Close

Strona 3 z 26 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 257
  1. #21

    Domyślnie

    Jesli specsy canona r1 sie potwierdza (co jest malo prawdopodobne, bo czyta sie je jak bajke) to bedzie z9 na wyprzedazy zanim sie jeszcze na rynku pojawi.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Stacked CMOS już jest w Sony, m.in. A9 i A1: https://www.pcmag.com/news/sony-a1-m...h-50mp-capture, a nawet w kompakcie Canona: https://www.dpreview.com/news/080843...ideo-streaming
    Ciekawe czym będzie się różniła od nich matryca Nikona. Czy to czasami nie będzie znowu matryca od Sony z Nikonowskim oprogramowaniem.
    Szansa że Nikonowi ktoś inny wyprodukuje niż Sony jest bardzo znikome, wiec tak będzie to sensor wyprodukowany w Sony, czy to kogoś jeszcze dziwi ?
    Patrz jak potrafi być zagmatwana produkcja chipów intel/amd/samsung/tsmc itd.

    To że w innym sprzęcie jest nic nie wnosi, Nikon potrafił zawsze dobrze oprogramować sensory.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    Jesli specsy canona r1 sie potwierdza (co jest malo prawdopodobne, bo czyta sie je jak bajke) to bedzie z9 na wyprzedazy zanim sie jeszcze na rynku pojawi.
    Nie liczyłbym na kopie możliwości Canona, ten idzie od dawna w innym kierunku, Raczej dopatrywać można podobieństw w Sony.

  3. #23

    Domyślnie

    Wygląda to bardziej na zagranie w stylu pokażmy, że coś będzie bo inaczej Ci co będą chcieli pro sprzęt kupią już Sony. A tak niektórzy postanowią poczekać na z9 i zobaczyć co lepsze. W tym wypadku im mniej informacji zdradzasz tym większą niepewność generujesz.

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli sprzęt ma być na olimpiadę, a do tej pory nie było oficjalnego info no to teraz jest takie info.

    Ja bym się zastanawiał nad czymś innym, wszystkie firmy zapowiadały sprzęt na olimpiadę, która miała być w tamtym roku, a prezentacje i zapowiedzi są dopiero teraz

  5. #25

    Domyślnie

    N na olimpiadę miał D6 przygotowanego. Zresztą nie jest powiedziane, że na opóźnienia Covid i inne pierdoły mocno nie wpłynęły. ¯\_(ツ)_/¯
    Może Z9 i bezlustra od C i S miały być gotowe na olimpiadę?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może przyspieszyli bo chodziło o następną ?

  7. #27

    Domyślnie

    Przynajmniej znamy nazwę
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    Mimo wszystkiego co się pisze i mówi ostatnio o Nikonie, wierzę Z9 będzie świetną maszyną. Niestety, jestem niemal przekonany że będzie cenowo zbliżony do A1 a nie do R5 co mnie martwi, bo to nie są poziomy cen które mnie interesują ;(
    Poza tym nie wierzę żeby naprawdę wysokie iso (12800-25600) dawało taki komfort obróbki i takie efekty jak choćby mój dziadek D4s (nawet po przeskalowaniu). To dla mnie bardziej istotne niż bicie rekordów w zakresie wyciągania z cieni na iso100 czy 64 - DR na iso100 z d4s/d500 mi w zupełności wystarcza. Podobnie jak wcale mnie nie cieszy to że pragnąc zapewnić video 8K zapewne będzie to zmodyfikowana matryca Z7II albo Sony A1 a więc 45-50mpix. Dla mnie to całkowicie zbędna wielkość plików generująca koszty na przetwarzanie i składowanie.
    Generalnie wolałbym zobaczyć takiego Nikona R6/R5 czyli obecnego Z6/Z7 tylko z bardzo poprawionymi funkcjami fotografii akcji i video (podobnymi do R6/R5) a tego niestety zapewne nie zobaczę (generalnie canony R6/R5 mają niemal wszystko co mi potrzebne do szczęścia - niestety diabeł zawsze tkwi w szczegółach i dlatego jest "niemal" )
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #30

    Domyślnie

    To wszystko przecieki, ale mówi/pisze się też o Z8, któremu zapewne bliżej będzie do R5. Ten Z9 to może być maszyna typu dajemy to co mamy naj, tak by równać do również wirtualnego Canona R1 (czy jak tam się będzie zwał) czy Sony A1. Myślę, że to przez to, że rynek na powrót robi się bardziej pro, łącznie z cenami.

Strona 3 z 26 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] S. -zapowiedź
    By Woland in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 22:58
  2. [ Glamour/Beauty ] Ola I - zapowiedź
    By BsK1 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 19:00
  3. Zapowiedż
    By neo1977 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 19:49
  4. [ Portret ] to ja tez dam zapowiedz
    By ranbir kapoor in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 13:55
  5. [ Krajobraz ] Zapowiedz...
    By darek_d in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •