny AF. Ale niestety, w tych wyjątkowych sytuacjach przegrywa z reporterskimi DSLRami a co dopiero ze wspomnianymi bezlusterkowcami.
    Dla mnie obecne Ztki byłby świetnym uzupełnieniem, ale niestety nie mogą zastąpić ani d4s ani d500. Canon R6/R5 mogłyby (pomijam ergonomię i obrazek który z canona średnio lubię w fotografii przyrodniczej).
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 17-03-2021 o 17:51
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #75

    Domyślnie

    Nie znam się, więc zabiorę głos Kolega ostatnio też rozważa przejście na bezlusterkowce, po opiniach internetowych na temat AF planował przejście do canona (R6), ale stwierdził, że mu szkoda szkieł i pieniędzy, więc poszedł do sklepu i wziął w łapy R6 i Z6 II. Poza tym, że stwierdził, że jednak bardziej go kręci D850 od ML, to w przypadku AF nie był w stanie wybrać faworyta. Wiadomo, sklep to nie ciemny las, ale mimo wszystko mówił, że w śledzeniu dzieci raz lepiej sobie radził jeden raz drugi aparat. Konkludując cały wywód: czy eRka będzie lepsza pod kątem AF? Zdecydowane może tak, a może nie

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Nie znam się, więc zabiorę głos Kolega ostatnio też rozważa przejście na bezlusterkowce, po opiniach internetowych na temat AF planował przejście do canona (R6), ale stwierdził, że mu szkoda szkieł i pieniędzy, więc poszedł do sklepu i wziął w łapy R6 i Z6 II. Poza tym, że stwierdził, że jednak bardziej go kręci D850 od ML, to w przypadku AF nie był w stanie wybrać faworyta. Wiadomo, sklep to nie ciemny las, ale mimo wszystko mówił, że w śledzeniu dzieci raz lepiej sobie radził jeden raz drugi aparat. Konkludując cały wywód: czy eRka będzie lepsza pod kątem AF? Zdecydowane może tak, a może nie
    Nie będę się wypowiadał w kwestii tego test bo mnie tam nie było ale przy fotografowaniu serią w Ztce nastąpi jednak "mrożenie" podglądu, w R6 o ile pamięta nie, a w R5 nie będzie wcale widać że robiłeś zdjęcie. Poza tym, R5 i R6 wykryją oko niewielkiego ptaka w kadrze, ewentualnie jego głowę, a Z6II już nie
    Tak jak napisałem - do większość sytuacji Ztki, zwłaszcza II mają wszystko co potrzeba, ale ja piszę z perspektywy tego komu zależy na tych pozostałych, nie większościowych sytuacjach
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #77
    ksh
    Gość
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 17-03-2021 o 19:12

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Nie będę się wypowiadał w kwestii tego test bo mnie tam nie było ale przy fotografowaniu serią w Ztce nastąpi jednak "mrożenie" podglądu, w R6 o ile pamięta nie, a w R5 nie będzie wcale widać że robiłeś zdjęcie. Poza tym, R5 i R6 wykryją oko niewielkiego ptaka w kadrze, ewentualnie jego głowę, a Z6II już nie
    Tak jak napisałem - do większość sytuacji Ztki, zwłaszcza II mają wszystko co potrzeba, ale ja piszę z perspektywy tego komu zależy na tych pozostałych, nie większościowych sytuacjach
    Odnośnie tego oka to ja nie wiem co sprawdzałeś. Przy fotografowaniu żubrów R5 ustawiał nagminnie ostrość na rogach, a nie na oczach, a żubry mają duże oczy Więc z tą celnością na oko bym nie dawał za przykład. Na obecną chwilę każdy z aparatów bezlusterkowych pelnoklatkowych ma świetny AF no może poza panasem bo jakoś ich af potrafi się zgubić szybciej. Każdy aparat można ustawić pod siebie i tak samo wyświetlane informacje aby przyspieszyć działanie.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  9. #79

    Domyślnie

    Cholera, zaraz się okaże że jestem wrogiem sprzętu nikona a to nie prawa. Widzę tylko pewne przewagi innych body, które mnie akurat ruszają.
    Uściśliłem, że w R6 że brak blackoutu występuję w R5, w R6 natomiast przypomina on blackuot z DSLRów. Może coś przeoczyłem więc mnie naprostujcie - czy można tak ustawić Z6 żeby nie stopował obrazu w wizjerze w czasie fotografii w serii ? czy na mechanicznej migawce wyciąga więcej niż 5.5fps ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #80
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Zainteresuj sie jak już wersjami II. Bo porównujesz starą generacje Nikonów w Z z nową generacją body Canona i Sony.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 8 z 26 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] S. -zapowiedź
    By Woland in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 22:58
  2. [ Glamour/Beauty ] Ola I - zapowiedź
    By BsK1 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 19:00
  3. Zapowiedż
    By neo1977 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 19:49
  4. [ Portret ] to ja tez dam zapowiedz
    By ranbir kapoor in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 13:55
  5. [ Krajobraz ] Zapowiedz...
    By darek_d in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •