Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie D 3500 kompatybilne lampy

    Zaczynam przygodę z fotografią cyfrową. Mam zamiar kupić lampę błyskową. Nie wiem jaki system obsługuje mój aparat: TTL, iTTL czy bodajże CLS. W jakim systemie automatyki mam szukać lampy. Potrzebuję jedynie by była automatycznie sterowana przez aparat , miała w miarę dużą siłę błysku . Czekam na sugestie bardziej doświadczonych kolegów.

  2. #2

    Domyślnie

    Kup lampę Quadralite Stroboss 36N, będziesz zadowolony, ewentualnie model 60N, jeśli potrzebujesz większej mocy, ale to dużych rozmiarów lampa (waży 530 g, model 36N 200 g) i w zestawie z D3500 może wyglądać dziwnie, i być nieporęcznie.

  3. #3

    Domyślnie

    A co myślisz o takiej:TUMAX DPT-383 AFZ do Nikon. Liczba przewodnią 45, mała i nieciężka lub:ROLLEI 56 FLASH Unit. Liczba przewodnią 56 nieduża i lżejsza od Stroboss 60N. Tylko czy będzie współpraca z D3500?

  4. #4

    Domyślnie

    O tej TUMAX to pierwsze słyszę Z kolei o lampach Rollei słyszałem, że są, i to też by było na tyle. Quadralite 60N (a dokładnie to Godox TT685, bo to te same lampy, tylko pod inną marką) mam, i mogę z czystym sumieniem polecić, z tym że użytkuję na większym i cięższym body, więc wyważenie całego zestawu jest zupełnie inne. W sumie nie napisałeś co chcesz doświetlać tą lampą, ale jeśli to głównie zdjęcia we wnętrzach niedużych pomieszczeń, czytaj w domu/mieszkaniu, to ta mniejsza wersja Quadralite wg mnie powinna Ci wystarczyć w zupełności.

    Niewątpliwą zaletą Quadralite, wg mnie i pewnie wielu innych forumowiczów, jest to, że mają one wbudowany jednocześnie odbiornik i nadajnik radiowego systemu wyzwalania wraz z przeniesieniem automatyki. Oznacza to, że jeśli w przyszłości zechcesz rozbudować zestaw o kolejne lampy, to posiadaną już lampą, założoną na aparat, wyzwolisz radiowo inne lampy w trybie TTL. Możesz to też oczywiście zrobić przy pomocy nadajnika założonego na aparat, i nie będziesz musiał kupować dodatkowo odbiorników do każdej z lamp.

    Jeśli wiesz, że na jednej lampie poprzestaniesz, to możesz się też rozejrzeć za lampami Yongnuo, bo tam system wyzwalania zdalnego nie jest tak jednorodny jak w Quadralite, ale same lampy są niczego sobie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kulek Zobacz posta
    TUMAX DPT-383 AFZ do Nikon. Liczba przewodnią 45, mała i nieciężka lub:ROLLEI 56 FLASH Unit. Liczba przewodnią 56
    Nie kombinuj z wynalazkami. Albo firmowe SB, albo Stroboss, jak Nikon za drogi.
    Te deklarowane L.P. to można sobie w buty włożyć.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Te deklarowane L.P. to można sobie w buty włożyć.
    Nieee. Po prostu chińska droga podawania LP. Na max zoom palnika. ¯\_(ツ)_/¯
    Godox i YN tak samo podają.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    W sumie nie napisałeś co chcesz doświetlać tą lampą, ale jeśli to głównie zdjęcia we wnętrzach niedużych pomieszczeń, czytaj w domu/mieszkaniu,
    Na dziś nie planuję rozbudowy na kilka lamp. Lampę chciałbym wykorzystać do zdjęć w stylu rodzinnych imprez w większych pomieszczeniach jak również doświetlania na zewnątrz. Głównie chodzi mi by aparat przejął całkowicie sterowanie siłą błysku itp. manual niech mi zostanie do " zabawy" światłem w warunkach nocnych lub podobnych.

  8. #8

    Domyślnie

    No to potrzebujesz właśnie Strobossy, w ilości większej jak jedna sztuka.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I jeszcze coś. Jeśli aparat przejmie Ci "całkowicie" sterowanie siłą błysku, to pierwszy plan będziesz miał naświetlony prawidłowo, ale tło, to już w cały świat...

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli yongnuo, to któraś z tych dwóch może być:YONGNUO YN560III lub YN 560 IV
    Ostatnio edytowane przez Kulek ; 10-03-2021 o 17:01

  10. #10

    Domyślnie

    Obie manualne.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare Lampy kompatybilne z Nikonem D3400
    By logan86 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-12-2018, 15:51
  2. Lampy kompatybilne do nikona SB600 I SB800
    By jazzydave in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 23:59
  3. 50 f1.8 i 85 f1.8 - kompatybilne z FX ???
    By volvo in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-07-2008, 18:55
  4. jakie lampy są kompatybilne z D40?
    By glutas666 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-05-2007, 19:48
  5. Lampy błyskowe kompatybilne z D50...
    By barracuda in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-01-2006, 20:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •