Close

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa w RAWki 5/2021 - GŁOSOWANIE [ ODDAJ MAX 5 GŁOSÓW ]

Głosujących
31. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1 - Andre53

    4 12,90%
  • 2 - Bartek

    3 9,68%
  • 3 - doors

    1 3,23%
  • 4 - OjTam

    5 16,13%
  • 5 - nimmid

    1 3,23%
  • 6 - spiritus

    4 12,90%
  • 7 - mpmomot

    6 19,35%
  • 8 - horvik62

    2 6,45%
  • 9 - fantazja

    11 35,48%
  • 10 - 2pompony

    4 12,90%
  • 11 - gryson

    4 12,90%
  • 12 - And.N

    6 19,35%
  • 13 - kret11

    3 9,68%
  • 14 - kipcior

    6 19,35%
  • 15 - keszelski

    4 12,90%
  • 16 - lukasz_kk

    4 12,90%
  • 17 - marcin255

    4 12,90%
  • 18 - crusiek

    2 6,45%
  • 19 - tbogdanowicz

    3 9,68%
  • 20 - Zbyszek

    5 16,13%
  • 21 - Krulewik

    11 35,48%
  • 22 - darko

    7 22,58%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 69
  1. #21

    Domyślnie

    @Andre53 - bez przesadywizmu. Prace różnią się wyraźnie stopniem wyprostowania i/lub kolorami i/lub kadrem.
    Obejrzyj to co wysłałeś i powinieneś oszukać swoją wersję. A jeśli nadal nie dasz rady, to zrób zgodnie z tym co napisał kudłaty kolega wyżej .

  2. #22

    Domyślnie

    Nie chcę nikomu wchodzić w paradę, ale wydaje się, że jeden przynajmniej kadr jest stanowczo łatwiejszy do odróżnienia niż inne. Jeśli akurat tego nie może odnaleźć kolega Andre, chętnie pokażę.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #23

    Domyślnie

    Jest do ściągnięcia paczka ze zdjęciami. Wystarczy porównać, które jest identyczne z tym wysłanym.
    Może nie jest to tak dobry sposób, jak list do prowadzącego, ale też jest skuteczny.
    Przy okazji można zauważyć, że niektóre zdjęcia wyglądają lepiej w przeglądarce zdjęć, niż na stronie.

  4. #24

    Domyślnie

    Nadal uważam, że przy numerze pracy powinien być nick autora. Już dwukrotnie zdarzyło mi się pechowo zagłosować na swoją pracę.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andre53 Zobacz posta
    Nadal uważam, że przy numerze pracy powinien być nick autora. Już dwukrotnie zdarzyło mi się pechowo zagłosować na swoją pracę.
    Przeglądnąłem zdjęcia z tej edycji i nie ma tutaj dwóch identycznych. Moim zdaniem nie ma możliwości pomyłki. Dla pewności, porównaj je z tym zdjęciem które wysłałeś i nie powinieneś mieć nawet cienia wątpliwości.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andre53 Zobacz posta
    Nadal uważam, że przy numerze pracy powinien być nick autora. Już dwukrotnie zdarzyło mi się pechowo zagłosować na swoją pracę.
    Znaczy jesteś za głosowaniem jawnym ? Moim zdaniem to nie najlepszy pomysł.
    Przyznaje, raz się w RAWkach pomyliłem, ale prace naprawdę było ciężko odróżnić i zbyt pośpiesznie zagłosowałem. Tu nie widzę bardzo podobnych prac do siebie. Zawsze można jeszcze sprawdzić i porównać wagę zdjęcia (MB, KB) najeżdżając myszka na zdjęcie w przeglądarce Firefox taka informacja się pojawia (tego wówczas nie zrobiłem). Ściągając paczkę zdjęć też można sprawdzić tą "wagę".
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 10-03-2021 o 09:32

  7. #27

    Domyślnie

    Dobra, to teraz powiem poważnie - jeśli autor nie widzi, która jest jego praca, znaczy, że robił troszkę na oślep!

    Może dla takich zapominalskich wyjściem jest zamieszczanie numerka w jednym miejscu dla wszystkich obrazków (zrobienie takiej akcji w PSie jest proste, w innych programach pewnie też niezbyt trudne) - a prowadzący w mailu odpowiadającym na nadesłanie pracy zamieści dopisek: dostajesz numerek 5. Z tym że to byłaby dla prowadzącego dodatkowa praca: dostaje zdjęćie, przyznaje numerek, przelatuje akcją, odpowiada mailem i tak dla każdego nadesłanego obrazka...

    Plusem jest to, że nikt się więcej nie pomyli, i nie trzeba będzie wszędzie podkreślać, że numer zdjęćia jest nad czy pod nim bo będzie bezpośrednio na obrazku napisany, a niedowidzący uczestnicy obdarzeni słabszą pamięcią będą usatysfakcjonowani...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Znaczy jesteś za głosowaniem jawnym ? Moim zdaniem to nie najlepszy pomysł.
    To bardzo słaby pomysł.
    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Zawsze można jeszcze sprawdzić i porównać wagę zdjęcia (MB, KB) najeżdżając myszka na zdjęcie w przeglądarce Firefox taka informacja się pojawia (tego wówczas nie zrobiłem). Ściągając paczkę zdjęć też można sprawdzić tą "wagę".
    Nie zawsze zadziała. Wystarczy exif wywalić i rozmiar pliku leci w dół.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Nie zawsze zadziała. Wystarczy exif wywalić i rozmiar pliku leci w dół.
    Ano, co do KB-ajta pu usunięciu EXIF nie będzie się zgadzało. Z drugiej strony ile ten EXIF waży, do 50KB to chyba max. (pomijam jakieś "dziwne przypadki", jakie się zdarzały, gdy plik JPG ważył 5 MB, a po usunięciu EXIF 500KB).
    Musiałby być naprawdę bardzo duży zbieg okoliczności, aby dwa zdjęcia było ciężko odróżnić i jednocześnie miały bardzo zbliżoną wagę. Pozostaje wówczas priv do prowadzącego z zapytaniem.

  10. #30

    Domyślnie

    Rozumiem, że ktoś obrobił zdjęcie, wysłał go, a następnie obrobione zdjęcie usunął z komputera i skasował wiadomość z załączona pracą, którą wysłał na konkurs.
    W innym przypadku, wyświetlając w przeglądarce swoje zdjęcie i któreś z paczki do ściągnięcia, na pewno każdy jest w stanie stwierdzić, czy się różnią czy nie.
    Ja uważam, że problem jest raczej sztuczny i do rozwiązania przy odrobinie chęci. Ostatecznie, zawsze można napisać do prowadzącego.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa w RAWki 4/2021 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 28-02-2021, 19:25
  2. Zabawa w RAWki 4/2021 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-02-2021, 23:04
  3. Zabawa w RAWki 3/2021 GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 17-02-2021, 22:56
  4. Zabawa w RAWki 2/2021 GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 05-02-2021, 20:30
  5. Zabawa w RAWki 1/2021 GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 23:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •