Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie Bardzo dobry obiektyw dla ogniskowej 400

    Bez przesady, 200-500 jest dobrze wyważone i nie czuć tej wagi, raczej gabaryty względem 100-400L można uznać za wadę.

    Co do 500 to wcale nie jest tak wesoło jak VR nie nadaje się do panningu a najnowszy TC1.4 daje mydło ->

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...76#post4146776

  2. #12

    Domyślnie

    Coś ty się tak przyczepił do tego panoramowania zwanego z angielska panningiem. To już kolejny wątek z tymi "produkcjami". Podstawowe pytanie brzmi: wyłączyłeś lub prawidłowo ustawiłeś VR i inne parametry? Trzeba przyjąć do wiadomości, że szczególnie dla długich obiektywów, VR u Nikona działa różnie. Może poczytaj sobie to: https://www.nikonimgsupport.com/eu/B...ured=1&lang=pl , a szczególnie pierwszy akapit - ten, gdzie piszą o czasach. To są założenia pracy systemu VR w obiektywach Nikona. Musisz to przyjąć do wiadomości i nie jest ważne, czy się z tym zgadzasz, czy nie. Jak ci mało, to na dole masz linki do innych tekstów na temat VR u Nikona. Warto poczytać. To nie boli.

    I jeszcze musisz przyjąć do wiadomości, że celem układu VR jest wyeliminowanie ruchów łapy lub drgań statywu. A ty chcesz machać aparatem, nazywając to panoramowaniem i oczekujesz, że układ VR będzie genialny i zrobi całą robotę za ciebie. Nie da się. Nie w długich obiektywach Nikona. VR realizowany na matrycy może ewentualnie uwzględniać to, co się dzieje w kadrze, ale VR w obiektywie nie ma takich możliwości, wiec stabilizuje obiektyw na podstawie informacji o drganiach - w skrócie na podstawie czujników trzęsienia się łap fotografującego. To co masz w kadrze układu VR nie interesuje. Czasem może on automatycznie wykryć panoramowanie, ale nie musi. Wystarczy lekko przekrzywić obiektyw (nie zachować poziomu kadru), albo panoramować coś co zjeżdża z górki i już z tym wykrywaniem panoramowania przez VR będzie kiepsko. Generalna zasada jest taka: jeśli chcemy zamrozić obraz, to ustawiamy możliwie krótkie czasy i włączmy VR, jeśli chcemy stosować "artystyczne wartości dodane", to wyłączamy VR i przejmujemy na siebie odpowiedzialność za te "artystyczne maziaje", które otrzymamy. I jeszcze warto zrozumieć jak to działa, żeby uniknąć niespodzianek. Proste?
    Jacek

  3. #13

    Domyślnie

    Ja bym polował na 300-tkę. Nawet z podpiętym TC1.4 da na pewno lepszy obrazek niż wszystkie zoomy Nikona - nawet 200-400. 500PF jest fajne i poręczne. Ale przy nieodpowiednim kącie padania światła mogą ci czasami wyskakiwać prążki na zdjęciach (pisałem o tym gdzieś w innym wątku). Obrazek za to ma znakomity (ostry). No i zapomnij o panningu, jeśli go stosujesz. Starsze szkła (z VRII) wypadają pod tym względem znacznie lepiej.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Coś ty się tak przyczepił do tego panoramowania zwanego z angielska panningiem. To już kolejny wątek z tymi "produkcjami". Podstawowe pytanie brzmi: wyłączyłeś lub prawidłowo ustawiłeś VR i inne parametry? Trzeba przyjąć do wiadomości, że szczególnie dla długich obiektywów, VR u Nikona działa różnie. Może poczytaj sobie to: https://www.nikonimgsupport.com/eu/B...ured=1&lang=pl , a szczególnie pierwszy akapit - ten, gdzie piszą o czasach. To są założenia pracy systemu VR w obiektywach Nikona. Musisz to przyjąć do wiadomości i nie jest ważne, czy się z tym zgadzasz, czy nie. Jak ci mało, to na dole masz linki do innych tekstów na temat VR u Nikona. Warto poczytać. To nie boli.
    Za to boli porównanie z którego roku jest ten artykuł a w którym wyszła 500 PF
    Data publikacji 19/10/2016 Data ostatniej aktualizacji 22/11/2016

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    A ty chcesz machać aparatem, nazywając to panoramowaniem i oczekujesz, że układ VR będzie genialny i zrobi całą robotę za ciebie.
    Już ci napisałem w innym wątku żebyś dał sobie siana.

    P.S. Opinia nie jest moja tylko zacytowana, z podaniem linka, ale ten jad zasłonił ci oczy i nie doczytałeś

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Za to boli porównanie z którego roku jest ten artykuł a w którym wyszła 500 PF
    Data publikacji 19/10/2016 Data ostatniej aktualizacji 22/11/2016 ......
    Już ci napisałem w innym wątku żebyś dał sobie siana. ......
    Analfabeta? Czytać nie umiesz? Przecież masz tam wymieniony na liście obiektyw AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR, tylko niestety trzeba umieć to przeczytać i zrozumieć. Trudne to jak widać dla niektórych. No i to "siano" raczej ci nie pomaga. Może zbyt często korzystasz z tego specyfiku.
    Jacek

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Ja bym polował na 300-tkę. Nawet z podpiętym TC1.4 da na pewno lepszy obrazek niż wszystkie zoomy Nikona - nawet 200-400. 500PF jest fajne i poręczne. Ale przy nieodpowiednim kącie padania światła mogą ci czasami wyskakiwać prążki na zdjęciach (pisałem o tym gdzieś w innym wątku). Obrazek za to ma znakomity (ostry). No i zapomnij o panningu, jeśli go stosujesz. Starsze szkła (z VRII) wypadają pod tym względem znacznie lepiej.
    No chyba an tym stanie na tej 300 2,8 VRI bo już na II mnie chyba nie stać, ewentualnie 200-400/4 G ED VR AF-S i domknięty do 5,6

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Bardzo dzień dobry z Małgorzatą
    By Woland in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 12:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •