Close

Strona 10 z 26 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 257
  1. #91
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    sony A9 debiutowało w maju 2017 a nikon Z6 w sierpniu 2018... Tak więc jest odwrotnie, to A9 jest starszy...
    Wybrałeś sobie jeden model. A inne z tej listy?
    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Jacek, ...Tak naprawdę przełomowe są R5, R6 i A9 i A1
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #92

    Domyślnie

    Napisałeś, Pawłowi, że porównuje nikona Z6 z nowymi generacjami sony a ja Ci po prostu zwróciłem uwagę, że to nie do końca prawda. A to, że wybrałem jakiś konkretny model nic nie zmienia w faktach.

  3. #93

    Domyślnie

    Większego znaczenia to nie ma, bo nawet nowe wersje II jakiegoś wielkiego postępu w kwestii blackoutu nie wniosły. Może nawet celowo to zrobiono by Z9 mógł jeszcze jaśniej zabłysnąć jako maszynka dedykowana do sportu i akcji.

  4. #94
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jakby Nikon wypuścił takiego kastrata jak Canon Rp to by tu fanatycy zniszczyli połowę tematów na forum, zresztą nawet ich R-ka ma beznadziejną konfiguracje, od sensora bo braki jak stabilizacja i durne rozwiązania ergonomiczne, dalej idąc to pierwsze obiektywy jakie do systemu wypuścił Canon to była żenada, no i na koniec mamy już oficjalne przyznanie się do porażki z R5 i będzie wypuszczona wersja poprawiona R5c.

    Nikon zawsze miał pod górkę u klientów, trolling, hejt i głupie porównania.
    Inna sprawa że Nikon wiele razy zaliczył wielkie wpadki z awaryjnym sprzętem jak D600, D750 czy D800.

    Jak ktoś chce porównywać sensownie to jedynie R6 z Z6II, reszta sprzętu mocno się rozjeżdża cenowo i sprzętowo.
    Komicznie jest porównywać Rp z Z5 co czasami jest robione, bez przesady ale Canon pokazał jak nie robić taniego sprzętu.

  5. #95

    Domyślnie

    ten RP taki kastrat, szajs i pomyłka a, o dziwo, też robi zdjęcia, taka z niego trochę lustrzanka, do niczego się nie nadaje, ale jak ktoś go weźmie to robi foty :X wiem, że dla osób które od lat są zasypywane wtórnym, niepostępowym sprzętem, z ochotą wydającym na kolejne body pięciocyfrowe ilości geldów (bo przecież dostają 0.0025 EV więcej rozpiętości tonalnej i 16% mniej szumów na ISO25600) to jest badziew. Ale jakby takie osoby w zaślepieniu pogonią za kolejnym szmelcem wciskanym przez producentów sprzętu foto się zastanowili nad tym, że przy dobrej promce RP jest FF body do wyrwania za nieco ponad 3000zł to może by dostrzegli, że WRESZCIE ktoś poszedł w stronę obniżki cen, i dobrze. To przeciętnej klasy aparat za średnie pieniądze, na co tu psioczyć? Po RP nikon wjechał z udanym Z5, choć też powinien być tańszy (a cena katalogowa to jest przecież niedorzeczność)... Wiadomo, po co kupować takie szmelc jak RP, skoro wystarczy dołożyć zaledwie drugie tyle, żeby kupić Z6 z lepszą matrycą, która oprócz zdjęć pewnie potrafi też obiad ugotować, do tego mieć satysfakcję z semi-pro level gear, z możliwością podpięcia gripa, sterowaniem lampami przez CLS, czy nawet wbudowanym sterownikowiem radiowym, odbiornikiem GPS, czujnikiem pilota zdalnego wyzwalania w body. A nie, zaraz, nic z tego nie ma, przecież to jest najnowsza technologia od NASA wynaleziona raptem 3 lata temu, więc nie dziwne, że nie ma tych bajerów w sprzęcie za 8000zł
    Ostatnio edytowane przez odzio ; 19-03-2021 o 12:18

  6. #96
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jakbyś to podzielił na zdania to by łatwiej było coś odpowiedzieć.

    Ja nie napisałem że aparat nie robi zdjęcia ale wielu przywala się do drobnostek w Nikonie ale nie zawraca uwagi na żenujące ruchy Canona.
    Nie chodzi o bajery i nie ma co dewaluować utartych już standardów w bezlustrach jakie wprowadzało Sony i inne firmy.

    Ja czekając na Z7 robiłem zdjęcia D7000 i dawał radę bez problemu.

  7. #97
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie mogę znaleźć dokładnych obrotów jakie miał Nikon i Canon z podziałem na ich działy, z tego co widzę z optycznych to Canon ma obrót 55% z działu foto, a Nikon 30%, czyli jest odwrotnie niż przypuszcza większość.
    Nikon zwiększa obroty ale i dochody z działu litografii, tomografia przemysłowa, medyczne urządzenia, nie wiem jak reszta, a do tego dochodzą udziały jakie ma Nikon w Toshiba, Sofbank, Velodyne itp.

    Na dniach mają być zaprezentowane cztery obiektyw, zobaczymy ale pewnie i tak będą zjechane na forum bo albo za duże albo za małe albo za bardzo nikonowe

  8. #98

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Na dniach mają być zaprezentowane cztery obiektyw, zobaczymy ale pewnie i tak będą zjechane na forum bo albo za duże albo za małe albo za bardzo nikonowe
    Brzydkie i drogie
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #99
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Because of these recent, contemporaneous developments, it seems reasonable to conclude that the Z9 will not be an “also ran” mirrorless camera, but a “better than,” new-level offering. It appears Nikon is making a paradigm shift for its future, developing its own sensors completely, utilizing its own innovations, rather than “personalizing” existing Sony sensor design offerings.
    https://nikonrumors.com/2021/04/25/s...-by-sony.aspx/

    Czyli kolejne plotki że Nikon zaczyna produkcje sensorów w TowerSemiconductor ( dawne TowerJazz ), jak się połączy info że R&D i patenty Nikona to obecnie nr1 w sensorach z wcześniejszymi plotkami że TowerJazz ma linię produkującą sensory do pełnej klatki z globalną migawką to można spodziewać się że wiele dobrego.
    Druga plotka to sensory do Z50 i Z5 od TowerJazz, czyżby mk2 się szykowało ?
    Trzecia plotka dotyczy kolejnego sensora w gigantyczną ilością pikseli czyli coś konkurencyjnego dla zapowiedzianego potwora Canona, czyżby Z8 i sensor ponad 100MPix ?

  10. #100

    Domyślnie

    Pisałem jakiś czas temu nie w tym wątku że są problemy na rynku chipów i wcześniej czy później nikon może nie dostawać chipów z Sony. A jak to sprzedają to inna sprawa. Fakt jest taki że mają pewnie problem z dostępnością chipów... Więc piszą że będą sami dłubać z kimś tam innym. Tak to widzę.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 10 z 26 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] S. -zapowiedź
    By Woland in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 22:58
  2. [ Glamour/Beauty ] Ola I - zapowiedź
    By BsK1 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 19:00
  3. Zapowiedż
    By neo1977 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 19:49
  4. [ Portret ] to ja tez dam zapowiedz
    By ranbir kapoor in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 13:55
  5. [ Krajobraz ] Zapowiedz...
    By darek_d in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •